ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,74
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Мірошниченко: Співвідношення духовного і матеріального в християнському демократичному суспільств

Мірошниченко: Співвідношення духовного і матеріального в християнському демократичному суспільств

546

В одній з попередніх публікацій було розглянуто питання економічної діяльності людини в християнському демократичному суспільстві. Сьогодні розглянемо співвідношення духовного і матеріального в християнському демократичному суспільстві.

Людина у своєму фізичному житті залежна від низки необхідних матеріальних потреб: їжа, одяг, житло, лікування тощо – все це у Біблії названо "хлібом насущним". Без мінімального задоволення цих потреб людина жити не може.

Для задоволення матеріальних потреб людина має працювати, створюючи відповідні блага: виробляючи товари, надаючи послуги, виконуючи роботи.

Історія нашої країни свідчить, що, наприклад, в натуральному господарстві, яке існувало в середньовіччі у сільській місцевості, кожна сім'я, працюючи на землі, задовольняла своїми силами практично всі свої матеріальні потреби – це, передусім, їжа, одяг і житло. Лише металеві вироби і сіль купувалися в обмін на продукти харчування. При цьому рівень життя був невисокий. Всі жили бідно, крім великих землевласників, які зазвичай до збільшення статків не прагнули. Християнські громади були як правило міцними і охоплювали практично все населення, особливо в селах. Нехристияни мали свої релігійні громади (переважно це були іудеї та мусульмани).

В містах, а в подальшому і в сільській місцевості, в результаті виробничої спеціалізації і зростання продуктивності праці, розвинулася торгівля, яка з часом стала самостійним видом господарської діяльності – виникла професія торговців. Середній рівень життя поступово зростав. В успішних підприємців відбувалося накопичення капіталів, які інвестувалися в подальший розвиток. Накопичення багатства ставало метою для багатьох. Тисячі селян пішли у міста для роботи у промисловості і транспорті. Рівень духовності населення знижувався.

Колосального удару по духовності нашого народу було завдано в часи Радянського Союзу, коли матеріалізм став державною догмою, а влада прагнула комуністичною ідеологією витіснити і замінити християнство.

В сучасному світі економічна спеціалізація людей, громад, регіонів і навіть країн набула вкрай вузького і глобального масштабу. Водночас, суттєво зріс рівень життя. Почалася ера суспільства споживання. Метою багатьох людей стало надмірне збільшення рівня споживання матеріальних благ, доступність яких зросла, у т.ч. за рахунок споживчого кредитування. І в цьому багато людей стали бачити зміст життя. Поступове відродження християнських цінностей досі не змінило споживацький вектор руху нашого суспільства.

Біблія з цього приводу говорить нам:

"І промовив до них [Ісус Христос]: Глядіть, остерігайтеся всякої зажерливості, бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його." (Від Луки 12:15);

"12. Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно. 13. Їжа для черева, і черево для їжі, але Бог одне й друге понищить. А тіло не для розпусти, але для Господа, і Господь для тіла." (1 до Коринтян 6:12,13);

"9. А ті, хто хоче багатіти, упадають у спокуси та в сітку, та в численні нерозумні й шкідливі пожадливості, що втручають людей на загладу й загибіль. 10. Бо корень усього лихого то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання." (1 Тимофію 6:9,10).

Отже, отримання матеріальних благ для християнина не може бути пріоритетною метою, а лише засобом для життя духовного, служіння Господу.

Це жодним чином, не заперечує прагнення людини створювати матеріальні блага, займатися підприємництвом, торгівлею, робити інвестиції тощо. Принципово важливо, щоб така діяльність велася чесно і справедливо та не була для людини метою її життя, не вела до надмірного споживання.

Зазначений підхід може бути реалізований в християнському демократичному суспільстві, в якому людина у сфері матеріального життя підпорядковує всі свої зусилля служінню Богу, використовуючи досягнення матеріального світу для цієї високої мети.

blogs.pravda.com.ua

Юрій Мірошниченко
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро