ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,26
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Львівська мандрівниця розповіла, чим іноземці відрізняються від українців

Львівська мандрівниця розповіла, чим іноземці відрізняються від українців

478

Дівчина розказала про сонячних іспанців та нещасливих скандинавів.

Народилася я в потязі між Галичем та Бурштином. Батьки кудись їхали, але не доїхали. Батько військовий, тому ми багато переїжджали: Коломия, Мурманськ, Миколаїв, Вінниця, Київ. Зараз мама працює у Києві, тато – миротворець  в Африці. Я ж у Львові, громадською діяльністю займаюсь, – Христина очолює Фундацію Регіональних Ініціатив у Львові  (ФРІ+), всеукраїнська молодіжна громадська організація. Дівчина вважає це мінімумом, який вона може зробити, щоб покращити життя в Україні. 

 
Громадські будні дівчини. Фото: Христина Жук

Христина засмагла, бо днями прилетіла з  Іспанії, де подорожувала три тижні по країні: "Таке враження, що  іспанцям  сонце подарувало стільки світла, що вони ходять і всім роздають його. Вони дуже щирі та відкриті. Спілкуючись, люблять торкатися один одного. Спочатку мені було незвично, але потім я зрозуміла, що це їхня особливість".

Іспанія.Фото: Христина Жук

На нашу зустріч дівчина прийшла зі сміттям і тричі перепросила за це:"Приїзджаючи додому, дивуюсь:  все сміття в одному пакеті. Намагалась це змінити -  ставила різні відра, щоб сортувати відходи. Однак сусідки кажуть: "Нащо вдома розділяти, якщо на вулиці все в один контейнер йде".

Подивившись європейські закони та норми,  деякі дівчина хоче перейняти для України: "У Швеції, до прикладу,  штрафи нараховуються в залежності від розміру твого доходу. А в нас тисячу гривень платить і мільйонер, і людина з мінімальною зарплатнею.  Несправедливо! – обурюється Христина -   А маршрутки? Вони є тільки в Україні, і в Молдові. Більше я ніде  не бачила. Шведи, напевно, здуріли б, якби проїхались у наших маршрутках".

Заходимо в кафе перекусити. Христина їсть млинець та розповідає, чим її пригощали у Швеції: "Якось ми жили у двох ґеїв і вони готували вечерею для нас. Уяви! Варять вони картоплю в пиві, додають туди варення. Витягають, заправляють квашеними огірками, ще й якоюсь травою посипають. Думала, що гидота якась, але було реально смачно".

Швеція. Екстравагантні кулінари.Фото: Христина Жук

На початках дівчина вирішила подорожувати  автостопом через брак коштів. Однак потім автостоп для неї перетворився в філософію. Христина вважає, що ніяка турагенція не забезпечить її емоціями, пригодами та знайомствами, які трапляються під час стопу:

"Якось в Швеції чоловік, в якого ми повинні були ночувати, приїхав нас забрати за сто кілометрів, бо ми заблукали. А після кількох днів гостювання, прощаючись, його мати сказала: "У мене є два сини, а відтепер з’явилась ще й донька", та обійняла мене.

Шведська родина.Фото: Христина Жук

У Копенгагені чоловік, що приймав нас у себе, співав  "Love me like you do в своїй студії", - зануруючись в спогади, розповідає Христя та всміхається.

"Про скандинавів читала, що в них найвищий рівень життя. Приїхавши,  побачили нещасливих людей, які ходять всі по одному. На зупинці вони стоять на відстані двох метрів, а не як у нас – купкою. Розтягнулись на десятки метрів, і сходяться тільки, коли автобус під’їжджає. Там немає такого, як у нас, щоб  десь співали, сміялись, чокались. Це до того, що не в грошах радість. Я щаслива, що я – українка".

розмовляла Наталі Дихно

ipress.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро