Купівля нерухомості за кордоном перестала бути екзотикою для українців. Більше того, інтерес до неї активно зростає з 2014 року на тлі нестабільної політичної та економічної ситуації в Україні.
Нерухомість за кордоном: Що можна купити за ціною київської квартири
«Рік тому переважаючим мотивом купівлі нерухомості за кордоном, як правило, виступала потреба зберегти валютні заощадження або вкласти їх з метою отримання прибутку. Сьогодні покупці все частіше заявляють про бажання мати власну нерухомість для життя і відпочинку», — розповіла член Ради директорів компанії ХАН (Харківське агентство нерухомості) Олена Манжос.
Відповідно до цього люди формують і вимоги до об’єкта нерухомості, суть яких зводиться до такого: при необхідності переїхати всією сім’єю і швидко вселитися, додала Манжос.
Тим більше що в Європі досить легко підібрати нерухомість «за українськими цінами», тобто близько тисячі доларів за квадрат.
Журналісти проаналізували, що можна придбати за кордоном за 40 тисяч євро — саме на таку суму у ріелторів у Києві зараз найчастіше просять підшукати квартиру.
Як відзначають експерти, за такі гроші можна підшукати «працюючу» нерухомість (ту, що можна буде здати в оренду і заробляти) практично по всій Європі. А далі діло смаку: хтось вибирає більш близькі за менталітетом Болгарію та Чехію, хтось – більш комерційні Туреччину з Кіпром.
«Треба також звертати увагу на стан ринку в цілому — зростають чи знижуються ціни, умови здачі в управління і багато інших нюансів», — зауважила директор City Development Solutions Ярослава Чапко.
Болгарія: Для пенсіонерів достатньо договору оренди
Найбільшим попитом у Болгарії зараз користуються аналоги готелів — квартири, які можна здавати подобово. У Варні можна знайти студію в заселеному комплексі від 15 тисяч євро, в Сонячному березі — від 25 тисяч євро. Новобудови — трохи дорожчі: від 27 тисяч євро, оскільки пропонують більше інфраструктури (наприклад, закритий басейн).
Оформлення угоди займе від 2 до 4 тисяч євро. При купівлі треба буде заплатити ще три відсотки від кадастрової вартості.
Угорщина: зі своєю квартирою можна отримувати посвідку на проживання
Угорщина — єдина європейська країна, де посвідка на проживання не залежить від суми, інвестованої в нерухомість. За 40 тисяч євро можна знайти студію на околицях міст. Угода укладається у місцевого адвоката, а не у нотаріуса, як у більшості країн ЄС. Він і повинен отримати на неї дозвіл у місцевої влади.
ІспанІя: багато податків і мало доходу
В Іспанії до 40 тис. євро можна підшукати квартиру на вторинному ринку у великих містах. Це, наприклад, можуть бути невеликі апартаменти з однією спальнею в центрі Аліканте або Торрев’єха. Але експерти попереджають: не варто розраховувати, що ця інвестиція швидко окупиться. До суми угоди треба додати ще 5 відсотків — витрати на оформлення через агента (іншого не передбачено). Плюс передавальний податок — сім відсотків від вартості, заявленої в основному договорі, і муніципальний (на нього впливає вік нерухомості, кількість років володіння попереднім власником та ін). Обслуговування нерухомості обходиться досить дорого — 800-1000 євро на рік плюс витрати на ремонт вторинки.
При купівлі нерухомості на первинному ринку треба бути готовим до додаткових витрат. Реєстрацію оплачують нові власники.
Туреччина: Популярна для курортників навіть узимку
Курортну нерухомість за 40 тисяч євро в Туреччині можна підібрати на відстані від 600 метрів від лінії моря. Це буде студія або навіть квартира з однією спальнею і вітальнею.
За оформлення угоди доведеться викласти 2-3 тисячі євро. Обслуговування — 50-100 євро плюс щорічний податок у розмірі 0,1–0,2 відсотка від кадастрової вартості (встановлюють муніципалітети). У цілому витрати на утримання складуть 500-600 євро на рік.
Чехія: дає іпотечні кредити іноземцям під шість відсотків
У Чехії можна придбати комфортне житло навіть від 10 тисяч євро. Продавець/покупець платить чотири відсотки від вартості угоди (за кадастровою вартістю). Щорічний податок — приблизно 10 крон/квадратний метр/рік, тобто 60 квадратних метрів — 600 крон на рік. Це близько 600 грн.

Статті по темі

Корисні новини