ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Олексій Курінний: Уточнена "НОВА" регіоналізація України (КАРТА)

Олексій Курінний: Уточнена "НОВА" регіоналізація України (КАРТА)

413

(Макро) регіони згруповано за електоральними й політико-іделогічними уподобаннями населення (узагальнено-умовно), з поправкою щодо компактності їхньої території. Складено за наслідками подій 2014-2015 рр. на основі результатів виборів 2014 р., уточнено на основі результатів місцевих виборів 2015 р.). Однаковий колір означає не "анклавність", а подібність різних (макро) регіонів за електоральними й політико-іделогічними уподобаннями.

МАКРОРЕГІОНИ: 
Україноцентричні: Захід (регіони Галичина, Волинь, Буковина, Закарпаття), Центр, Південний Схід (Причорномор"я і Придніпров"я).
Умовно проросійські: "крайній" Південь (Буджак та Мелітопольщина), Схід (Харківщина і "наш" Донбас), а також Крим і Східний Донбас - окуповані Росією терени.

ЯКИМ Є БАЧЕННЯ ЦИХ МАКРОРЕГІОНІВ:
1. Захід - абсолютно україномовний і україноцентричний макрорегіон, що включає, втім, дещо різні регіони: 
1.1. Галичина - найбільш україноцентрична, україномовна, традиціоналістська й етноцентрично орієнтована, втім також і модерна, проєвропейська. Єдиний регіон, де у березні 1991 р. перемогли противники СРСР, а у грудні - В"ячеслав Чорновіл, де у 2010 р. програла Партія Регіонів, де у 2014 р. проукраїнські кандидати і партії набрали понад 95%, а на місцевих виборах 2015 р. пройшли переважно опозиційні до влади україноцентричні і новітні політсили.
1.2. Волинь і Буковина - наступні за україноцентричністю, україномовні, традиціоналістські й досить етноцентрично орієнтовані, втім також і проєвропейські регіони. Одначе, не такі стійкі як Галичина: у березні 1991 р. перемогли прихильники СРСР (хоч і не тотально), а у грудні - Л. Кравчук, у 2010 р. тут виграла, хоч і не без труднощів, Партія Регіонів, у 2014 р. проукраїнські кандидати і партії набрали понад 90%, а на місцевих виборах 2015 р. переважно опозиційні до влади україноцентричні і новітні політсили отримали дещо менше від помаранчевих провладних сил.
1.3. Закарпаття - переважно, хоч і не тотально україномовний, традиціоналістський і проєвропейський регіон зі значною регіональною ідентичністю й місцевими елітами, у 2010 р. тут постала прорегіональна більшість, а на місцевих виборах 2015 р. місцеві політпроекти потіснили як україноцентричну опозицію до влади, так і самі владні сили. Тут пройшли до облради такі "пострегіональні сили" як Відродження та Опоблок.
...
2. Центр України - найбільший за площею і найбільш цілісний макрорегіон, відносно україномовний (із тотально україномовним селом і двомовними облцентрами), втім, дуже постраждалий від Голодомору й асиміляції, досить радянізований ментально й деідеологізований. Підтримав СРСР у березні 1991 р., Кравчука у грудні. Шанується рад. героїка. Україноцентричні сили почали перемагати у цьому регіоні з 2002 року, втім мав місце "відкат назад" у 1998-99 рр. і у 2010 р. на місевих виборах, коли майже до всіх облрад Центру перемогли регіонали із союзниками. А на місцевих виборах 2015 р. до облрад Центру попроходив Опозиційний блок і численні пострегіоналі позаідеологічні політпроекти (а-ля "Наш Край", "конкретні справи", "Нові обличчя", "аграрники"). Все це зближує Центр із Закарпаттям.
...
3. Південний Схід - унікальний макрорегіон, що перейшов до україноцентричного табору під час подій 2014 року. Двомовний регіон із переважно російськомовними містами і україномовним селом, який до 2014 р. вважався "вотчиною" проросійських сил - регіоналів і комуністів і у якому помаранчеві україноцентричні сили мали до 30% підтримки. Нині - у регіоні значна, понад 50% україноцентрична більшість, втім за підтримкою політсил і тактикою боротьби він явно ділиться на власне Помірно Провладний Південь-Причорномор"я та "УКРОПський" Схід-Придніпров"я.
3.1. Причорномор"я - відносно менш пасіонарне й менш опірне русифікації, але й не прихильне до російської пропаганди. Україноцентричні сили Причорномор"я підтримують традиційні для Центру країни сили: провладний БПП, а також Батьківщину. Фактично регіон позиціонує себе як дещо більш русифікований Центр і з дещо більшим числом ватної опозиції (якщо у Центрі явно проватні сили складають до 15-20%, то тут - до 30%).
3.2. Придніпров"я включає по суті півтори обалсті: Дніпропетровщину і половину Запорізької. Значно більш індустріалізований, більш русифікований регіон менше підтримує традиціоналізм і мовнокультурні цінності, але і засвідчує значно вищу від Причорномор"я пасіонарність, опірність "русскому міру" і готовність збройно протистояти йому. Україноцентричні сили регіону у більшості - перебувають в опозиції до чинної влади, мають своє баченн і торують свій шлях у протистоянні Росії та ватній контрреволюції. Все це відрізняє новосформований регіон Придніпров"я як область новопосталої своєрідної (втім, спертої на іще радянське досвід Дніпропетровщини) ідентичності - не лише від Причорномор"я-Півдня, але і від Центру країни й за радикальністю протистояння "русскому міру" і владі - зближує цей регіон із Галичиною.

Цією мапою я не прагну нікого образити, викрити, ані розсварити - лише намагаюсь відтворити оптимальне групування регіонів і теренів України за переконаннями їхніх мешканців, виявлені у соцопитуваннях та під час виборів. Мапа показує лише відмінність одних регіонів від інших і не закликає, та і не може закликати (з огляду на відсутність на ній об"ктивних даних і цифр" до від"єднання чи дискримінації якогось регіону чи терену.
До того ж, ця мапа, ІМХО, не просто не ділить країну, а навпаки, єднає Центр і захід із більшою частиною Південного Сходу.

  Oleksiy Kurinniy
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро