ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,21
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Зразки позовних заяв, скарг та клопотань для звернення до суду України. Позовна заява до суду

Зразки позовних заяв, скарг та клопотань для звернення до суду України. Позовна заява до суду

578

Як почати процес захисту права у суді? Треба звернутись до суду з заявою. Така заява називається позовна заява. Що це таке, і як відрізняється позовна заява від звичайних заяв.

Позовна заява до суду

Для того щоб почати в суді небудь процес, щоб суд відкрив провадження у цивільній або адміністративній справі необхідно звернутися до суду у встановленій формі за допомогою подачі позовної заяви.

Не кожна заява подана в судові органи є позовною. Цивільним процесуальним кодексом встановлено вимоги, яким має відповідати будь позовну заяву. Ці вимоги стосуються як форми, так і змісту.

Щоб дізнатися яким вимогам має відповідати позовну заяву до суду України, можна відкрити главу 2 Цивільного процесуального кодексу починаючи зі статті 118, взяти на цьому сайті будь зразок позовної заяви і проаналізувати як практично дотриматися всіх вимог закону.

Слід знати, що позовна заяву в цивільний суд відрізняється від адміністративного позовного позову. Щоб правильно написати заяву до адміністративного суду, необхідно знати вимоги Кодексу Адміністративного судочинства.

У цьому випадку заява буде називатися - адміністративна позовна заява. На цьому сайті ви зможете знайти відповідний примірний зразок такої заяви.

Клопотання до суду.

Звертатися до суду з клопотанням про що-небудь можливо лише після початку провадження у справі, яке відкривається після прийняття відповідної позовної заяви.

Як правило, у справі необхідно спонукати суд зробити які-небудь дії, які суд може справити за ініціативою сторони. Наприклад викликати свдетелей. Суд не буде сам викликати свідків у цивільній справі. Виклик здійснюється судом саме за клопотанням сторони. І в цьому випадку подається клопотання про виклик свідків. Відповідний зразок клопотання Ви зможете знайти в розділі нашого сайту.

Також для того щоб суд призначив експертизу, переніс слухання справи, витребував небудь документи, слід подати про це клопотання (про призначення експертизи чи відкладення справи та інше) або звичайну заяву. Звичайну заяву можна умовно прирівняти до клопотання, їх часто плутають і застосовують одне замість іншого. Хоча це не має вирішального значення, краще все робити грамотно.

Кожен зразок позовної заяви або клопотання містить список документів та їх копій, які необхідно докласти у відповідній справі. Маючи таке зразок під рукою, ви нічого не забудете.

Важливо, що, згідно цивільного процесуального кодексу України, необхідно підготувати копії документів, які підтверджують Ваші доводи. Тому відсутність таких додаток може бути причиною залишення без розгляду.

Звичайно ж, використовувати шаблони позовних заяв без спеціальних знань корисно остільки оскільки. Тому заради Вашого успіху і для підвищення шансів на перемогу рекомендуємо звернутися до адвоката з великим досвідом і відповідною кваліфікацією.

Щоб скласти позовну заяву, зразок може бути дуже корисним. Використовуючи зразок позову, скарги або клопотання треба ще підготувати копії документів, які підтверджують Ваші аргументи. Звичайно ж, використовувати шаблони документів без спеціальних знань корисно остільки оскільки. Тому заради Вашого успіху і для підвищення шансів на перемогу рекомендуємо звернутися до адвоката з великим досвідом і відповідною кваліфікацією. Витрачені кошти окупляться збереженими нервами і потрібним результатом, тому що в період досудової підготовки дуже важливо правильно кваліфікувати всі факти і оцінити силу доказів, визначити порядок їх надання. Якщо ж Ви вирішили самостійно скласти позовну заяву, цей сайт буде гарним посібником.

Представлені на цьому сайті зразки позовних заяв є реальними документами, направленими до суду, зі зміненими особистими даними. Вони стануть у пригоді тим, хто має елементарні уявлення про процесуальне законодавство та судовий розгляд. Зразки та шаблони можуть стати хорошим помічником для юриста початківця та спеціаліста зі стажем.

Якщо Вам щось не зрозуміло для Вас пропонується БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ по телефону. Наш фахівець зателефонує Вам і відповість на всі питання.

При зверненні з позовом до суду необхідно також сплатити державне мито (судовий збір). Нижче ви можете побачити нові розміри судового збору. Платити ІТЗ - інформаційно-технічне забезпечення судового процесу тепер не потрібно, все тепер входить в ставку судового збору. При відсутності квитанцій позовну заяву в гіршому випадку буде повернуто заявнику, в кращому буде дано час на усунення недоліків.

З 01.09.2015 року судовий збір можна сплатити онлайн!
Найменування документа і дії, за яку справляється судовий збірСтавка судового збору
1. За подання до суду:  
1) позовної заяви майнового характеру, яка подана:  
юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати
фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати
2) позовної заяви немайнового характеру, яка подана:  
юридичною особою або фізичною особою — підприємцем 1 розмір мінімальної заробітної плати
фізичною особою 0,4 розміру мінімальної заробітної плати
3) позовної заяви:  
про розірвання шлюбу 0,4 розміру мінімальної заробітної плати
про поділ майна при розірванні шлюбу 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати
4) заяви про видачу судового наказу; заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз'яснення судового рішення, які подано:  
юридичною особою або фізичною особою — підприємцем 0,5 розміру мінімальної заробітної плати
фізичною особою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
5) позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме:  
позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру мінімальної заробітної плати
позовної заяви про відшкодування моральної шкоди 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати
3. За подання до адміністративного суду:  
1) адміністративного позову:  
майнового характеру, який подано:  
суб'єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати
фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати
немайнового характеру, який подано:  
суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір мінімальної заробітної плати
фізичною особою 0,4 розміру мінімальної заробітної плати
6) заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення 0,3 розміру мінімальної заробітної плати
4. За видачу судами документів:  
1) за повторну видачу копії судового рішення 0,003 розміру мінімальної заробітної плати за кожний аркуш паперу
2) за видачу дубліката судового наказу та виконавчого листа 0,03 розміру мінімальної заробітної плати
3) за роздрукування технічного запису судового засідання 0,01 розміру мінімальної заробітної плати за кожний аркуш тексту на папері формату А4
4) за видачу в електронному вигляді копії технічного запису судового засідання 0,03 розміру мінімальної заробітної плати
5) за виготовлення копії судового рішення у разі, якщо особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, звертається до апарату відповідного суду з письмовою заявою про виготовлення такої копії згідно із Законом України "Про доступ до судових рішень". 0,003 розміру мінімальної заробітної плати за кожний аркуш копії
6) за виготовлення копій документів, долучених до справи 0,003 розміру мінімальної заробітної плати за кожний аркуш копії
5. У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
У разі необхідності сплати недоплаченої суми судового збору Сума вказується платником

До відома: відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з 1 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 гривень.

zrazok.pozovsud.com.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро