ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. МагдоТренди. Обличчя #зради

МагдоТренди. Обличчя #зради

546
Швидкі зміни в суспільному житті, як і відсутність очікуваних перетворень, породжують підстави для зневіри та апатії. В українському суспільстві ці явища мають, на жаль, системний характер.

Відразу зауважу: Україна нині переживає найважчий період власної новітньої історії. Ми ніби з теплого та затишного болота, де кожна лілея знайома та приємна, опинилися всередині бурхливого океану, охопленого ідеальним штормом. Ситуація не дає приводів для заздрощів.

Більше того: українці радо шукають приводи для #зради, яка може виправдати наші невдачі та поразки. От, наприклад, пройшов саміт G-20, де Володимира Путіна сприймали як партнера. Зрада? Звичайно. Проте мало кого обходить, що Барак Обама та Джастін Трюдо закликали російського президента вивести війська з Донбасу, а представники ЄС запевнили, що зняття санкцій з Росії пов’язане з виконанням нею Мінських домовленостей. Проте в Україні продовжують підхоплювати повідомлення російських медіа, які й розраховані на деморалізацію українців.

Мало хто звернув увагу, що Франсуа Олланд взагалі не був на саміті G-20, а заяви про можливе зближення з Росією робив у Франції. У нього виходу, за великим рахунком, нема, адже його головні опоненти, Ніколя Саркозі та Марін Ле Пен, користуються неабиякими симпатіями Кремля. Та й про історичні зв’язки між Росією та Францією в цей момент «пекельної зради» багато українців забувають. Як, власне, і про те, що рішення в ЄС та НАТО ухвалюються консенсусом, тому говорити про швидке зняття санкцій з Росії можуть хіба що російські пропагандисти та їх посіпаки.

Вчора ж #зрада набула персоніфікованого характеру: соцмережами покотилась «новина» про заборону на виїзд чоловікам призовного віку з 1 січня 2016 року. Мовляв, сьома хвиля мобілізації іде, і ось – маєте. Ані той факт, що верхня вікова планка можливості служити в ЗСУ вища, ані невідомий ресурс, який запустив качку, ані абсурдний характер повідомлення – ніщо не зупиняло людей, які воліли насолодитися #зрадою у максимальному прояві. Чи варто дивуватися, що як фотоілюстрації до «новини» використовували портрет Петра Порошенка? Не варто: мета запуску цієї дези – підвищення температури в суспільстві, зокрема, шляхом зриву зимових канікул, для людей, які давно на них чекали та планували закордонні поїздки. Фото «винуватця» зразу й пропонувалося.

Українцям доведеться навчитися бути скептиками, щоб не поширювати фейкові повідомлення. Це непросто, але можливо. Куди складніше зрозуміти, що сильна Україна потрібна виключно її громадянам, і більше нікому.  

knk.media

Євген Магда

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро