Життя дітей не можливо уявити без сучасних технологій. В цьому переконана завідуюча столичного дитячого садка Лариса Гуздєва . За її словами, мислення та увагу потрібно розвивати різними методами – це ігри, конструктори, ліплення. Не завжди мультики мають велику силу над дітьми. Жінка наголошує: дітям необхідна увага та любов батьків. «Я вважаю, що на сьогодні для дитини електронні іграшки та ігри дійсно стали повсякденними, але традиційні іграшки, якими в свій час бавились і наші батьки – викликають не менший інтерес» - сказала завідуюча.
Різні думки, але одна ідея – розвиток технологій. Багато слів не сказаною. Багато думок ще не почуто. У щасливого батька двох дітей своє бачення ситуації, він каже: я працюю з комп’ютерами уже 26 років, для мене це як робота так і розвага і мабуть для дітей це також має бути розвагою. «Моя донька, їй всього 4 роки, вона дивиться тільки на розвиваваючі ігри,інші їй не цікаві. Крім того в гаджетах є можливість читати книжки, це дуже корисно для школяра.» «обмеження є, тому що діти часто захоплюються і зазвичай ми не даємо їм користуватись більше двох годин» - додав батько.
Впевнений. Уважний. Четвертокласник знає що потрібно дитині. Він розповідає, що любить комп’ютерні ігри і молодша сестра теж, навіть каже, що вчителька не проти мобільних телефонів у дітей. Тим самим зауважує: тільки в його школі, адже вчителька добра. Хлопчик натякає, що всьому потрібно знати міру. «Я люблю грати на планшеті, особливо в клеш оф кленс , сюрбер сьорф. Граю по вів часа в день, буває перевищую, але не дуже ругають» - зазначив учень.
Лікар-педіатр столичної лікарні досить негативно відгукнувся щодо впливу інформаційних технологій на дитину. Все накопичене змалку проявляється у підлітковому віці, тоді й виникають недуги – додав лікар. Він переконаний: новітні технології потрібні для студентів та людей старшого віку для роботи та наукової діяльності, а дітям цього не потрібно, їм варто краще навчатись. За його словами, є такі дані, що під впливом мобільних телефонів та комп’ютерів, сіра речовина головного мозку зменшується і впливає на розумову діяльність дитини. «Діти старшого віку, підлітки, які досить довго сидять за моніторами вони приходять з скаргами на знижений тиск, головні болі, в них знижується пам'ять, - це симптоми дистонії» - каже педіатр.
Діткам варто бути більш активними у сучасному світі. Найголовніше побачити «золоту середину», адже час проведений на свіжому повітрі – це здоров’я, а комп’ютер чи мобільний телефон – це розвиток та вміння.
Автор:
Аліна Касторна
ТИТРИ:
Лариса Гуздєва, завідуюча дитячого садка №152, м.Київ
Олексій Болдаков, батько 2-х дітей
Артем Болдаков, дитина, 9 років
Вячеслав Солодущенко , дитячий лікар-педіатр