ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 34,97
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Привід для гордості українців: чи є він?

Привід для гордості українців: чи є він?

452

Чи є чим пишатись нам, українцям? Є в нас привід для гордості чи немає? Наразі відповісти важко.

Минулого року предметом гордості за свою країну, свій народ, передусім називали місце, де народилися і виросли опитувані (35%); землю та територію, на якій живуть вказали  теж 35%; свою державу 29%; великих людей своєї національності 28%.

Працьовитість, уміння господарювати відзначають 26%, мову свого народу – 23%, своє минуле, історію – 22%, душевні якості свого народу – 21%, пісні, свята, звичаї – 19%.

Дещо менше викликають гордість прапор, герб, гімн (14%), рідна природа (14%) та віра, релігія народу (14%), могили предків і пам’ять про них (12%), література, мистецтво (8%), перемоги спортсменів нашої країни (6%), військова потужність держави (2%).

Цьогорічні дослідження напередодні 24 річниці Незалежності України зафіксували значне зростання серед українців рівня громадянської свідомості. Серпневе опитування Центра ім. Разумкова засвідчило, що майже три чверті громадян – 72,2% опитаних – знову підтримали б незалежність України на референдумі. Заступник директора Центру Михайло Міщенко повідомив, що 95% опитаних українців позитивно ставляться і пишаються українським прапором, 93% – так само ставляться до державного герба, а ще 94,3% – до державної української мови. Навіть до української гривні, яка значно девальвувала за останній рік позитивно ставиться, за даними соціологів, 87,8% опитаних.

Та це лише сухі цифри. Втрата Криму і війна на Донбасі звісно об’єднала людей, та ці печальні події щодня викликають ще більше суму та тривоги. Насправді народ розчарований. Люди вже зневірились не лише в уряді, а й у ЗМІ. Не так і просто зорієнтуватись, де істина у цьому космосі інформації, яка доступна усім і така різноманітна, така протилежна і дискусійна.

Люди зневірилися у собі самих, як представниках народу. Вони мало вірять, що їхній голос на виборах здатен на щось вплинути. Люди ні в чому не впевнені. Вони не знають що буде завтра. Люди роздратовані та не впевнені в тому настануть кращі часи у їхній країні чи ні.

Проте якщо не ідентифікувати себе з державою чи урядом, то звісно можна і варто пишатися людям тим, що вони належать до суспільства, де мешканці, незалежно від національності, віку, статі та соціального прошарку діють, як вільні і гідні українці.

За матеріалами: pravda.com.ua,galka.if.ua

Світлана Носата для ІП "Українські реалії"
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро