ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,00
EUR 33,72
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Ввезти авто в Україну стане легше

Ввезти авто в Україну стане легше

199

Кабінет Міністрів України на виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом вніс до парламенту законопроект, який полегшує ввезення в Україну легкових автомобілів без сплати податків громадянам, які переїжджають в нашу країну на постійне місце проживання.

Законопроект № 3444 від 10.11.2015 “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС)” став доступним для ознайомлення нардепам 12 листопада.
У ньому ряд норм Митного кодексу приводяться у відповідність з європейським законодавством. Серед іншого – змінюється мінімальний термін володіння транспортним засобом за кордоном у разі перевезення його для постійного користування на території нашої країни.

Відповідно до чинного законодавства, якщо житель іншої країни переїжджає в Україну, то він може привезти з собою один легковий автомобіль без сплати митних податків і зборів. Але така машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року до ввезення в нашу країну. Крім того, ввезений таким чином автомобіль не можна продати в Україні протягом 24 місяців з дня отримання українських прав.
Даним законопроектом уряд пропонує зменшити термін обов’язкової реєстрації автомобіля за кордоном з одного року до півроку. Крім того, щоб ввести автомобіль без розмитнення, майбутній мешканець України повинен прожити в тій країні, яку він залишає, не менше двох років (зараз – не менше трьох років). Продати таку машину можна буде через рік після постановки на облік в нашій країні.

Дане обмеження зроблено для того, щоб люди, які переїжджають в Україну, не робили бізнес на нерозмитнених автомобілях. Коли наприкінці 90-х років такого обмеження не було, то в Україні діяв бізнес “перевізників”. У той час жителі Молдови, у яких старі автомобілі були істотно дешевше, ніж в Україні, масово ставали громадянами України, привозячи при цьому автомобіль. А потім – поверталися на Батьківщину. І так по кілька разів на рік. Коли ввели норму про те, що машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року, а потім її не можна продати ще два роки, охочих поміняти громадянство різко поменшало.

У той же час інший шлях ввезення автомобілів без розмитнення уряд пропонує ліквідувати. Зокрема, в законопроекті запропоновано вилучити зі списку товарів, які можна привести без сплати митних платежів та зборів, автомобілі, виграні за кордоном в якості нагороди або призу на міжнародних змаганнях. Така схема ввезення часто виявлялася нелегальною. У законопроекті передбачено, що без сплати податків можна буде привести тільки нагороди, які мають “символічний характер і обмежену цінність”.

Крім того, даним законопроектом пропонується зменшити безподаткову норму ввезеного або пересилається товару в Україну з 1000 євро до 430 євро для пунктів пропуску в аеропортах і морських портах і з 500 до 500 євро – для всіх інших пунктів пропуску через кордон з Україною.

businessua.com
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро