ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. «Треба витягувати людей, бо там складно», – звільнений полонений Орест Петришин (ВІДЕО)

«Треба витягувати людей, бо там складно», – звільнений полонений Орест Петришин (ВІДЕО)

658

Бійця Національної гвардії Ореста Петришина обміняли на представника так званої «ДНР» минулого тижня у Донецькій області. Орест – львів'янин. Був санінструктором п'ятої роти 2-го батальйону Нацгвардії.

Потрапив у полон, коли супроводжував поранених під час виходу українських військових із Дебальцевого. Спочатку вважався зниклим безвісти. Про те, що він у полоні, першими дізналися родичі – зателефонували бойовики. Пізніше з ними вже говорив сам Орест.

Наразі Орест у Львові, лікується в шпиталі. Його підтримує дружина Марія. Почувається значно краще порівняно з полоном, розповідає у студії Громадське.СХІД звільнений військовий:

«Я ліг у шпиталь, щоб мене обстежили і виявили, наскільки серйозні захворювання і наслідки від травм, які треба лікувати. Сподіваємося, що все буде добре».

Місце утримання Ореста Петришина змінювали декілька разів. У Макіївці був два місяці, потім перевезли в Донецьк, потім у будівлю СБУ, так звану «ізбушку». Найважче, каже, було у Макіївці – перші дні полону. «С кожним днем ставало не те що краще, але організм звикає, і ти звикаєш», – от що каже про цей період свого життя Орест. 

 

У полоні Петришин пробув півроку. Не обмінювали так довго, мабуть, через певні причини, каже звільнений полонений:

«У списки не включали, не одноразово обміни відбувалися. Ну так вийшло. Там де я сидів, я знаю, залишається 22 людини. Треба працювати і витягувати людей, тому що умови складні, люди давно сидять».

 

Мати полоненого Олександра Лазаренка Людмила Голоус чекає на свого сина з полону вже дев'ять місяців. Його було поранено, проте стан більш-менш задовільний. «Тільки психологічно вони майже на грані, наші діти», – ділиться Людмила Голоус. Вона була у Донецьку – дозволили зустрітися з дітьми. Там жінці сказали, що вони теж хочуть, аби їхні діти повернулися додому. Тривалий процес обміну Людмила пояснює тим, що важко домовитися з «тим боком»: «Дуже важко договоритися зі стороною «ДНР». Вони хочуть, щоб наша сторона виконувала Мінські домовленості, так нам пояснювали».

/Громадське.СХІД
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро