ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Хто розробляє, постачає і шиє нову військову форму. ВІДЕО

Хто розробляє, постачає і шиє нову військову форму. ВІДЕО

540

Міністерство оборони закуповує форму для експериментальної носки. Що таке експериментальна носка? Це коли солдати поносили і сказали про недоліки. Кількість комплектів, які замовили - не 300 і навіть не 3 тисячі. 30 тисяч. Експериментальна носка, ага.

Малюнок, з яким замовили форму, називається "варан ЗСУ". В міністерстві цей малюнок досі не затверджений, результатів випробувань нема. Вже зараз відомо: ціна форми з новим малюнком зросте мінімум на 40 гривень за комплект через барвники. А загалом форма з новим малюнком буде дорожчою від нинішньої форми - «пікселю міністерства оборони». 692 грн - ціна «пікселю», а на «варан» ціна має бути 840. Тобто, різниця в 148 гривень на одному комплекті. На 200 тисяч солдат - майже 30 мільйонів переплати.

В Україні є два найбільших виробника тканин - «Черкаський шовковий комбінат» і "Тернопільське об'єднання "Текстерно". Перше робить дешевшу тканину, друге - на 20 процентів дорожчу. Перше отримало від міністерства оборони малюнок і почало над ним працювати у вересні, друге - у квітні, «Текстерно» навіть випустили вже кілька генерацій «варану», у липні форма з «текстернівського» «варану» відшивалася повним ходом, це навіть показували по телевізору.

Якщо ви думаєте, зараз ЧШК зробить свій «варан» і все нормально, то помиляєтеся. ЧШК в міністерстві оборони прописали технічні умови на тканину, які здорожують виробництво, а, значить, і вартість тканини.

МО приховує, хто саме розробляв ці технічні умови. Konstantin Lesnik говорить, що він - керівник групи, яка розробляла ТУ, тому «с меня и спрашивайте». Але питання: навіщо засекречувати імена людей, які розробляють технічні умови на тканину для міноборони, крім як, щоб не обговорювали фаховість цих людей? Якими експертними висновками МО керувалося, коли виписувало ці технічні умови? Лєснік показав мені ксерокси технічних умов Бундесверу. Але цього замало, щоб прописувати технічні умови для української армії.

Форму з «текстернівського» «варану» шитиме фірма «ІСО». Вона не має власних потужностей і навіть власного офісу. Виграти торги їй було просто, як у казці про негренят: двоє учасників подалися, але не пошили зразок - саму форму, третій пошив, але неправильно; четвертий відмовився шити, сказав, що не має потужностей; п'ятий не пройшов по ціні.

В міністерстві оборони говорять, що така ситуація нормальна. Але чим тоді міністерство оборони зі своїми «тому дам, тому не дам» і експериментальними закупівлями в 30 тисяч відрізняється від приватної лавочки?

uainfo.org
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро