ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 35,56
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Підготовка до зими: що говорить статистика

Підготовка до зими: що говорить статистика

554

До приходу справжньої зими в Україну залишилося декілька тижнів. Хто і як готується до настання холодів? – розглянемо урядову статистику станом на кінець жовтня – початок листопада.

Цьогоріч через низькі температури повітря опалювальний сезон в Україні стартував дещо раніше, ніж зазвичай. У деяких регіонах пуск теплоносія до закладів соціальної сфери розпочався майже в межах опалювального періоду, визначеного постановою Кабінету Міністрів №74 – у перших числах жовтня.
 
Зауважимо, згідно з постановою  Кабміну №74 від 2 березня 2015 року, опалювальним вважається період з 1 жовтня по 30 квітня включно. Раніше межі опалювального періоду були визначені терміном з 15 жовтня до 15 квітня.
 
Якою буде зима 2015-2016 років? - наразі сказати точно неможливо, але попередньо синоптики припускають, що вона як за температурним режимом, так і за кількістю опадів буде дуже схожою на попередні зими.
 
Так, грудень очікується малосніжним, однак морозним. Температура повітря в окремі дні та в окремих областях, може короткочасно опуститися до 10 – 12 градусів нижче нуля.
 
У січні морози посиляться, а ось опади прогнозуються на рівні меншому норми.
 
Традиційно найхолоднішим буде лютий, причому суттєве зниження температури варто очікувати з другої декади, а ось в 3-ї температурний режим поступово підійметься до нульових позначок.
 
Чи готова Україна до такої «попередньої» зими? – розглянемо останню урядову статистику.
 

Мінрегіон

За останньою інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, станом на 28 жовтня в Україні здійснений запуск 20,85 тис. котелень, що становить 98,49% від загальної кількості. 
 
Найменший відсоток запуску котелень у Запорізькій (87,8%), Київській (89,5%), Херсонській (86,6%) областях.
 
Таким чином до теплопостачання було підключено: 16452 шкіл (94,5%), 12595 садочків (99,26%), 6079 закладів охорони здоров’я (98,24%), 85408 житлових будинків (98,56%).
 
Найнижчий відсоток підключень у Херсонській області: 68,7% шкіл, 85,8% садочків, 82,8% медичних закладів, 64,5% житлових будинків.
 
100% підключення житлових будинків до теплоносія зафіксоване у Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях. 
 

Держенергоефективності

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, станом на 4 листопада загалом кредити на утеплення житла та заміну газових котлів взяли понад 60 тис. українських родин. Загальний обсяг наданих за державними програмами коштів становить майже 900 млн грн. З них 5 тис. отримувачів субсидій, які взяли «теплих» кредитів на суму 58,4 млн грн.
 

Міненерго

Статистика Міністерства енергетики на вугільної промисловості свідчить, що запаси вугілля на складах електростанцій (ТЕС, ТЕЦ) та природного газу у підземних газосховищах України збільшуються. Так, станом на 27 жовтня накопичено 2,635 млн тонн вугілля та 16,9 млрд куб. м газу.
 
 
 
При цьому зазначається, що за 9 місяців 2015 року порівняно з аналогічним періодом 2014 року українці зменшили споживання електроенергії на 11,5%, а споживання «блакитного» палива - на 19,2%.
 

Мінсоцполітики

За інформацією Міністерства соціальної політики, станом на 29 жовтня субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 3,8 млн родин. На опрацюванні у місцевих органах соцзахисту перебуває ще 350 тис. заяв. Середній відсоток сплати за житлово-комунальні послуги по Україні з урахуванням наданої родині субсидії складає 7,7%.
 
У відомстві підкреслюють, що впродовж останніх тижнів спостерігається стрімке зростання кількості звернень за призначенням субсидій. Надалі – протягом листопада-грудня - очікується, що до місцевих органів соцзахисту за оформленням субсидій звернеться ще щонайменше 1 млн родин. 
 

Держстат

За даними Державної служби статистики,  протягом 9 місяців поточного року населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 34,5 млрд грн., що становить 100,4% нарахованих за цей період сум. Серед регіонів найвищий за середній по країні рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався у Сумській, Черкаській областях та м. Києві (114,3–106,9%), найнижчий – у Донецькій, Волинській, Закарпатській та Луганській областях (85,4–93,0%).
 
Заборгованість населення з оплати ЖКП у вересні зменшилася порівняно з серпнем на 2,9% і на початок жовтня становила 11,87 млрд грн. Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 3,1 місяця.
 
Впродовж аналогічного періоду населення сплатило за електроенергію 9,33 млрд грн (118,5% нарахованих за цей період сум). Серед регіонів найвищий за середній по країні рівень оплати електропостачання спостерігався в Одеській, Закарпатській та Київській областях (196,4–165,3% з урахуванням погашення боргів попередніх періодів), найнижчий – у Чернігівській та Сумській (69,4% та 77,0% відповідно). Заборгованість населення з оплати електроенергії на початок жовтня становить 2,35 млрд грн.
 

Уряд

Впродовж минулого тижня Кабінет Міністрів схвалив проект Постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409», якою передбачено удосконалення низки державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг в межах яких надаються пільги та житлові субсидії. 
 
ЗОКРЕМА, ДОКУМЕНТОМ:
 
- встановлені розмежовані за часом обсяги електричної енергії у разі використання її для індивідуального опалення.
 
- для абонентів, котрі користуються послугою централізованого опалення та мають будинковий або квартирний лічильник, визначено соціальний норматив – 0,0548 Гкал на 1 кв. м. опалювальної площі на місяць в опалювальний період.
 
- встановлено коригуючі коефіцієнти для 1-2-поверхових, 3-4-поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів в розрізі регіонів для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення.
 
- передбачено запровадження соцнормативів на вивезення рідких побутових відходів, та тих, які утворюють в разі відсутності централізованого водовідведення (при наявності послуг з централізованого водопостачання та вигрібних ям) – 4 куб. м на одну особу на місяць. Якщо ж послуга централізованого водопостачання та водовідведення  відсутня - 25 л на добу на одну особу (0,76 куб м на місяць).
 
- визначено соціальну норму постачання холодної води у 4 куб. м на одну особу на місяць у разі відсутності централізованого постачання гарячої води понад 14 діб.
 
Окрім цього урядом було запроваджено механізм зміни застосування соціальної норми споживання газу. Зокрема, встановлена соціальна норма в розмірі 1200 кубометрів на весь опалювальний сезон (6 місяців). 
 
Прем’єр-міністр підписав постанову, якою спрощується перерахування субсидій за житлово-комунальні послуги на зимовий період. Воно буде здійснюватися в автоматичному режимі без подання повторних заявок.
 
Також внесено зміни до порядку перерахунку вартості опалення підприємств ЖКГ, який буде проводитися в щомісячному режимі в залежності від зовнішніх температур, а не раз на півроку, як було раніше, та прийнято рішення, згідно з яким за результатами першого кварталу наступного року в залежності від ціни імпортованого газу та курсу національної валюти буде здійснено коригування ринкової ціни природнього газу.
 
Здається, перейматися нічого, чи не так?
 
Вадим Менаєв
jkg-portal.com.uaКоментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро