ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Путін сховався чи чепуриться?

Путін сховався чи чепуриться?

647

Дешеві віршовані гасла, парадні дикторські оголошення з фальшивим пафосом – ми спостерігали всю пишність великого північнокорейського стилю

Коли мені вчора сказали, що на Червоній площі пройшов військовий парад, я спершу подумав, що мене розігрують.

Відроджувати свято 7 листопада — це вже якось занадто. Але ні – включив комп'ютер, а на сайті «Раша Тудей» вже лежить запис трансляції всього дійства, від початку до кінця, у всій пишності великого північнокорейського стилю. Нестерпно вульгарна, нудотно-солодка як патока, суміш: бравурні революційні марші: «Червона армія – чорний барон», «Від тайги до британських морів», «Розігнали отаманів, розгромили воєвод». Величезні живі фігури, які вибудовували на Червоній площі сотні хлопчиків і дівчаток, одягнених в червоні революційні кольори, але з Георгіями Побєдоносцями на шапочках замість більшовицьких червоних зірок. Дешеві віршовані гасла, парадні дикторські оголошення з фальшивим пафосом. На трибунах – ветерани Великої Вітчизняної війни, люди, які явно ще під стіл пішки ходили, коли на дворі була Друга Світова війна.

Скільки можна нагадувати, хлопці: навіть тим, кому в 1941 році було 18 років, сьогодні перевалило за 90.

Ви взагалі уявляєте собі, як виглядає людина в 90 років? І чи багато ви знаєте людей, які пройшли війну та які дотягли до 90-річного віку, в Росії, з її тривалістю життя?

І взагалі – навіщо цей дивне захід? Офіційний привід – святкування 74-ї річниці параду на Червоній площі 7 листопада 1941 року. Чому раптом таку неповну дату святкуємо? Боїтеся, що не дотягнете ще один рік до 75-річчя, що владу втратите, чи дійсно збираєтеся всіх нас перетворити в радіоактивний попіл?

Якщо вже почали згадувати про 41-й рік, може, і справді до війни готуватися треба?
І де, якщо на те пішло, головнокомандувач? Чому його немає на параді? Сховався через загиблий над Сінаєм аеробус? Або в черговий раз чепуриться? Або це огляд спадкоємців – адже на трибунах були тільки Іванов та Собянін. Виглядали вони, до речі, в антуражі 7 листопада цілком органічно. Радянські до мозку кісток. Може, нас і справді готують до того, що 100-річчя жовтневого перевороту буде знову святкуватися широко й урочисто? А що, якщо так справа піде й далі, цілком вірю в те, що святкування чергової річниці Великої жовтневої соціалістичної революції буде знову внесено в реєстр наших офіційних свят.

Знаєте, найбільше мені шкода тих хлопчиків і дівчаток, які були на площі і на трибунах.

Ось вже і справді, комусь «путінюгенд», а комусь щасливе дитинство десь за кордоном, де відпочивають, йдучи на спочинок, після трудів праведних, їх батьки і діди, конструктори всього цього радянського постмодерну. Відпочивають, дивляться і підсміюються над «піплом», який все це «хаває».

nv.ua

Євген Кисельов
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро