ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Список Шокіна. ГПУ і СБУ про останні арешти (ВІДЕО)

Список Шокіна. ГПУ і СБУ про останні арешти (ВІДЕО)

439

Віктор Шокін і Василь Грицак представили версію влади про резонансні кримінальні справи останніх днів.

Затримання на вихідних одного з близьких соратників Ігоря Коломойського, лідера партії УкрОП Геннадія Корбана поставило масу питань у роботі правоохоронців.

Прихильники Корбана говорили про виборче правосуддя, у свою чергу ГПУ і СБУ заявляли про широкомасштабну спецоперацію з викриття організованого злочинного угруповання (ОЗУ).

Сьогодні глава СБУ Василь Грицак і Генеральний прокурор Віктор Шокін розповіли про справу Корбана та інші резонансні кримінальні процеси, що розслідуються правоохоронцями.

Виступ силовиків можна назвати програмою влади з боротьби проти корупції і злочинності на найближчий час.

Корреспондент.net зібрав найцікавіші тези брифінгу Шокіна і Грицака.

Про Корбана

Глава СБУ Василь Грицак заявив, що в організоване злочинне угруповання разом з Геннадієм Корбаном входили керівник "Фонду оборони країни" Павло Хазан, помічник нардепа Бориса Філатова Михайло Кошляк та кримінальні авторитети - Олександр Налекрешвілі (прізвисько Нарик) і Сергій Олійник (прізвисько Умка).

"Це ОЗУ спеціалізувалося на викраденні людей - називалися сьогодні Сергій Рудик, Олександр Величко. За матеріалами проваджень, за командою керівників "приватні охоронці" Кошляка, озброєні автоматами, викрали цих людей і чинили на них тиск", - сказав Грицак на брифінгу.

СБУ навіть змонтувала фільм про злодіяння Геннадія Корбана.

Про ОЗУ

Деяким особам, причетним до діяльності організованого злочинного угруповання в Дніпропетровську, вдалося втекти.

"Я хочу вам сказати, що затримані не всі особи, яких планувалося затримати. На жаль, декому з них вдалося втекти. Як таке сталося, ми зараз з'ясовуємо", - зазначив Шокін.

"Вони далеко не втечуть. Вони будуть знайдені і покарані", - наголосив Шокін.

Грицак повідомив про те, що ОЗУ займалося викраденням людей, легалізацією злочинних доходів та іншими злочинами.

Глава СБУ звернув увагу на ліквідацію конвертаційного центру в Києві 23 жовтня, який "мав відношення до однієї з політизованих структур, яка бере участь у перегонах, чи легалізовував для неї гроші".

Він не назвав цієї структури, але натякнув на те, що мова йде про одного з кандидатів в мери Києва, для якого "за попередніми скромними підрахунками, було переведено у готівку близько 50 млн", а добовий обіг цього "конверту" сягав 15-20 млн грн.

За його словами, силовики із застосуванням зброї затримали в Києві автомобіль з представниками цього конвертаційного центру.

Також члени цього угруповання, за словами глави СБУ, мають відношення до контрабанди товарів через лінію зіткнення.

За словами Грицака, зі 160 млн грн, зібраних у фонді Корбана, лише 40 млн грн пішли на ті цілі, для яких призначалися.

Грицак заявив, що силовики мали інформацію про все це ще раніше, але не хотіли застосовувати її до виборів, щоб не накликати звинувачення у політичному переслідуванні.

Про волонтерів

Глава СБУ Василь Грицак вважає, що більшість волонтерів "Фонду оборони країни" не здогадувалися про махінації з коштами цієї благодійної організації.

"Фонд оборони країни" зробив багато хорошого. І я переконаний, що багато. Я не хочу жодним чином кинути тінь на нормальних волонтерів - справжніх, щирих, які віддавали останнє, несли з дому, ризикували життям, їхали на фронт", - сказав він.

"Але я переконаний, що більшість з них навіть не здогадувалися про цей, другий бік медалі", - додав він.

У СБУ заявляють, що під час розслідування "справи Корбана" були отримані дані про виведення близько 40 млн грн з рахунків "Фонду оборони України" з подальшим переведенням їх у готівку і привласненням.

У правоохоронців і Державної фіскальної служби є претензії до шести благодійних організацій.

Перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан зазначив, що є підтвердження безтоварних операцій.

Йдеться про перерахування коштів на закупівлю бронежилетів тим структурам, "які ніколи не закуповували ці бронежилети, на структури, які не звітують в ДФС". Він навів приклад: один з пенсіонерів отримав 17,3 млн грн на закупівлю бронежилетів, а подав звітність тільки за 1 млн грн.

Про Приват

Державна фіскальная служба вивчає платежі групи "Приват" в рамках розслідування справи стосовно Геннадія Корбана.

За словами Білана, кошти в "Фонд оборони країни" надходили з різних джерел, але, у тому числі, від компаній однієї відомої фінансово-промислової групи, яка заборгувала бюджету 9,5 млрд грн.

Про виборче правосуддя

"Жодна партійна приналежність - коли чи то Мосійчук, чи Корбан, чи хоч яка інша людина постане перед законом - не позначиться на судовому процесі. Невідворотність покарання незалежно від партійності буде дотримана", - заявив Шокін.

Про Вілкул і Королевську

Генеральний прокурор Віктор Шокін готовий домагатися арешту народних депутатів Наталії Королевської і Олександра Вілкула, якщо їхню провину доведуть.

"Це не останні виклики на допит за кримінальними провадженнями, які стосуються високопоставлених осіб", - сказав він.

"Я впевнений, що після допитів, проведення інших процесуальних дій будуть зроблені належні висновки. І якщо буде провина доведена, то будуть уявлення з мого боку на притягнення цих людей чи інших людей до кримінальної відповідальності і арешту", - заявив генпрокурор.

Судячи з його слів, справи стосовно колишніх представників влади можуть стосуватися як переслідування "майданівців", так і виведення грошових коштів за кордон.

Шокін попросив журналістів звернутися до депутатів з проханням терміново вирішити питання про зняття депутатської недоторканності.

"Це буде найкращий вихід для держави Україна", - сказав він.

Про Ахметова

Глава СБУ Василь Грицак заявив, що правоохоронці розслідують справу про багатомільйонні розкрадання в мережі супермаркетів "Брусничка" Рината Ахметова.

За його словами, компанія "з бюджету вкрала 26,7 млн грн і мінімізувала податків на близько 500 млн грн".

Шокін, у свою чергу, наголосив на тому, що ГПУ і СБУ не цікавить, кому саме належить ця мережа супермаркетів.

Про тиск

Грицак натякнув на те, що йому погрожують у зв'язку зі справою про дніпропетровське злочинне угруповання.

"Чому я емоційний сьогодні? Тому що просто вже нашим хлопцям і мені особисто "привіти" передають, м'яко кажучи. Розумієте?" - пояснив глава СБУ.

"Не вам одному", - прокоментував цю фразу Генпрокурор Віктор Шокін.

Про справу Гонгадзе

Шокін дав зрозуміти, що за організацію вбивства журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році можуть покарати кількох людей.

"Ми затримали виконавців. Вони покарані. Пукачу дали - і правильно дали - довічне ув'язнення, і він придумує різні легенди, щоб уникнути покарання реального", - заявив генпрокурор.

"Ми цю справу доведемо до кінця. Зараз проводяться дуже складні експертизи, дуже складні. Вони вже закінчуються - і організатори будуть покарані. Не один", - заявив Шокін.

Про Мосійчука

Нардеп Ігор Мосійчук на етапі досудового розслідування фактично визнав себе винним в інкримінованих йому злочинах, заявили в ГПУ.

"Сам Мосійчук під час досудового розслідування визнав фактично, що він отримував хабарі за тих обставин, які викладені йому в повідомленні про підозру", - повідомив заступник начальника слідчого управління Сергій Кізь.

За словами Шокіна, розслідування в кримінальному провадженні щодо Ігоря Мосійчука вже завершено - він і адвокати вже знайомляться з матеріалами справи.

Сам Мосійчук вже заявив, що зізнався у своїй провині під тортурами.

ua.korrespondent.net
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро