ЦВК обробила 100% бюлетенів, і склад Київради VIII скликання сформовано. Світлана Тараторіна з ГО «Громадський контроль Києва» спеціально для DreamKyiv проаналізувала, хто у новій міськраді кому доводиться родичем, та дізналася, скільки там забудовників та осіб зі скандальною репутацією.
Київрада-2015: Перевірка на скандали та родинні зв’язки
45 зі 120 новообраних депутатів Київської міської ради продовжать носити значок обранця. Найменшого оновлення зазнала фракція «Солідарність». 32 обранця з 52 були депутатами міськради попереднього скликання. 7 колишніх у складі «Єдності», 3 — у «Свободі», по 2 у «Батьківщині» та «Самопомочі». Таким чином, Київрада-2015 оновилася приблизно на 40%.
Найбільшою фракцією залишиться «Солідарність». Хоча її склад скоротиться з 77 до 52 депутатів. Через значну кількість тих, хто залишився поза прохідним списком, за інформацією джерел, вже йдуть перемовини щодо добровільного складання мандатів працівників адміністративного апарату. Йдеться, зокрема, про голів районів. А це Максим Шкуро (Солом’янська райадміністрація), Ілля Сагайдак (Святошинська райадміністрація), Ярослав Горбунов (Дніпровська райадміністрація), в.о. голови Подільської райадміністрації Валентин Мондриївський та в.о. голови Деснянської райадміністрації Вадим Онуфрійчук. Між посадою заступника київського міського голови та депутата Київради, можливо, доведеться обирати Ганні Старостенко.
Таким чином, у разі повторного обрання Віталія Кличка на посаду столичного мера до міськради можуть зайти ще до 10 наступних за списком кандидатів. Нагадаємо, згідно з новою системою виборів до місцевих рад, депутатами стали ті кандидати від партій, які набрали більшу, порівняно зі своїми колегами по політсилі, кількість голосів виборців.
Щодо персонального складу нової ради, то тенденції залишилися старими — колеги по бізнесу, родичі та представники «молодої команди Черновецького» знову отримали мандати.
Батьки і сини
- Під прапором «Єдності» до Київради-2015 зайдуть Костянтинта Володимир Ялові. Молодший — Костянтин — депутат Київради попереднього скликання, куди потрапив як самовисуванець. Незважаючи на конфлікт інтересів, з червня 2014 року Костянтин одночасно був і членом постійної комісії Київради з питань власності, і директором Департаменту комунальної власності. Також Костянтин є зятем одіозного екс-голови Шевченківського району, екс-депутата Верховної Ради Віктора Пилипишина.
- Володимир Яловий — чиновник зі стажем. Був заступником київського міського голови Олександра Омельченка та секретарем Київради, обіймав посаду заступника керівника апарату Верховної Ради. Тоді ж став фігурантом земельного скандалу через незаконне отримання земельних ділянок у Бучі.
- Сином екс-нардепа та голови Держфондрезерву Михайла Поживанова є новообраний депутат Олександр Поживанов.
- Депутат Київради минулого скликання Владислав Турець є сином народного артиста, котрий співав у Хорі імені Верьовки. Сам Владислав з 2013 року працює помічником-консультантом народного депутата України. У попередньому скликанні Турець був фігурантом медіаскандалу — він є автором фрази «Братішка, ти ніхто і звати тебе ніяк», сказаної на адресу журналіста.
- Зятем екс-голови КП «Київміськбуд» Михайла Голиці є також забудовник, депутат Київради минулого скликання, директор ТОВ «Агропромбудкапітал» Микола Негрич.
- Балотувався, але ще не пройшов до Київради син власника мережі «Фуршет», новообраного депутата від «Солідарності» Ігоря Баленка Артур. Останній відзначився, зокрема, тим, що очолив список найбільших прогульників Київради, за аналізом мережі «Чесно». Старший Баленко відомий своєю участю у проекті «ГАК» — одному із сателітів Блоку Черновецького.
- Швидше за все, не буде у новій Київраді депутата попереднього скликання, члена фракції «УДАР-Солідарність» і сина відомої співачки та куми двох президентів (Ющенка та Порошенка) Андрія Білозіра.
- Не вдалося пройти до міськради під прапорами «Єдності» батькові і сину Борисовим. Старший Борисов був одним із замів Омельченка, депутатом Верховної Ради від «Нашої України» та Партії регіонів.
Брати та подружжя
- Знову депутатом Київради, але вже під прапором «Солідарності», став регіональний директор будівельної мережі «Епіцентр» Володимир Гончаров. Минулого разу через зв’язок з екс-секретарем Київради часів Олександра Попова і однією з власниць «Епіцентру», Галиною Герегою, він балотувався як самовисуванець. Цього скликання до Володимира Гончарова приєднається його рідний брат Олександр Гончаров, який працює юрисконсультом у тому ж «Епіцентрі».
- Зв’язок з будівельною мережею має ще один багаторічний депутат Київради — Олена Овраменко. Чоловік Овраменко (власниці ТОВ «Колосок» та численних МАФів) Володимир Підрушняк працюєзаступником голови компанії «Епіцентр К» з питань митної справи. До цього він обіймав посаду голови Сумської митниці, але був звільнений через підпадання під закон про люстрацію.
- У фракції «Єдність» працюватимуть брати Бродські. Олександр був обраний до Київради минулого скликання як самовисуванець. ЗМІ називають його власником численних МАФів у Шевченківському районі, також під контролем його компаній перебувають понад 60 підземних переходів у центрі столиці. Під час цієї кампанії запам’ятався акціями з продажу дешевої картоплі. Вячеслав Бродський переміг на сусідньому з братом окрузі.
Велика команда Вадима Столара
У Київраді-2015 працюватиме одразу кілька родичів та однодумців скандального забудовника, екс-нардепа від Партії регіонів, депутата Київради минулого скликання Вадима Столара. ЗМІ називають його тіньовим керівником штабу київської «Солідарності».
- Тіткою Столара є 36-річна студентка університету міста Шефілд (Англія) Людмила Костенко. Минулого скликання вона пройшла до Київради за списками Радикальної партії Олега Ляшка. Тепер працюватиме у фракції «Солідарність».
- Наталя Приходько — голова патронатної служби київського міського голови, за даними ЗМІ, є племінницею Столара. Єдиним місцем роботи Приходько, крім КМДА та посади помічника народного депутата, була посада юрисконсульта у родинній компанії Столара — туристичній фірмі «Яна».
- За даними «Чесно», людиною Столара є депутат Київради Владислав Михайленко. Раніше він був помічником депутата Київради від Блоку Леоніда Черновецького Віталія Лавриненка.
- Близьким другом та бізнес-партнером Столара називають видавця, редактора «Бульвару Гордона» Дмитра Гордона. Останній запамятався у Київраді минулого скликання, зокрема, скандалом довкола відновлення кінотеатру «Жовтень». Активісти руху «Врятуй «Жовтень» неодноразово виступали з викривальними заявами на адресу Гордона.
Люди Леоніда Черновецького
«Солідарність»
- Широко обговорювалася у ЗМІ присутність у списку «Солідарності» екс-голови «ГАКу» Олександра Пабата. Проте він не єдиний представник команди Черновецького у найбільшій фракції Київради.
- Довіреною особою брата екс-зятя Черновецького і екс-нардепа від Партії регіонів Олександра Супруненка є депутат Київради Юрій Сулига. У цьогорічних даних ЦВК значиться, що він є тимчасово безробітним. У 2012 році Сулига був довіреною особою Супруненка на виборах до парламенту, на довиборах у Київраду в січні 2015 року він переміг на окрузі Супруненка (той став нардепом). Кілька років тому Сулига придбав магазин «Сяйво», через що став учасником гучного скандалу.
- Знову потрапили до Київради помічники правої руки Черновецького, Алли Шлапак, Михайло Терентьєв та Андрій Андрєєв. Андрєєв заразє першим заступником директора КП «Київблагоустрій».
- Напряму пов’язані з екс-депутатом Київради від Блоку Леоніда Черновецького, а нині народним депутатом Сергієм Березенком його екс-помічник Олексій Окопний та помічник-консультант дяді Березенка, Анатолія Матвієнка, Володимир Прокопів. Останньому пророкували місце голови ДУС замість Березенка. Тепер його називають найімовірнішим кандидатом на посаду секретаря Київради.
- Депутатом Київради став Віктор Грушко. У 2008 році він вже обирався до Київради від Блоку Леоніда Черновецького. У 2014-му він знову спробував потрапити до міськради — як самовисуванець, але тоді його обійшов його ж водій Юрій Братищенко, якого називали технічним кандидатом Грушка. До обрання від «Солідарності» Грушко числився керівником приймальні Братищенка.
«Батьківщина»
- Ситуативною співпрацею з командою Черновецького відзначився новообраний депутат від «Батьківщини» Денис Москаль. У позаминулому скликанні міськради він своєрідним рейдерським способом взяв під контроль фракцію «Батьківщина» у Київраді, призначивши себе її голова. В результаті скандалів і судових спорів Москаль пішов з «Батьківщини» і фактично приєднався до більшості Черновецького. У 2014 році спробував провести до міськради Партію зелених України.
«Єдність»
- У складі команди Омельченка до Київради знову пройшли члени Блоку Черновецького Віталій Павлик та Сергій Кримчак. За Черновецького Павлик очолював комісію з регламенту, Кримчак був секретарем земельної комісії. Обох повязують із Супруненком.
- Павло Тесленко відразу після обрання до Київради-2008 вийшов з Блоку Катеринчука і приєднався до фракції Черновецького, згодом був членом Партії регіонів. Його також повязують з Супруненком.
- Під прапором «Єдності» депутатом міськради знову стала екс-співголова Блоку Черновецького Алла Шлапак.
- Роман Ярошенко також свого часу змінив Блок Катеринчука на більшість Черновецького. Тривалий час він очолював найзначущу комісію в Київраді — з питань бюджету. У 2007 році балатувався до Верховної Ради за списками Партії регіонів.
Забудовники
- Крім уже названого директора ТОВ «Агропромбудкапітал» Миколи Негрича до складу «Солідарності» також входять директор КП «Житлоінвестбуд-УКП» Вячеслав Непоп, генеральний директор Асоціації «Промислово-будівельна група «Ковальська» Сергій Пилипенкота заступник директора КП «Спецжитлофонд» Володимир Шарій. Останнього, за інформацією «Наші гроші», пов’язують зі скандальним будівництвом палацу Юрія Іванющенка на Жуковому острові. У 2013 році Шарій був власником ТОВ «Троєщинський торговий центр».
- У складі «Батьківщини» пройшов до Київради забудовник Ваган Товмасян, з яким пов’язують конфлікт довкола дитячого садка «Орлятко».
- Депутатом від «Самопомочі» став партнер віце-прем’єра уряду Азарова, Сергія Тігіпка, Костянтин Богатов. Він є директором ТОВ «Аванті-Девелопмент» та заступником директора ТОВ «Салікс Енерджі». Основним напрямом роботи ТОВ «Аванті-Девелопмент» є послуги генерального підрядника у виконанні повного комплексу будівельних робіт. Кінцевим бенефіціарієм компанії є саме Сергій Тігіпко.
- Ще одним будівельником у складі «Самопомочі» є генеральний директор ISTIL Management Володимир Ноздря. Група компаній ISTIL спеціалізується на інвестуванні у промислову нерухомість. Одним з її активів є готель Renaissance Hotel Kyiv (будівля початку ХХ століття на Володимирській), бизнес-центри «Риальто» на Подолі і в Одессі та «Кінопанорама».
Екс-нардепи-скандалісти
- Партія «Свобода» провела до Київради чотирьох екс-нардепів. Очолює список Юрій Сиротюк, що нині перебуває під слідством у звязку з подіями під Верховною Радою 31 серпня, внаслідок яких загинуло четверо бійців Національної гвардії.
- Також до міськради пройшов відомий, зокрема, побиттям керівника Національної телекомпанії екс-нардеп Ігор Мірошниченко. Останніми днями свободівець відзначився побутовою бійкою — за його версією, з коханцем дружини.
- Серед членів фракції «Свобода» також буде актор і екс-нардеп Богдан Бенюк та екс-нардеп Олег Бондарчук.
Графіка:

Статті по темі

Корисні новини