ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,21
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Паралізовано вуличні термінали

Паралізовано вуличні термінали

376

СБУ вивела з ладу 7,5 тис. платіжних терміналів системи 24nonStop, оскільки їх донбаські дилери підозрюються у веденні фінансової діяльності на окупованій території.

У компанії – операторі системи спростовують зв’язок з терористами і скаржаться на 200 тис. «завислих» платежів. Юристи радять компанії боротися за повернення вилученого сервера для відновлення роботи платіжної системи.

Безнал перейшов в офлайн

Служба безпеки України заблокувала роботу мережі однієї з найбільших небанківських платіжних систем 24nonStop, що складається з 7,5 тис. платіжних терміналів. Печерський районний суд Києві 21 жовтня виніс ухвалу у справі № 757/38476 / 15к, яким дозволив слідчимСБУ провести обшук приміщень ТОВ «Ай Ті Фінанс» (оператор мережі 24nonStop) для виявлення докази правопорушень мережі вуличних терміналів. Вже 27 жовтня СБУ вилучила його сервер в ході обшуку в Києві за адресою: вул. Новозабарська, 2/6 (офіс 314).

З матеріалів суду випливає, що СБУ на сервері «Ай Ті Фінанс» шукала дані про проведення всупереч забороні НБУ (постанова № 466 від 6 серпня 2014) фінансових операцій на окупованих територіях. Компанію також підозрюють у наданні технічної допомоги в матеріальному збагаченні з метою фінансової підтримки так званої ДНР. Кримінальне провадження розслідується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.258-5 («фінансування тероризму») Кримінального кодексу. Тому слідчі шукали в головному офісі статутні та реєстраційні документи, доручення, документи бухгалтерського та податкового обліків, договори із співробітниками, дилерами і касира-операціоніста.

Цією справою в СБУ зайнялися ще 4 липня 2014. В рамках досудового розслідування слідчі з’ясували, що кілька доларів мережі (зокрема, М. Чудаков, В. Чередниченко, С. Орделов і О. Растатурін) зареєструвалися в так званих ДНР і ЛНР для здійснення господарської діяльності та оплати податків до бюджету незаконних збройних формувань . Нібито вони надають послуги переказу грошей через платіжні термінали самообслуговування, які продовжують використовувати процесинговий центр платіжної системи 24nonStop.

ТОВ «Ай Ті Фінанс» зі статутним капіталом в 30 млн грн належить ТОВ “Фінайті”, яке підконтрольне Дмитру Потапенко (33,3%), Дмитру Рубанову (33,4%) та Андрію Степаненко (33,3%).

Невидимі зв’язки з «ДНР»

У компанії «Ай Ті Фінанс» спростовують звинувачення СБУ у веденні господарської діяльності на окупованій території. «Вказані в судовому рішенні громадяни дійсно є нашими дилерами, але немає ніяких доказів того, що вони терористи. Зараз у нас немає жодного терміналу в «ДНР» і «ЛНР». Всі, які були, давно відключені. Всі наші платіжні операції проводяться виключно на українській території і на користь українських громадян », – розповів FinClub юрист компанії «Ай Ті Фінанс» Віталій Павленко.

У результаті вилучення сервера робота всіх терміналів системи виявилася заблокована, а вже ініційовані платежі – зупинені. «У слідства є повноваження, щоб займатися цим розглядом по-іншому, а не вилучати сервер. На вчорашній день у нас «зависло» 200 000 платежів, які були відправлені, але нікуди не дійшли. Тепер ми підемо в СБУ до Грицаку, щоб вони провели ці платежі, оскільки сервер знаходиться у них, – говорить пан Павленко. – Більше ми нічого не можемо зробити, так як це визначення суду оскаржити не можна. Нехай вони тепер працевлаштують наших співробітників ». За його словами, компанія намагається вийти на зв’язок із зазначеними в судовому рішенні громадянами, які підозрюються СБУ в роботі в зоніАТО.

Вчора на сайті компанії і екранах майже всіх її терміналів виникла напис: «Нас руйнує СБУ! Благаємо допомоги у керівництва держави не допустити знищення тисяч робочих місць в Україні! ». Деякі термінали не мали цього напису, але при спробі ініціювати платіж виникала помилка. Втім, платежі можна було провести через сайт системи 24money.com.ua.

Вилучення з наслідками

Нацбанк був повідомлений про цю проблему. «Служба безпеки України повідомляла НБУ про здійснення компанією« Ай Ті Фінанс »діяльності на тимчасово окупованій території. Нацбанк відправив письмову вимогу до компанії усунути порушення вимог законодавства. Вона відповіла, що всі порушення усунені », – заявили FinClub в Нацбанку. Планова перевірка НБУпроводиться в «Ай Ті Фінанс» з 13 жовтня по 9 листопада.

Для вирішення цього питання правоохоронним органам достатньо було отримати інформацію з сервера про платежі на окуповану територію, а не вилучати сам сервер. «З юридичної точки зору після винесення постанови Нацбанку жодна платіжна система не повинна працювати на цих територіях. У даному випадку питання має політичний підтекст. На мій погляд, вилучаючи сервера, правоохоронці свідомо блокують роботу платіжної системи, адже їм достатньо було б вилучити інформацію, що стосується платежів в Донецьку область. У наявності перегини правоохоронців щодо бізнесу, – вважає керуючий партнер адвокатського бюро STATUS Артем Пепа. – Власникам платіжної системи необхідно оскаржити дії силовиків у порядку, передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом ».

Юристи акцентують на тому, що «ДНР» і «ЛНР» досі не визнані терористичними організаціями. «Згідно з логікою правоохоронців, будь-який платіж громадянину України, що знаходиться на цих територіях, може бути розцінений як фінансування тероризму, а загальна кількість терористів становить кілька мільйонів, – говорить віце-президент адвокатської компанії« Чудовський і Партнери »Андрій Корчевний. – Платіжною системі можу порекомендувати звернутися до слідчого судді з клопотанням про повернення вилученої техніки ».

Губарь Олена

news.finance.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро