ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 35,56
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Навіщо обстріляли Шокіна: ТОП-верс

Навіщо обстріляли Шокіна: ТОП-верс

363

Робочий кабінет генпрокурора Віктора Шокіна обстріляли ввечері 2 листопада. У СБУ інцидент розцінюють як замах на життя чиновника. Але українці, здебільшого, іншої думки: "цирк" і "театр". Яка ж справжня причина стрілянини? У цьому спробували розібратися журналісти "24".

Замах

Версія офіційних правоохоронних структур — це був замах на життя генпрокурора. На брифінгу, який дали спільно військовий прокурор Анатолій Матіос та прокурор ГПУ Владислав Куценко, чиновники заявили, що слідство впевнене у тому, що зловмисник-снайпер цілився у тулуб або голову, вистрілив тричі, знав розташування предметів у кабінеті, використовував тепловізор, оскільки штори у кабінеті бути щільно завішені. Не зміг вцілити снайпер тільки через наявність у кабінеті броньованого скла.

Але… Юрист і спеціаліст по зброї Юрій Мінкін у коментарі сайту "24" назвав таку поведінку снайпера не розумною.

Готуючись до злочину зловмисник, тим більше — такого рівня, ретельно вивчає всі обставини, як йому найбезпечніше для себе і найефективніше закінчити свою роботу. Стрільба по вікну, а не по людині у вікні, вже свідчить про те, що там щось неясне,
— зауважив він.

За словами Мінкіна, у випадку, якби було бажання вбити Шокіна, то вибиралась би позиція, яка забезпечувала б гарантовану стрільбу, щоб вікно не відхиляло кулю. Є такий нюанс, що навіть при стрільбі по звичайному віконному склу, куля дуже сильно відхиляється, а може навіть і зруйнуватись. Віконне скло дуже тверде, і діє на кулі як абразив. Куля втрачає форму і напрямок польоту, і прорахувати, чи буде вражена ціль навіть на відстані 3-5 метрів, дуже важко. Тому снайпери так не роблять.

Виходить, що це був якийсь або некомпетентний снайпер, бо не знав ні про броньоване скло, ні про те, що стріляти по склу в принципі неефективно, або треба було просто постріляти, ні в кого не влучивши.

Втриматись на посаді

Інтрига зі звільненням Шокіна ще зовсім свіжа у пам'яті українців. Існує навіть декілька потенційних причин для його звільнення.

 

Зокрема, електронна петиція про відставку Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України, зареєстрована на сайті президента 29 серпня, набрала понад 25 тисяч голосів. До того ж депутатське звернення про звільнення Шокіна з посади Генпрокурора підписали нардепи з БПП Сергій Лещенко та Мустафа Найєм.

Не дивно, що у суспільстві "замах" називають виставою. Мовляв, генпрокурору зовсім не хотілось лишати крісло, тому придуманий такий оригінальний спосіб відволікання від цієї думки і направлення активного мислення громади в інше русло. Однак, Анатолій Матіос заявив, що зімітувати таку стрільбу не можливо, і що ніхто не погодився б добровільно бути мішенню. (Нагадаємо, під час стрільби у кабінеті разом з Шокіним перебували також інші співробітники ГПУ — там саме відбувалась нарада).

Піар

Ця версія логічно пов’язана з попередньою. Чим більше симпатій українців, тим більше шансів втриматись на посаді. Що робити, щоб отримати симпатії – правильно, піаритись. В цьому випадку, можна використати тактику "пригнобленого борця зі справедливістю". Тим більше, що факт росту рейтингу у тих, кого "переслідують" — поряд. Згадати хоча б електоральні здобутки партії "Свобода" після арештів їхніх політиків. Або пророковану експертами перемогу кандидату в мери Дніпропетровська Бориса Філатова через арешт його соратника Геннадія Корбана. Не виключено, що і генеральний прокурор, під яким відчутно захиталось крісло, подібним чином вирішив "підлатати" свій рейтинг.

Збіг обставин

Може бути ще й таке, що обставини наклались одна на одну, породивши таку химерну суміш подій. Тобто, можливо, Шокіна дійсно хотіли ліквідувати за якусь його діяльність. А тут саме крісло під ним "просіло". Виходить, що зловмисник мало того, що не справився з задачею, так ще й рейтингу жертві додав. Хоча це питання, хто тут невдаха, а хто — жертва?

Про справи, про конкретну роботу ГПУ і Шокіна, за які теоретично могли б хотіти знищення генпрокурора, сама ГПУ нічого не говорить. У прес-службі відомства на це запитання журналісту "24" відповіли, що не мають, що сказати, і що все сказано на згаданому брифінгу. А Матіос там показував журналістам дірки від куль, і лише звинуватив у крайньому цинізмі тих, хто протистоїть сьогодні діям Президента і ГПУ, бо "ніколи за дієву позицію Генпрокуратури, за жодних політичних і інших перипетій української правоохоронної історії, ніхто навіть думати, не те, що замахатися, не смів проти генерального прокурора".

korupciya.com
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро