ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Як перестати нервувати через дрібниці?

Як перестати нервувати через дрібниці?

416

Щоб впоратися з проблемою, потрібно зрозуміти, чому вона виникає, радять психологи.

Наше століття - століття агресії. Стресові ситуації для сучасної людини стали нормою, а сам він стає все менш терпимим. Дратуються все, включаючи дітей. Ми зриваємося, кричимо, сердимося найчастіше за зовсім незначних приводів. Наша нервова система випробує сильна напруга, і щоб позбавитися від нього, «вистрілює» спалахами агресії. Як перестати нервувати по дрібницях, ми не знаємо, але жити в сварках і криках не хочемо, адже це вимотує ще більше .

Психологи кажуть, що впоратися з проблемою можна, якщо знати причину її виникнення. Так що природа людської агресії вивчається фахівцями дуже пильно. Найбільше нещастя, на їхню думку, полягає в поширенні агресії. «Чим частіше люди стають свідками прояву агресії, тим частіше вони вважають це нормальною поведінкою», - кажуть психологи.

У певному сенсі агресія - це ознака інфантильності, знак того, що людина увійшла в доросле життя, не подолавши своїх дитячих комплексів. І якщо якийсь час назад вважалося, що у дорослої цивілізованої людини не повинно бути спонтанних спалахів гніву , тому що він знає, як себе вести і як спілкуватися з іншими людьми, то сьогодні все не так однозначно. Не знаючи, як перестати нервувати , багато реалізують свої страхи і хвилювання як діти - через крик і гнів. Подумайте, чи було у вас хоча б три епізоди імпульсивної агресії, нерозмірних з ситуацією? Якщо так, то вам можна поставити діагноз «періодичне вибуховий розлад» (ПВР)

У Британії періодичне вибуховий розлад вважається головною причиною дорожніх інцидентів, що відбуваються з через агресивну поведінку водіїв. Причому, судячи з досліджень, обчислити водіїв-агресорів можна. Вчені університету в Колорадо виявили, що автолюбителі, які мають, принаймні, один з стікерів, відомих як «територіальні мітки», на 15% частіше схильні до прояву нападів агресії на дорозі. «Чим більше наклейок має автомобіль, тим більш агресивно діє водій», - стверджує автор цього дослідження Вільям Зленко. Що дивно: зміст наклейок не міняє справу - навіть написи типу «Дитина в машині» може означати, що ременями також пристебнутий психопат.

Чоловіки нервуються більше

Чоловіки старше 55 років дуже далекі від роздратування: тільки десь 7% з них буває важко впоратися з гнівом. Серед чоловіків у віці від 18 до 24 років таких некеровано дратівливих набагато більше - 20%. «Чоловіки після 50 більше задоволені своїм сімейним життям і фінансовим становищем, - пояснюють психологи. - Найбільший агресивний період життя чоловіка припадає на його двадцятиріччя, оскільки в цьому віці він, як правило, ще самотній і фінансово неспроможний ».

Взагалі чоловіки - найбільш уразливий перед агресією контингент , у сильної статі дуже часто розвивається хронічна агресія, яка веде до ослаблення здоров'я і сприяє ранніх інфарктів і інсультів.

Чим небезпечні спалахи гніву

Гнів і роздратування є не тільки головними сексуальними вимикачами, а й справжніми вбивцями відносин. Приблизно чверть всіх розірваних відносин - це відносини, в яких один з партнерів вів себе агресивно по відношенню до іншого. Причому найчастіше ініціаторами розриву в подібних ситуаціях виявляються жінки. Але, за словами психологів, чоловіків, які йдуть від партнерок через те, що ті не можуть стримувати свої негативні емоції, стає з кожним роком все більше.

Це не всі . Імпульсивні спалаху гніву уповільнюють відновні процеси організму. Вчені проводили такий експеримент. Вони нанесли на руки декількох пар невеликі ранки, потім підштовхнули їх до розмови про конфлікт у відносинах. У порівнянні з щасливою контрольною групою ран конфліктуючих пар було потрібно для загоєння на 40% більше часу. Причина - в гормонах, що наповнюють наш організм, коли ми сердимося. Вони затримують процес загоєння, збільшуючи при цьому ризик інфекції.

Як заспокоїтися і не нервувати

Є медики, які вважають, що більшість хвороб можна вилікувати, налагодивши правильне харчування. Голод, наприклад, відключає нашу здатність тримати у вузді свої емоції. Коли ми голодні, в нашому організмі відсутній «хороший» серотонін, виробленні якого сприяють аминоксилот, що надходять з їжею. Однак переїдання, жирна їжа у великій кількості, рясні спеції, алкоголь - це справжнісінькі провокатори непотрібної емоційної збудливості.

Ще одним чинником, що підвищує дратівливість є звичка постійно повертатися в минуле. Коли каліфорнійські вчені досліджували довготривалі ефекти агресії, вони виявили, що кров'яний тиск збільшується не тільки під час нападу гніву, але «оживає» знову через тиждень при згадці про сварку. Так що перестаньте ворушити минуле, краще фантазуйте на тему майбутнього.

Постарайтеся зрозуміти: той, хто критикує інших, часто сам переповнений образою. Якщо ви не можете зрозуміти, що насправді турбує образив вас людини, запитайте його про це. Пам'ятайте: образа не завжди призначена особисто вам. Погляньте на ситуацію з боку і пошукайте причину.

Навчіться не заперечувати. Погоджуйтеся з усім. Образливе зауваження сильно настільки, наскільки ви самі надаєте його силою. Погоджуючись із критикою, ви обеззброює кривдника. Вислухайте зауваження, скажіть собі, що воно не за адресою, і забудьте.

Приборкати роздратування добре допомагають кардіовправи. Після тренування рівень адреналіну знижується, а тиск стабілізується.

megasite.in.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро