ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Літній відпочинок-2020: обмежена свобода

Літній відпочинок-2020: обмежена свобода

2328
Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 1 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 2 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 3 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 4 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 5 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 6 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 7 Літній відпочинок-2020: обмежена свобода 8

Фото: "Українські реалїї"

Епідемія COVID-19 змінила географію літнього відпочинку в усьому світі. Де і як можуть провести відпустку українці, які морально перемогли вірус, — дізналися "Українські реалії"

Запуск транспортного сполучення всередині країни і відкриті кордони деяких традиційно курортних країн частково реанімували туризм як бізнес і вид відпочинку. Кухонний дауншифтинг і подорожі в YouTube, які втомили за час жорсткого карантину активних громадян країни, поступаються місцем відпочинку офлайн.

Те, що відбувається, можна назвати обережним туристичним бумом, у якому стоп-факторами виступають заходи країн щодо боротьби з епідемією, страх перед коронавірусом, розмір гаманця і ступінь особистої любові до ризику.

Туроператори, які безсумнівно постраждали за період жорсткого карантину, активно виходять із режиму очікування. Не дивлячись на те, що деякі з них досі працюють віддаленно, а комусь довелося навіть попрощатися з офісами через незговірливість орендодавців та складну ситуацію на ринку нерухомості, галузь сподівається вийти з кризи без катастрофічних втрат. На цінах ситуація поки сильно не позначилася, хоча доводиться розбиратися з відкладеними турами, умовами розміщення та різного роду коронавірусними нюансами, особливими для кожної країни. Їх, до речі, розмістило на інтерактивній карті МЗС України — корисний для мандрівника ресурс.

Закордон для обраних

Поки що лише 23 країни відкриті для українців. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба найпопулярнішими з них назвав Туреччину, Сербію, Албанію, Північну Македонію, Чорногорію, Білорусь, Великобританію, США, Мексику, Єгипет, Туніс та Республіку Корея. Якщо, звичайно, вас не тягне на екстрим, наприклад, до Сомалі, Бурунді чи Афганістану. Країни шенгенської зони поки закриті, оскільки Україна не стала прикладом щодо зниження поширення COVID-19.

З 7 липня відкрив кордони для туристів Дубай, на черзі — Мальдівські острови і Грузія.

Чи зможуть вони вмістити цього сезону 4,5 мільйона українців, які воліють відпочивати за кордоном — далеко не факт. З одного боку, традиційно курортні держави прагнуть запустити важливі для бюджету галузі, йдуть на поступки обуреному туристичному бізнесу. З іншого — не факт, що коронавірус відступить, адже скоро можна очікувати на другу хвилю епідемії, а ситуація змінюється кожного дня.

Поки ж можна зосередитися на перевірених країнах, де вже побували туристи і можна знати, чого очікувати.

Фото: tpg.ua

Туреччина. На сьогодні це лідер по співвідношенню ціна/якість та складності коронавірусних бар'єрів. Середній тур з All Inclusive обійдеться в 500–700 євро за людину за шість ночей в готелі. Звичайно, можна знайти як трійку-четвірку за 250 і вище, так і ексклюзивні варіанти від 1,5 тисячі до нескінченності.

На початку липня там побував десант українських туроператорів, який перевірив ситуацію на місці.

"На турецькій стороні ми були в хороших готелях, де у фоновому режимі вимірюють температуру — стоять термодатчики. У випадку підвищеної температури передають сигнал на reception, і там людину знаходять. Все це відбувається непомітно. Персонал ходить в масках, рукавичках, накладають їжу біля шведського столу. В автобусах — половинне завантаження задля забезпечення дистанції згідноз вимогами", — розповів "УР" Антон Рудич, президент Української асоціації туристичних агенцій

Єгипет. Тут поки що досить складна ситуація. Не всі готелі отримали дозвіл на прийом туристів, ситуація в країні щодо розповсюдження коронавірусу не є небезпечною. Однак точно можуть приймати відпочиваючих Шарм-ель-Шейх і Хургада, де готелі отримали державні Hygiene Cetificate. Середній бюджет однієї людини з All Inclusive — 400–600 євро за 7 ночей, звичайно, з можливими варіантами.

Албанія. Ця країна однією з перших відкрила аеропорти для туристів з України. Втім, вона й сама не входить до переліку благополучних щодо поширення вірусу країн, тому туристам, які відвідали Албанію, може знадобитися обсервація після повернення на батьківщину. Бюджет на одну людину — 600–800 євро на тиждень. All Inclusive — поняття не для місцевого сервісу середньої цінової категорії, який наявний, як правило, в п’ятизіркових готелях.

Фото: УНІАН

Хорватія. Тут цінник злітає вгору, порівняно з попередніми країнами. За тиждень в трійці-четвірці доведеться заплатити ті ж 700–800 євро, а п'ятизірковий відпочинок починається з 1100 євро і вище, причому обійтися доведеться лише сніданком. Також варто пам'ятати, що Хорватія відносить українців до категорії гостей, важливих для країни з економічної точки зору. Водночас для сусідів — країн шенгену — десант "заразних" українців із "червоної" зони може здатися небезпечними, і невідомо, яка може бути реакція на лібералізм хорватської влади. Крім того, з 11 липня тут від вас вимагатимуть негативний результат тесту на COVID-19 або ж проходження двотижневої обсервації.

Чорногорія. Країна, яка ще в червні офіційно перемогла коронавірус, але перебуває практично в "червоній" зоні щодо його поширення. Отже після повернення може знадобитися обсервація. Бюджетний відпочинок обійдеться в 350–450 євро з людини, готелі з чотирма зірками і вище з All Inclusive виставляють цінник від 700 євро.

До чого точно потрібно бути готовим, якщо вирішите відвідати ці країни. Масковий режим в аеропортах і вимірювання температури перед посадкою. У транспорті і більшості готелів — половинне завантаження, відсутність "контактних" послуг типу СПА-процедур, масових заходів, екскурсій до місць, де можливі скупчення людей (наприклад, Каїр).

Дуже уважно слід поставитися до підготовки пакета документів. Він, як правило, особливий для кожної країни. Наприклад, у Туреччині не потрібно підтверджувати довідкою відсутність коронавірусу в організмі, а якщо у вас підвищена температура, ви пройдете тест безкоштовно. Але в Чорногорії результат тесту в друкованому вигляді був обов'язковим ще минулого тижня і невідомо, що саме буде потрібно майбутнього тижня. Завжди слід бути готовим, що правила квесту "відпочинок за кордоном-2020" можуть змінюватися щодня. Як для українських туристів, затриманих в аеропорту грецьких Афін.

Україна для своїх

Перспектива задовольнити туристичний попит власними ресурсами для України поки нереальна. Ми ще відстаємо в сервісі та інфраструктурі, хоча в розмірі цінника можемо обігнати ті ж Туреччину та Єгипет. Ми далеко не лідери світового туризму, хоча й маємо два моря, Карпати й масу лісових і степових курортних зон.

Сезон-2020, не дивлячись на його невиїзний характер, поки що далекий від справжнього буму. Штурм вихідного дня в Одесі на святковий уїк-енд до Дня Конституції — не абсолютний показник, хоча дав сигнал, що попит може перевищити пропозицію навіть в умовах епідемії.

Основні стопори сезону — негода в Карпатах і обмеження транспортного трафіку: Укрзалізниця та автоперевізники не справляються з потоком пасажирів. Перша — дотримується карантинних норм, другі — просто не готові до унікальних умов.

Чорне море. Флагманом однозначно є Одеса. Поки що повної завантаженості тут немає, місцеві очікують на пік сезону в серпні. Багатокілометрова черга на в'їзді до Одеси 27 червня — лише тренування. Маркер заповнення міста — Привоз. Коли там не проштовхнутися, означає, що тастав пік.  Але поки що головний ринок зовсім не переповнений. І ціни кусаються не надто боляче, а якщо прийти у другій половині дня, то можна отримати знижки від продавців, що роз'їжджаються, в половину вартості продукту, а то й більше.

Те ж можна сказати і про ціни на житло, які зараз навіть місцями просіли на 5–10 %. Однокімнатний "бабусин варіант" у хрущовці зараз коштує 300–400 гривень, житло з комфортом — від 500 і вище. В бюджетних готелях вартість стартує від 900 гривень за ніч у двомісному номері. Середньому класу пропонують ціни від тисячі й вище, а номер у пафосному клубному комплексі стартує від п'яти тисяч гривень.

Карантинні обмеження в Одесі існують, але дуже не нав'язливі. У транспорті, супермаркетах, громадських місцях — так, на Привозі — ні, та ще й піднімуть на сміх і почнуть поруч картинно кашляти. Поліцейських біля входів на пляжі місцеві та гості міста сприймають як пам'ятку. Самі пляжі заповнені майже повністю, особливо у вихідні. Полювання на вільні лежаки за ціною від 50 грн в день починається зі світанку, і життя на узбережжі вирує майже цілодобово. Навіть не дивлячись на те, що після відвідування президента Зеленського практично на всіх пляжах Одеси знайшли кишкову паличку. Традиційно "тихі" місця — нудистський і "собачий" пляжі — навіть вони переповнені.

Цінник скорочується залежно від віддаленості від перлини біля моря. Готелі та бази відпочинку в Затоці, Грибівці, Чорноморську, Курортному стартують від 400 грн за ніч у двомісному номері, але середня ціна складе тисячу гривень й більше.

Курорти Миколаївської та Херсонської областей менш відомі й не такі розкручені, як в Одеській. Вони мають свою унікальну нішу — цінову, можливість порівняно тихого відпочинку з дітьми на мілководних узбережжях в лікувальних водах або оренди будиночка для великої компанії.

Коблево, Очаків, Кінбурнська коса, Рибаківка, Чорноморка — флагмани морського відпочинку Миколаївської області. Сезон там відкрито, але йому також далеко до свого піку. Співрозмовник "УР" Олег стверджує, що вибрав Коблево для відпочинку з маленькою дитиною — широкі пляжі дають можливість соціальної дистанції, а номер за 1880 гривень на добу для сім'ї з трьох осіб в одному з готелів місцевого класу люкс цілком гідний, навіть зі спеціальним захистом для дитини на балконі.

Цінник в цих курортних локаціях починається від 300 гривень за літній будиночок без особливих зручностей. Розкид цін за двомісний номер у середньому готелі — від 450 до 1,5 тисяч грн, залежно від наявності пляжу, класу і т. п. Втім, можна зняти номер люкс відразу в аквапарку Коблево за 2100 грн.

Скадовськ, Лазурне, Залізний Порт, Приморське, Хорли, Генічеськ, Арабатська Стрілка чекають на відпочиваючих у Херсонській області. На вибір — Чорне і Азовське моря, які не лякають своєю глибиною. У пріоритеті — відпочинок з дітьми, але популярні й корпоративи, подорож на напівдикий острів Джарилгач з піщаними пляжами і заповідною природою. Цінник тут подібний до цінника курортів Миколаївщини.

Азовське море Запорізької та Донецької областей — дві великі різниці. Якщо Бердянськ сьогодні забитий як Одеса, має гарну за українськими нормам інфраструктуру, то на Донеччині агресія РФ відкинула туристичну галузь в аутсайдери. Знамениті Белосарайская коса, Мелекіно, Урзуф, Юр'ївка та інші не страждають від надлишку відпочиваючих. Як і півмільйонний Маріуполь із претензією на статус курорту, який ще має як бонусу два гігантських меткомбінати і відповідне екологічне навантаження. Втім, у тиху погоду на пляжах можна послухати "прильоти" від гібридної армії РФ та українську "відповідь" — фронт знаходиться у 30–40 кілометрах від міста. Така екзотика.

Фото: restlib

Об'єднують ці курорти проблеми з транспортним сполученням. Якщо в Бердянськ, Кирилівку можна дістатися відносно просто, то Приазов'я на Донеччині — транспортний глухий кут, куди їхати з Києва доведеться протягом 18 годин, а зі Львова — усі 28.

Цінник в Бердянську стартує від 400 гривень за ніч для двох, номер середнього класу в готелі — приблизно 1200 грн, люкс — від 2000 гривень. Будиночок на Білосарайській косі можна знайти за 400–500 грн, але комфорт стартує з 1500. Номер в готелі/віллі — 400–600 і вище.

Закарпаття. Епідемія COVID-19, яка в західних областях України відчула себе як вдома, повінь і жорсткий карантин спробували знищити літній сезон, але не вдалося. Прямо зараз місцеві господарі баз відпочинку і садиб намагаються надолужити згаяне. Подорожі по горах, колиби, риболовля, Говерла та Синевир очікують на туристів.

Фото: ФБ Synevir

Якщо взяти за індикатор цінник Яремче, то він стартує від 400 гривень за номер у скромній садибі. Відпочинок в готелі починається від 1100 гривень у двомісному номері за ніч. У Буковелі, Поляниці, Яблуниці та Микуличині дорожче, але скрізь можна торгуватися і поки що є місця. Фотозвіти туристів у соцмережах доводять, що коронавірус і негода не вкрали українські Карпати, їхати можна і потрібно.

Заголом літній сезон-2020 не можна вважати провальним і все ще попереду, оскільки огляд можливостей відпочинку перетворюється в лонгрид. Він відрізняється безліччю дрібних проблем, які виникають тут і зараз, але вони вирішувані і не критичні. Головне, що слід пам'ятати: дотримуючись соціальної дистанції та санітарних норм, одягаючи маску і рукавички в громадських місцях ви наближаєте свій відпочинок і виводите Україну з переліку країн з "червоним" індикатором захворюваності на COVID-19.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро