ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 35,56
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ: Нитка на нитку

ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ: Нитка на нитку

624

Від сьогодні в Україні буде два головних підслідних та підсудних - харківський мер Геннадій Кернес і голова політради партії "УКРОП" Геннадій Корбан

З політичної точки зору - люди дуже різні. Кернес - один з активних учасників вибудовування авторитарного режиму Віктора Януковича, організатор рейдів "тітушек" на Майдан, одіозний прихильник Путіна, який намагався в останні дні Майдану домогтися створення проросійського руху з центром у рідному місті. Корбан - один з активних прихильників Майдану і його організаторів у Дніпропетровську, учасник боротьби за недопущення втілення в регіоні кремлівського проекту "Новоросії". У політиці - явні антагоністи. У бізнесі "ниточки" від обох тягнуться до Ігоря Коломойського. І в цих "ниточках" суть того, що відбувається.

41-1-1-1

Влада працює з обома як з бізнесменами, а не як з політиками. Влада і сама складається з бізнесменів. Глава держави - бізнесмен. Глава адміністрації президента - бізнесмен. Фактичний лідер пропрезидентської фракції - бізнесмен. У бізнесменів - своя логіка вирішення проблем. Навіть коли вони опиняються в чиновницьких кабінетах, навіть коли намагаються мислити в політичних категоріях, логіка бізнесу перемагає. Причому це не класична логіка бізнесу, це - логіка пострадянського бізнесу. Тобто бізнесу, який звик використовувати політичні важелі для вирішення приватних проблем - і навпаки.

Кернес - політичний антагоніст влади? Очевидно. Але з точки зору контролю над Харковом його інтереси та інтереси президентської адміністрації збігаються на всі 100. Кернесу потрібен мирний Харків, а не новий раскурочений Донецьк. Владі не потрібна "Харківська народна республіка". Кернес довів, що може забезпечити стабільність у місті. І якщо боротьба з ним - це не тільки демократизація, а й дестабілізація Харкова, то навіщо владі така демократія?

Корбан - союзник влади? Очевидно. Але цей союзник намагається створити альтернативу в регіоні, який вже стабілізовано. Його затримання - доказ того, що жодних альтернатив владі не потрібно. Не важливо, колишній ти друг чи ворог. Важливо, щоб у Адміністрації президента не було ніяких проблем у ключових регіонах країни. Результат БПП на виборах мера Дніпропетровська показав - такі проблеми є. А результат Кернеса в Харкові продемонстрував - таких проблем немає. Якщо, зрозуміло, тримати мера на "гачку". "Гачок" для Кернеса - гарантія його лояльності. "Гачок" для Корбана - відповідь на його нелояльність. Але доля обох все одно буде вирішуватися не в судах.

Порошенко в кожному разі буде обмінювати свій контроль над силовими структурами та судовою системою на контроль Коломойського над східними регіонами. Це просто обмін нитки на нитку. І не виключено, що ніякого обміну взагалі не буде, а буде - до розчарування багатьох, хто поспішає зараз підтримати дії влади - клубок. Тому що саме клубок - найбільш зрозуміла для учасників змагання форма існування олігархату.

espreso.tv

ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро