ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,05
EUR 34,01
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Львівська мандрівниця розповіла, чим іноземці відрізняються від українців

Львівська мандрівниця розповіла, чим іноземці відрізняються від українців

291

Дівчина розказала про сонячних іспанців та нещасливих скандинавів.

Народилася я в потязі між Галичем та Бурштином. Батьки кудись їхали, але не доїхали. Батько військовий, тому ми багато переїжджали: Коломия, Мурманськ, Миколаїв, Вінниця, Київ. Зараз мама працює у Києві, тато – миротворець  в Африці. Я ж у Львові, громадською діяльністю займаюсь, – Христина очолює Фундацію Регіональних Ініціатив у Львові  (ФРІ+), всеукраїнська молодіжна громадська організація. Дівчина вважає це мінімумом, який вона може зробити, щоб покращити життя в Україні. 

 
Громадські будні дівчини. Фото: Христина Жук

Христина засмагла, бо днями прилетіла з  Іспанії, де подорожувала три тижні по країні: "Таке враження, що  іспанцям  сонце подарувало стільки світла, що вони ходять і всім роздають його. Вони дуже щирі та відкриті. Спілкуючись, люблять торкатися один одного. Спочатку мені було незвично, але потім я зрозуміла, що це їхня особливість".

Іспанія.Фото: Христина Жук

На нашу зустріч дівчина прийшла зі сміттям і тричі перепросила за це:"Приїзджаючи додому, дивуюсь:  все сміття в одному пакеті. Намагалась це змінити -  ставила різні відра, щоб сортувати відходи. Однак сусідки кажуть: "Нащо вдома розділяти, якщо на вулиці все в один контейнер йде".

Подивившись європейські закони та норми,  деякі дівчина хоче перейняти для України: "У Швеції, до прикладу,  штрафи нараховуються в залежності від розміру твого доходу. А в нас тисячу гривень платить і мільйонер, і людина з мінімальною зарплатнею.  Несправедливо! – обурюється Христина -   А маршрутки? Вони є тільки в Україні, і в Молдові. Більше я ніде  не бачила. Шведи, напевно, здуріли б, якби проїхались у наших маршрутках".

Заходимо в кафе перекусити. Христина їсть млинець та розповідає, чим її пригощали у Швеції: "Якось ми жили у двох ґеїв і вони готували вечерею для нас. Уяви! Варять вони картоплю в пиві, додають туди варення. Витягають, заправляють квашеними огірками, ще й якоюсь травою посипають. Думала, що гидота якась, але було реально смачно".

Швеція. Екстравагантні кулінари.Фото: Христина Жук

На початках дівчина вирішила подорожувати  автостопом через брак коштів. Однак потім автостоп для неї перетворився в філософію. Христина вважає, що ніяка турагенція не забезпечить її емоціями, пригодами та знайомствами, які трапляються під час стопу:

"Якось в Швеції чоловік, в якого ми повинні були ночувати, приїхав нас забрати за сто кілометрів, бо ми заблукали. А після кількох днів гостювання, прощаючись, його мати сказала: "У мене є два сини, а відтепер з’явилась ще й донька", та обійняла мене.

Шведська родина.Фото: Христина Жук

У Копенгагені чоловік, що приймав нас у себе, співав  "Love me like you do в своїй студії", - зануруючись в спогади, розповідає Христя та всміхається.

"Про скандинавів читала, що в них найвищий рівень життя. Приїхавши,  побачили нещасливих людей, які ходять всі по одному. На зупинці вони стоять на відстані двох метрів, а не як у нас – купкою. Розтягнулись на десятки метрів, і сходяться тільки, коли автобус під’їжджає. Там немає такого, як у нас, щоб  десь співали, сміялись, чокались. Це до того, що не в грошах радість. Я щаслива, що я – українка".

розмовляла Наталі Дихно

ipress.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро