ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 35,56
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. «Коли почнеться війна з Росією, перший удар буде по Берліну…»

«Коли почнеться війна з Росією, перший удар буде по Берліну…»

568

Що німці знають про ситуацію в Україні та чому у Німеччині так багато російських симпатиків

Берлін – Львів


“70 лет. Священная война. Великая Победа”. Георгіївська стрічка, червоні зірки, люди у формі… Цей плакат — запрошення на концерт ансамблю збройних сил Росії “Александровцы” – мало не збив мене з ніг, так це було несподівано. Наткнулись ми на нього на Фрідріхштрассе, одній із центральних вулиць Берліна. Тут же на великому екрані транслюють новини телеканалу “Россия-24”. У біжучому рядку внизу екрана повідомлення про те, що Київ не має чим розрахуватись за газ…

ось такий плакат з запрошенням на концерт ансамблю збройних сил РФ красувався в центрі Берліна

Виявляється, у цій величезній будівлі розташований Російський дім — один із найбільших російських культурних осередків за кордоном. Тож у тому, що тут виступає “поющий батальон” російських збройних сил,— немає нічого дивного. Дивно, що німці так лояльно ставляться до того, що у їхній столиці виступає ансамбль армії, яка воює на сході України і бомбардує мирні квартали у Сирії. Утім, це для нас роль РФ у конфлікті на Донбасі очевидна. А що знають про вій­ну на сході України німці? На жаль, знають те, що вигідно РФ. Чи не найпопулярнішою є версія про те, що події на Донбасі — “розбірки” між Росією та… США. Дехто гадає, що в Україні — громадянська війна. Та велика частина німців взагалі про це не думає. Для них Україна – це країна десь на Сході (Європи?), де вибухнув Чорнобиль і звідки походять Клички. І навіть чемпіонат Європи з футболу (Євро-2012), який мав стати такою собі піар-кампанією України на континенті, не спрацював. Зате українських письменників, як не дивно, у Німеччині знають.

“Україна потрапила у німецький інформаційний простір через Юрія Андруховича,— каже головний редактор журналу “Східна Європа” Манфред Заппер. – Саме він 2004 року пояснював німецькому суспільству, що відбувається в Україні. Після Помаранчевої революції Україна знову зникла з інформаційного простору (хіба що час від часу з’являлась інформація про бійки в парламенті), аж до того моменту, поки президент Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію”. Після цього “рупором” України в Німеччині був Віталій Кличко, який під час Революції гідності навіть вів власну колонку у найвпливовішому німецькому таблоїді Bild. А серед письменників у Німеччині зараз “в моді” Сергій Жадан. Інколи в німецьких медіа також з’являються матеріали Ярослава Грицака чи Миколи Рябчука.

На думку доктора Заппера, саме через відсутність України у німецькому інформаційному просторі там так багато “русляндс-ферштеєрів”, тобто тих, хто “розуміє Росію”. Утім, тих, хто на боці українців, останнім часом побільшало.

“Проблема в тому, що німецьке суспільство досі відчуває провину за Другу світову війну. І Москва спекулює на цьому. Скажімо, часто говорять про 27 мільйонів загиблих росіян. Хоча насправді серед загиблих були не лише росіяни, а люди різних національностей. Але значною мірою через те, що РФ присвоїла собі статус переможців над фашизмом, німці не беруться критикувати Росію. І саме тому інформація про боротьбу з фашистами в Україні знаходить тут розуміння, – каже Манфред Заппер. – Ще один поширений аргумент — Майдан організували і профінансували США. Мовляв, Вікторія Нуланд заплатила учасникам Майдану п’ять мільярдів доларів… До речі, колись ці самі аргументи використовували проти руху “Солідарність” у Польщі. Їх теж намагались подати як фашистів та звинувачували у тому, що фінансують їх Штати і Ватикан”.

При цьому німецьким журналістам, які намагаються об’єктивно висвітлити ситуацію в Україні, несолодко. Кожен матеріал, висвітлений не з позиції “тих, що розуміють Росію”, викликає шквал обурених коментарів — як від “тролів”, так і від цілком реальних людей. Як зізналась Клаудіа фон Зальцен з видання Tagesspiegel, проплачені армії “тролів” — цілком нове для них явище. Віднедавна у їхній редакції є спеціальний відділ, який модерує коментарі на сайті та на їхніх сторінках у соц­мережах. “Сьогодні я попередила модераторів: тримайтесь, я закінчила статтю про МН-17, отож буде багато роботи. І так щоразу, коли пишу про події довкола України. Дуже багато телефонують — доводиться по 15 хвилин переконувати. Недавно реальний читач телефонував мені і казав, що не можна йти проти Росії. Бо щойно почнеться війна, перший удар буде по Берліну…”, – розповіла Клаудіа. На цьому тлі не дивно, що канцлер Німеччини Анґела Меркель займає досить обережну позицію щодо війни на сході України. Канцлер залежить від свого електорату, а він, на жаль, не проукраїн­ський…

Зіновія Воронович

Зіновія Воронович

wz.lviv.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро