ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Курс гривні: зона турбулентності. Прогноз на тиждень

Курс гривні: зона турбулентності. Прогноз на тиждень

1722

Фото: НБУ

Основними факторами впливу на курс національної валюти залишаться політичні ризики у зв'язку з відставкою глави НБУ Якова Смолія і невизначеність з кандидатурою його наступника

На минулому тижні гривня намагалася зберегти стабільність і відіграти втрачені 2 липня позиції, коли курс національної валюти, після заяви глави НБУ про відставку у зв'язку з політичним тиском, різко пішов вниз.

Понеділок стартував з високої позначки 27,19/27,23 грн за долар, але пропозиція була надлишкова, що дало можливість НБУ компенсувати витрати на утримання курсу гривні минулого тижня. За понеділок і вівторок Нацбанк викупив понад $90 мільйонів (2 липня він витратив більше $150 мільйонів, виходячи з інтервенціями на міжбанк). Наступні дні були досить стабільними, курс гривні утримувався нижче позначки 27 грн за долар. Лише на кінець дня у п'ятницю, 10 липня, курс повернувся до ставок вище 27 грн за долар після виходу на міжбанк покупців, які вирішили під закриття торгів придбати американську валюту.

Головним фактором впливу на курс гривні цього тижня залишиться політична нестабільність у зв'язку з майбутнім призначенням нового голови НБУ. Поки що представники команди колишнього керівника нацрегулятора намагаються утримувати курс на стримування інфляції національної валюти. Крім того, європейська і американська дипломатія, МВФ дали чіткі сигнали керівництву української влади про неприпустимість впливу на політику НБУ.

Поки інтрига з кандидатурою на посаду голови НБУ зберігається, йдуть консультації, і це грає на користь стабільності курсу, так як основні фінансові гравці теж тримають паузу. Однак ні хто не дасть гарантії, що Володимиру Зеленському все-таки захочеться настояти на "курсі по 30", для чого він продавить лояльну банковій фігуру. Це загрожує жорсткою реакцією міжнародних партнерів, підштовхне до різкого виходу з українського ринку нерезидентів та запустить гривню у слабо контрольовану турбулентність. Небезпеку такого результату розуміють всі гравці, і взята пауза дає надію уникнути подібних подій. Пік ризика "тектонічних змін" припадає як раз на цей тиждень – після 17 липня Верховна рада повинна піти на канікули, а до цього призначити нового главу НБУ.

В неполітичному фінансовому світі країни явних передумов для різких коливань курсу поки не передбачається. Уряд не заявляв про плани великих операцій з цінними паперами після невдачі Мінфіну з аукціоном по розміщенню облігацій внутрішньої держпозики у вівторок, 7 липня, коли вдалося залучити трохи більше 300 млн. Крім того, погашення старих ОВДП на 7 млрд грн вже відбулося. Банки в такій ситуації вважають за краще не грати по-крупному з курсом валют і чекають чітких месседжей, побоюючись спровокувати зайві спекуляції. Якщо додати до цього зниження ділової активності, як сезонне, так і пов'язане з "коронакризою", то ситуація тяжіє до стабільності з м'яким зниженням курсу гривні.

На початку наступного тижня може повторитися ситуація минулого понеділка, коли пропозиції продавців за вигідним для них після подій п'ятниці, 10 липня, курсом будуть в надлишку, і НБУ вирішить викупити долар, знизивши курс і зафіксувавши його на позиції нижче 27 грн за долар. Але тенденція до здешевлення гривні буде зберігатися і протягом тижня коридор курсу на міжбанку може скласти 26,9/27,2 грн за долар або вище. Готівковий ринок може пропонувати курс в межах від 26,8 до 27,3 грн за долар. Коридор по євро на міжбанку може скласти 30,4/30,7 грн за євро, готівковий ринок – 30,3/30,7 грн за євро.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро