ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 34,97
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Нотатки доктора Магди. Україна – це Європа?

Нотатки доктора Магди. Україна – це Європа?

421

Українські політики, здається, не усвідомлюють - європейці погано реагують на порожні обіцянки, і їхній кредит довіри далеко не безмежний.

Справа не у зламаних списах навколо антидискримінаційних норм Трудового кодексу – куди важливіші архаїчні підходи українських політиків до ухвалення стратегічно важливих для держави та її громадян рішень. Європейська інтеграція оголошена стратегічною метою України, проте особи, відповідальні за її втілення в конкретні дії, не поспішають виконувати свої службові обов'язки. Можна безкінечно довго критикувати представників "Самопомочі" чи Радикальної партії за ігнорування необхідності ухвалити антидискрімінаційні поправки, але давайте пригадаємо, наскільки ефективною була робота всіх парламентаріїв влітку, коли формально "працювали у профільних комітетах", а насправді влаштували собі канікули. Вони не підозрювали, що наприкінці року ЄС вимагатиме від України звіт про конкретні кроки для отримання безвізового режиму. Читайте також: Чотири страшні букви "СОҐІ" Одна з проблем полягає у тому, що назвати коаліцію "Європейською Україною" та гучно бити себе в груди в Україні та за її межами замало для досягнення результатів. У ЄС працює простий та ефективний принцип "демократія – це процедура". Час масштабних політичних поступок закінчився ще в 90-х, тим паче, що розміри та нереформованість України викликають у наших західних партнерів помітний острах. Поведінка вітчизняних політиків у Європейському союзі викликає дивну суміш нерозуміння та обережного очікування.

Українські політики в масі своїй, здається, не усвідомлюють, що прагматичні європейці погано реагують на порожні обіцянки, а кредит довіри та інтерес до всього, що відбувається в Україні, далеко не безмежний. У конкурентному світі потрібні прагматичні рішення та відповідальні дії, брак яких суттєво відбивається на співгромадянах. Особливого цинізму додає наявність дипломатичних паспортів та довгострокових шенгенських віз у багатьох парламентаріїв, які можуть собі дозволити з цими привілеями не надто опікуватися отриманням безвізового режиму. Наостанок зауважу: безвізовий режим – далеко не панацея, він не спроможний одразу вилікувати всі проблеми українського суспільства. І рівень доходів українців завдяки його запровадженню швидко не виросте. Однак не варто забувати, що дві третини українців взагалі не мають закордонних паспортів, і тому є зручними об'єктами для маніпуляцій про "жахи європейського життя". Запровадження безвізового режиму не вирішить всі проблеми, проте вкаже вектор розвитку країни, зрозумілий не лише для тих, хто називає себе політичною елітою.

tsn.ua

Євген Магда
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро