ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 34,97
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Угода про вільну торгівлю з ЄС: на що чекати з 1 січня

Угода про вільну торгівлю з ЄС: на що чекати з 1 січня

379

Київ рішуче налаштований запустити в дію угоду про зону вільної торгівлі з Євросоюзом з 1 січня наступного року. Однак у ЄС застерігають, що на економічне диво уже в 2016-му Україні чекати не варто.

З 1 січня 2016 року має повноцінно запрацювати Угода про глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Український уряд звітує, що на сто відсотків виконав свої зобов’язання за угодою щодо ухвалення необхідних законодавчих актів. Єврокомісія невтомно нагадує про економічні вигоди для українських бізнесменів та споживачів. На міжнародній конференції “Експортно-імпортні відносини України-ЄС 2016”, яка відкрилась у четвер, 12 листопада, у Києві, обговорювали, чи готова українська влада та бізнес прийняти виклики ЗВТ.

Результати будуть, але треба працювати

Досі впродовж шести місяців для українських товарів в ЄС діяли односторонні торговельні преференції. Проте, незважаючи на це, обсяги торгівлі України з ЄС за цей період скоротилися на 35 відсотків. За словами заступниці міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської, це відбулося передусім через зміни у світовій кон’юнктурі цін на сировинну продукцію – а саме сировина і напівсировина з України найбільше цікавить європейських імпортерів. Крім того, з експортних потужностей України “випали” охоплені збройним конфліктом території Луганської та Донецької областей, на які припадала істотна частка продукції, котру купували в ЄС. Проте чиновниця не сумнівається, що обсяги торгівлі з ЄС з часом вдасться збільшити.

Учасники конференції наголошували, що на сьогодні альтернативи європейському ринку для української економіки немає. На думку глави представництва ЄС в Києві Яна Томбінського, запровадження ЗВТ означатиме перехід економіки України на європейські стандарти і можливість для українських підприємств постачати свою продукцію для європейських споживачів. “А це – великий крок до інвестицій”, – наголосив Томбінський. Проте він застеріг українців: не треба чекати, що економічне диво трапиться вже 1 січня. “До появи перших результатів повинно минути 3-4 роки, а поки що всім нам треба працювати”, – закликав присутніх дипломат.

Бізнесмени бояться невідомого

Українському бізнесу потрібен час, щоб адаптуватися до нових умов ведення бізнесу по-європейськи. Радник прем’єр-міністра України Валерій П’ятницький припускає, що невідомість і невизначеність може перший час відлякувати українських бізнесменів від угоди про ЗВТ. “У будь-якій новій справі людину насторожують зміни, нові правила, які спочатку є незрозумілими”, – пояснив свою позицію П’ятницький.

За його словами, розмови про дерегуляцію, скасування різних бар’єрів звучать для бізнесу як гасла, які стануть реальністю тільки після того, “коли конкретно заторкнуть твій бізнес”. Особливо невизначеність може “насторожити середній і малий бізнес, який сьогодні і так опинився в ненайкращі ситуації”. “Вони вважають, що угода – для обраних великих компаній, які можуть собі дозволити бути присутніми на європейських ринках”, – каже радник українського прем’єра.

Угоду не спинити

Намір України влитися у європейський ринок викликає відверте роздратування Москви. Нещодавно прем’єр-міністр Дмитро Медведєв заявив, що з 1 січня 2016 року Росія підвищить митні тарифи і введе економічні санкції проти України, якщо та підпише угоду про ЗВТ з Євросоюзом.

У Брюсселі ж не бачать жодних підстав для таких заяв. “Це, звичайно, стосується лише двосторонніх відносин України та Росії, але, на нашу думку, в угоді немає нічого такого, що могло б виправдати таке рішення російської влади”, – сказав у коментарі DW керівник підрозділу генерального директорату з питань торгівлі Єврокомісії Люк П’єр Девін. За його словами, у тексті документа немає і згадки про те, що щось може завадити чи створити перешкоди для України торгувати з будь-якою іншою країною-партнером. Девін також констатував, що за останнє півріччя торгівля між Україною та Росією скоротилася на дві третини.

“Ми з розумінням поставились до побоювань Москви, що угода з Україною нібито негативно вплине на російську економіку, і провели 17 тристоронніх зустрічей щодо цього і пояснили, що нашим російським партнерам немає чого боятися”, – розповів Девін. Він наголосив, що Брюссель та Київ дали Росії чітко зрозуміти, що введення угоди про ЗВТ в дію “ніхто не збирається відкладати”. Європейський чиновник також запевнив DW, що жодних ознак вагань щодо угоди з боку української влади у Брюсселі “не бачать і не чують”. “Навпаки, всі в Києві активно працюють, щоб запустити угоду в дію”, – підсумував Девін.

Вікторія Власенко

news.finance.ua

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро