ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,93
EUR 34,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ: Нитка на нитку

ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ: Нитка на нитку

457

Від сьогодні в Україні буде два головних підслідних та підсудних - харківський мер Геннадій Кернес і голова політради партії "УКРОП" Геннадій Корбан

З політичної точки зору - люди дуже різні. Кернес - один з активних учасників вибудовування авторитарного режиму Віктора Януковича, організатор рейдів "тітушек" на Майдан, одіозний прихильник Путіна, який намагався в останні дні Майдану домогтися створення проросійського руху з центром у рідному місті. Корбан - один з активних прихильників Майдану і його організаторів у Дніпропетровську, учасник боротьби за недопущення втілення в регіоні кремлівського проекту "Новоросії". У політиці - явні антагоністи. У бізнесі "ниточки" від обох тягнуться до Ігоря Коломойського. І в цих "ниточках" суть того, що відбувається.

41-1-1-1

Влада працює з обома як з бізнесменами, а не як з політиками. Влада і сама складається з бізнесменів. Глава держави - бізнесмен. Глава адміністрації президента - бізнесмен. Фактичний лідер пропрезидентської фракції - бізнесмен. У бізнесменів - своя логіка вирішення проблем. Навіть коли вони опиняються в чиновницьких кабінетах, навіть коли намагаються мислити в політичних категоріях, логіка бізнесу перемагає. Причому це не класична логіка бізнесу, це - логіка пострадянського бізнесу. Тобто бізнесу, який звик використовувати політичні важелі для вирішення приватних проблем - і навпаки.

Кернес - політичний антагоніст влади? Очевидно. Але з точки зору контролю над Харковом його інтереси та інтереси президентської адміністрації збігаються на всі 100. Кернесу потрібен мирний Харків, а не новий раскурочений Донецьк. Владі не потрібна "Харківська народна республіка". Кернес довів, що може забезпечити стабільність у місті. І якщо боротьба з ним - це не тільки демократизація, а й дестабілізація Харкова, то навіщо владі така демократія?

Корбан - союзник влади? Очевидно. Але цей союзник намагається створити альтернативу в регіоні, який вже стабілізовано. Його затримання - доказ того, що жодних альтернатив владі не потрібно. Не важливо, колишній ти друг чи ворог. Важливо, щоб у Адміністрації президента не було ніяких проблем у ключових регіонах країни. Результат БПП на виборах мера Дніпропетровська показав - такі проблеми є. А результат Кернеса в Харкові продемонстрував - таких проблем немає. Якщо, зрозуміло, тримати мера на "гачку". "Гачок" для Кернеса - гарантія його лояльності. "Гачок" для Корбана - відповідь на його нелояльність. Але доля обох все одно буде вирішуватися не в судах.

Порошенко в кожному разі буде обмінювати свій контроль над силовими структурами та судовою системою на контроль Коломойського над східними регіонами. Це просто обмін нитки на нитку. І не виключено, що ніякого обміну взагалі не буде, а буде - до розчарування багатьох, хто поспішає зараз підтримати дії влади - клубок. Тому що саме клубок - найбільш зрозуміла для учасників змагання форма існування олігархату.

espreso.tv

ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро