ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Ввезти авто в Україну стане легше

Ввезти авто в Україну стане легше

397

Кабінет Міністрів України на виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом вніс до парламенту законопроект, який полегшує ввезення в Україну легкових автомобілів без сплати податків громадянам, які переїжджають в нашу країну на постійне місце проживання.

Законопроект № 3444 від 10.11.2015 “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС)” став доступним для ознайомлення нардепам 12 листопада.
У ньому ряд норм Митного кодексу приводяться у відповідність з європейським законодавством. Серед іншого – змінюється мінімальний термін володіння транспортним засобом за кордоном у разі перевезення його для постійного користування на території нашої країни.

Відповідно до чинного законодавства, якщо житель іншої країни переїжджає в Україну, то він може привезти з собою один легковий автомобіль без сплати митних податків і зборів. Але така машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року до ввезення в нашу країну. Крім того, ввезений таким чином автомобіль не можна продати в Україні протягом 24 місяців з дня отримання українських прав.
Даним законопроектом уряд пропонує зменшити термін обов’язкової реєстрації автомобіля за кордоном з одного року до півроку. Крім того, щоб ввести автомобіль без розмитнення, майбутній мешканець України повинен прожити в тій країні, яку він залишає, не менше двох років (зараз – не менше трьох років). Продати таку машину можна буде через рік після постановки на облік в нашій країні.

Дане обмеження зроблено для того, щоб люди, які переїжджають в Україну, не робили бізнес на нерозмитнених автомобілях. Коли наприкінці 90-х років такого обмеження не було, то в Україні діяв бізнес “перевізників”. У той час жителі Молдови, у яких старі автомобілі були істотно дешевше, ніж в Україні, масово ставали громадянами України, привозячи при цьому автомобіль. А потім – поверталися на Батьківщину. І так по кілька разів на рік. Коли ввели норму про те, що машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року, а потім її не можна продати ще два роки, охочих поміняти громадянство різко поменшало.

У той же час інший шлях ввезення автомобілів без розмитнення уряд пропонує ліквідувати. Зокрема, в законопроекті запропоновано вилучити зі списку товарів, які можна привести без сплати митних платежів та зборів, автомобілі, виграні за кордоном в якості нагороди або призу на міжнародних змаганнях. Така схема ввезення часто виявлялася нелегальною. У законопроекті передбачено, що без сплати податків можна буде привести тільки нагороди, які мають “символічний характер і обмежену цінність”.

Крім того, даним законопроектом пропонується зменшити безподаткову норму ввезеного або пересилається товару в Україну з 1000 євро до 430 євро для пунктів пропуску в аеропортах і морських портах і з 500 до 500 євро – для всіх інших пунктів пропуску через кордон з Україною.

businessua.com
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро