ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Нацбанк розпродає валюту

Нацбанк розпродає валюту

445

Нацбанк продовжує продавати банкам іноземну валюту на аукціонах, аби погасити надмірний попит. Це дозволяє йому утримувати планку 23 грн/$. Банкіри сподіваються, що стрибка курсу найближчим часом не буде.

НБУ тримає коридор

Національний банк, який минулого тижня в понеділок – четвер ігнорував повільну девальвацію гривні, що спостерігалася на міжбанку, вже два дні поспіль продає банкам валюту, щоб знизити зайвий попит на неї. У п’ятницю на своєму аукціоні він продав банкам $37,5 млн по 23-23,04 грн/$, а сьогодні, незважаючи на невелике скорочення обсягу продажу до $30 млн, курсова відмітка трималася на рівні на кілька копійок вище, ніж 23 грн/$. На готівковому ринку курс вже другий тиждень тримається на рівні 24-24,4 грн/$.

Продаж Нацбанком валюти дещо суперечить його планам з нарощування резервів (регулятор з 26 жовтня не проводить аукціонів з купівлі валюти). Але, з іншого боку, центробанк спочатку заявляв про готовність обмежувати значні коливання гривні коридором 21-23 грн/$. Про зниження курсу до позначки 21,5 грн/$, яка була ще два тижні тому, зараз навіть не йдеться.

Низький обсяг інтервенцій показує, що НБУ зацікавлений утримати гривню від девальвації, а не провокувати її ревальвацію. «Незабаром до України повернеться місія МВФ. Сподіваємося, що в результаті Україна до кінця року отримає черговий транш кредиту. Це дозволить нам збільшити міжнародні резерви з $13 млрд до $15 млрд», – заявила минулого тижня голова НБУВалерія Гонтарева.

33cb25c.jpg

Очікування стабільності

Передумови для девальвації національної валюти не зникли. «У стрибку курсу гривні перед виборами закладено велику частку спекуляції. У той же час, враховуючи, що вибори місцеві, серйозних хвиль в центрі не повинно бути. В цілому курс може залишатися без змін до надходження коштів міжнародних фінансових організацій, після чого він може дещо зміцнитися», – говорить старший аналітик компанії Empire State Capital Partners Тантелі Ратувухері. Проблема полягає в тому, що МВФ не видасть кредит, допоки Україна не гарантує ухвалення збалансованого держбюджету на 2016 рік, що малоймовірно в умовах протистояння двох концепцій податкової реформи.

«Тиск попиту з боку населення зберігатиметься, в тому числі через початок компенсаційних виплат нової хвилі збанкрутілих банків, в першу чергу банку «Фінанси та Кредит». Хоча цей фактор буде слабкішим, ніж у випадку з вкладниками Дельта Банку», – зазначає Тантелі Ратувухері.

Банкіри розраховують, що Нацбанк буде підтримувати курс, хоча його офіційні цілі – це вільне курсоутворення та інфляційне таргетування. «Найімовірніше, регулятор не допустить зростання курсу на міжбанку вище позначки 23 грн. Тенденції до послаблення гривні, швидше за все, збережуться, оскільки чинників, що сприяють зміцненню гривні, поки не спостерігається: надходження валютної виручки від сільськогосподарської продукції скоротилося, а девальваційні очікування бізнесу і населення переважають над усними інтервенціями», – розповідає провідний експерт управління казначейства і фінансових установ ОТП Банку Максим Давлад.

33csb25c.jpg

Губарь Елена

news.finance.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро