ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Нерухомість за кордоном: Що можна купити за ціною київської квартири

Нерухомість за кордоном: Що можна купити за ціною київської квартири

469

Купівля нерухомості за кордоном перестала бути екзотикою для українців. Більше того, інтерес до неї активно зростає з 2014 року на тлі нестабільної політичної та економічної ситуації в Україні.

«Рік тому переважаючим мотивом купівлі нерухомості за кордоном, як правило, виступала потреба зберегти валютні заощадження або вкласти їх з метою отримання прибутку. Сьогодні покупці все частіше заявляють про бажання мати власну нерухомість для життя і відпочинку», — розповіла член Ради директорів компанії ХАН (Харківське агентство нерухомості) Олена Манжос.

Відповідно до цього люди формують і вимоги до об’єкта нерухомості, суть яких зводиться до такого: при необхідності переїхати всією сім’єю і швидко вселитися, додала Манжос.

Тим більше що в Європі досить легко підібрати нерухомість «за українськими цінами», тобто близько тисячі доларів за квадрат.

Журналісти проаналізували, що можна придбати за кордоном за 40 тисяч євро — саме на таку суму у ріелторів у Києві зараз найчастіше просять підшукати квартиру.

Як відзначають експерти, за такі гроші можна підшукати «працюючу» нерухомість (ту, що можна буде здати в оренду і заробляти) практично по всій Європі. А далі діло смаку: хтось вибирає більш близькі за менталітетом Болгарію та Чехію, хтось – більш комерційні Туреччину з Кіпром.

«Треба також звертати увагу на стан ринку в цілому — зростають чи знижуються ціни, умови здачі в управління і багато інших нюансів», — зауважила директор City Development Solutions Ярослава Чапко.

Болгарія: Для пенсіонерів достатньо договору оренди

Найбільшим попитом у Болгарії зараз користуються аналоги готелів — квартири, які можна здавати подобово. У Варні можна знайти студію в заселеному комплексі від 15 тисяч євро, в Сонячному березі — від 25 тисяч євро. Новобудови — трохи дорожчі: від 27 тисяч євро, оскільки пропонують більше інфраструктури (наприклад, закритий басейн).

Оформлення угоди займе від 2 до 4 тисяч євро. При купівлі треба буде заплатити ще три відсотки від кадастрової вартості.

Угорщина: зі своєю квартирою можна отримувати посвідку на проживання

Угорщина — єдина європейська країна, де посвідка на проживання не залежить від суми, інвестованої в нерухомість. За 40 тисяч євро можна знайти студію на околицях міст. Угода укладається у місцевого адвоката, а не у нотаріуса, як у більшості країн ЄС. Він і повинен отримати на неї дозвіл у місцевої влади.

ІспанІя: багато податків і мало доходу

В Іспанії до 40 тис. євро можна підшукати квартиру на вторинному ринку у великих містах. Це, наприклад, можуть бути невеликі апартаменти з однією спальнею в центрі Аліканте або Торрев’єха. Але експерти попереджають: не варто розраховувати, що ця інвестиція швидко окупиться. До суми угоди треба додати ще 5 відсотків — витрати на оформлення через агента (іншого не передбачено). Плюс передавальний податок — сім відсотків від вартості, заявленої в основному договорі, і муніципальний (на нього впливає вік нерухомості, кількість років володіння попереднім власником та ін). Обслуговування нерухомості обходиться досить дорого — 800-1000 євро на рік плюс витрати на ремонт вторинки.

При купівлі нерухомості на первинному ринку треба бути готовим до додаткових витрат. Реєстрацію оплачують нові власники.

Туреччина: Популярна для курортників навіть узимку

Курортну нерухомість за 40 тисяч євро в Туреччині можна підібрати на відстані від 600 метрів від лінії моря. Це буде студія або навіть квартира з однією спальнею і вітальнею.

За оформлення угоди доведеться викласти 2-3 тисячі євро. Обслуговування — 50-100 євро плюс щорічний податок у розмірі 0,1–0,2 відсотка від кадастрової вартості (встановлюють муніципалітети). У цілому витрати на утримання складуть 500-600 євро на рік.

Чехія: дає іпотечні кредити іноземцям під шість відсотків

У Чехії можна придбати комфортне житло навіть від 10 тисяч євро. Продавець/покупець платить чотири відсотки від вартості угоди (за кадастровою вартістю). Щорічний податок — приблизно 10 крон/квадратний метр/рік, тобто 60 квадратних метрів — 600 крон на рік. Це близько 600 грн.

За матеріалами Вістi

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро