ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Геноцид собак вартістю у 16 мільйонів

Геноцид собак вартістю у 16 мільйонів

539

Навколо притулку тварин у Бородянці ось уже більше року точиться справжній скандал. Умови утримання тварин жахливі, постійні проблеми з харчуванням, медикаментами, опаленням в зимовий період.

Але головна біда – непрозорість закладених витрат на притулок.

Щороку на притулок витрачається з міського бюджету 7 мільйонів гривень. Однак більше 4 мільйонів з цієї суми складає заробітна платня штату притулку.

Притулок в Бородянці є частиною "Програми контролю за утриманням міських тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами 2012-2016 роки".

Оскільки в Україні фактично не існує закону про міських тварин (домашніми вважаються лише худоба), була створена ця програма. 

Її головною частиною є міський  притулок для безпритульних тварин в Бородянці. З 16 мільйонів гривень, виділених на програму, на притулок витрачається 12!

Однак стан тварин і приміщень говорить ясно – гроші на притулок прокрутили через схеми і освоїли. Загалом притулок виживає за рахунок благодійників та активістів. І саме завдяки роботі останніх у КМДА не забувають, що притулок ще існує.

Нещодавно до притулку завітали зоозахисники з різних організацій разом з депутатами Верховної ради.

Пускати їх на територію відмовились, але активісти зафіксували на фото жахливі умови утримання тварин і навіть трупи собак.

3 листопада в Київській адміністрації відбувся круглий стіл, присвячений проблемі  притулку для тварин в Бородянці. Однак конструктивної розмови не вийшло – там кричали, виганяли співробітників притулку з зали та погрожували звільненням!

Департамент благоустрою КМДА упевнений, що проблема притулку лише в ремонті приміщень. Для цього в бюджеті міста навіть знайшли додаткові 500 тисяч гривень.

Проте активісти стверджують, що сьогодні тварини просто помирають з голоду, а головна проблема – нецільове використання коштів. 

За словами директора Департаменту благоустрою Дмитра Білоцерковця, у цьому році кошти на харчування тварин притулок отримав, тож проблем з харчуванням не буде.

Проте за даними співробітників притулку, закупленого корму вистачить лише на кілька тижнів, а грошей на оплату нового немає.

На жаль, учасники так і не отримали конкретної відповіді, де гроші, виділені на харчі і опалення.

Дізнались лише, що на харчі однієї собаки витрачається трохи більше 2-х гривень на добу. Хоча, за підрахунком активістів, щоб прогодувати тварину, треба близько 11 гривень на добу.  

Крім того, обіцяних 500 тисяч гривень не вистачить для серйозного ремонту притулку. Проводити такі роботи в холодну пору теж небажано. Та й на що конкретно витрачатимуть ці кошти, згоди так і не дійшли.

Найбажанішим для КМДА був би варіант закрити притулок та перерозподілити тварин серед громадських притулків. Адже немає собак – немає проблеми. 

Але громадські активісти одностайно проти цього рішення.

Закривати притулок категорично неможна.

На це є низка причин:

1) Притулок, це частина програми з регуляції кількості безпритульних тварин, що прийнята до 2016 року. Якщо притулок закриють програму навряд будуть продовжувати. І навіщо тоді говорити про 500 тисяч на ремонт? 

2) Закриття притулку означатиме зупинення програми "Відлов", яка забирає собак з дитячих майданчиків, території шкіл, лікарень. Куди діватимуть усіх цих тварин з вулиці? І хто зловить агресивну собаку, якщо притулку не стане? (цим займаються відповідні спеціалісти і техніка).

3) Саме в цьому притулку живуть собаки, які покусали своїх власників (на відміну від Європи в Україні немає обмеження на розведення бійцівських собак). У притулку з такими собаками працюють кінологи, а після реабілітації тварин успішно влаштовують в родини.

Наразі в притулку 60 собак з проблемами поведінки. Наразі їх просто неможна вивозити. Якщо притулок закриють, на них чекає смерть?  

4) Тільки в цьому притулку є вольєри для агресивних собак великих розмірів. У приватних та громадських притулках не приймають таких собак, бо їхні вольєри просто не витримають сили тварин. Немає в громадських притулках і професійних кінологів.

5) У міжнародному фундаментальному документі, про регуляцію чисельності безпритульних тварин, чітко визначено – що притулком може та повинна займатись лише влада. Сьогодні громадські притулки очолюють здебільшого літні жінки, перекласти проблему на їх плечі – нахабство.

9) Хто, як і на що? Три питання про 16 мільйонів гривень так і залишаться без відповіді. Гроші вже ніколи не повернуть, відповідальні уникнуть суду.

10) На безхатніх тварин чекатиме смерть. Мало хто знає, що закон не захищає не тільки безпритульних тварин, а й тих що знаходяться у власності громадян.

Сьогодні собака чи кіт просто річ. У той самий час є цілі організації дог-хантерів, людей що знищують тварин у жорстокий спосіб. Їх жертвами стають не лише безпритульні собаки.

Якщо притулок закриють, частину собак передадуть приватним притулкам. Агресивних собак "присплять". Гроші програми, що залишились, підуть на погашення боргів КП. А відповідальних за відмивання коштів просто забудуть і переведуть в інші проекти.

Як вийти з проблеми?

Вирішити питання допоможе лише відкритість бюджету проекту, створення громадської ради, моніторинг витрат притулку, взаємодія громадськості та влади та передача управління притулком громадським організаціям.

Однак у першу чергу треба провести підготовку притулку до зимнього періоду та проконтролювати закупівлю необхідної кількості корму.

Також важливо розробити на 2017-2021 роки нову програму, де всі закупівлі буде переведено в програму PROZORRO.

Усе це можливо реалізувати, та поки що 274 собаки з Бородянки "годують" персонал з 22 осіб.

Собаки не помирають від голоду лише за рахунок активістів, а КМДА хоче не втратити обличчя під час виборів.

Ірина Шульженко, зоозахисник kiev.pravda.com.ua

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро