ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,44
EUR 34,32
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Нерухомість за кордоном: Що можна купити за ціною київської квартири

Нерухомість за кордоном: Що можна купити за ціною київської квартири

234

Купівля нерухомості за кордоном перестала бути екзотикою для українців. Більше того, інтерес до неї активно зростає з 2014 року на тлі нестабільної політичної та економічної ситуації в Україні.

«Рік тому переважаючим мотивом купівлі нерухомості за кордоном, як правило, виступала потреба зберегти валютні заощадження або вкласти їх з метою отримання прибутку. Сьогодні покупці все частіше заявляють про бажання мати власну нерухомість для життя і відпочинку», — розповіла член Ради директорів компанії ХАН (Харківське агентство нерухомості) Олена Манжос.

Відповідно до цього люди формують і вимоги до об’єкта нерухомості, суть яких зводиться до такого: при необхідності переїхати всією сім’єю і швидко вселитися, додала Манжос.

Тим більше що в Європі досить легко підібрати нерухомість «за українськими цінами», тобто близько тисячі доларів за квадрат.

Журналісти проаналізували, що можна придбати за кордоном за 40 тисяч євро — саме на таку суму у ріелторів у Києві зараз найчастіше просять підшукати квартиру.

Як відзначають експерти, за такі гроші можна підшукати «працюючу» нерухомість (ту, що можна буде здати в оренду і заробляти) практично по всій Європі. А далі діло смаку: хтось вибирає більш близькі за менталітетом Болгарію та Чехію, хтось – більш комерційні Туреччину з Кіпром.

«Треба також звертати увагу на стан ринку в цілому — зростають чи знижуються ціни, умови здачі в управління і багато інших нюансів», — зауважила директор City Development Solutions Ярослава Чапко.

Болгарія: Для пенсіонерів достатньо договору оренди

Найбільшим попитом у Болгарії зараз користуються аналоги готелів — квартири, які можна здавати подобово. У Варні можна знайти студію в заселеному комплексі від 15 тисяч євро, в Сонячному березі — від 25 тисяч євро. Новобудови — трохи дорожчі: від 27 тисяч євро, оскільки пропонують більше інфраструктури (наприклад, закритий басейн).

Оформлення угоди займе від 2 до 4 тисяч євро. При купівлі треба буде заплатити ще три відсотки від кадастрової вартості.

Угорщина: зі своєю квартирою можна отримувати посвідку на проживання

Угорщина — єдина європейська країна, де посвідка на проживання не залежить від суми, інвестованої в нерухомість. За 40 тисяч євро можна знайти студію на околицях міст. Угода укладається у місцевого адвоката, а не у нотаріуса, як у більшості країн ЄС. Він і повинен отримати на неї дозвіл у місцевої влади.

ІспанІя: багато податків і мало доходу

В Іспанії до 40 тис. євро можна підшукати квартиру на вторинному ринку у великих містах. Це, наприклад, можуть бути невеликі апартаменти з однією спальнею в центрі Аліканте або Торрев’єха. Але експерти попереджають: не варто розраховувати, що ця інвестиція швидко окупиться. До суми угоди треба додати ще 5 відсотків — витрати на оформлення через агента (іншого не передбачено). Плюс передавальний податок — сім відсотків від вартості, заявленої в основному договорі, і муніципальний (на нього впливає вік нерухомості, кількість років володіння попереднім власником та ін). Обслуговування нерухомості обходиться досить дорого — 800-1000 євро на рік плюс витрати на ремонт вторинки.

При купівлі нерухомості на первинному ринку треба бути готовим до додаткових витрат. Реєстрацію оплачують нові власники.

Туреччина: Популярна для курортників навіть узимку

Курортну нерухомість за 40 тисяч євро в Туреччині можна підібрати на відстані від 600 метрів від лінії моря. Це буде студія або навіть квартира з однією спальнею і вітальнею.

За оформлення угоди доведеться викласти 2-3 тисячі євро. Обслуговування — 50-100 євро плюс щорічний податок у розмірі 0,1–0,2 відсотка від кадастрової вартості (встановлюють муніципалітети). У цілому витрати на утримання складуть 500-600 євро на рік.

Чехія: дає іпотечні кредити іноземцям під шість відсотків

У Чехії можна придбати комфортне житло навіть від 10 тисяч євро. Продавець/покупець платить чотири відсотки від вартості угоди (за кадастровою вартістю). Щорічний податок — приблизно 10 крон/квадратний метр/рік, тобто 60 квадратних метрів — 600 крон на рік. Це близько 600 грн.

За матеріалами Вістi

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро