ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Курс гривні: контрольоване падіння. Прогноз на тиждень

Курс гривні: контрольоване падіння. Прогноз на тиждень

1832

Фото: НБУ

Національна валюта без страшних потрясінь пережила призначення нового глави НБУ

Минулий тиждень для гривні став випробуванням, який вона пройшла без катастрофічних втрат, що передрікали валютні спекулянти і політики. Понеділок для національної валюти розпочався зі ставок на міжбанку 27,09/27,11 грн за долар. В день призначення нового голови Національного банку України Кирила Шевченка, у четвер, 16 липня, вона кинулася вниз і зупинилась на позначці 27,32/27,34, а в п'ятницю курс становив вже 27,42/27,45 грн за долар.

Не найгірший варіант, враховуючи, що Нацбанк не виходив на ринок з інтервенціями для вирівнювання курсу. З одного боку, для більш стрімкого падіння не було передумов – економіка країни падає, але не пікірує, точка неповернення поки далеко і зовсім не факт, що буде досягнута. Різких сплесків активності теж не спостерігається. Стан карантинного сну – не сприятлива, але стабільність.

Більш впливовими були політичні процеси. І тут компромісна фігура нового голови НБУ, можливо, стабілізувала ситуацію. Шевченко – досвідчений банкір з 25-річним стажем, без відвертого дрейфу в бік Банкової, керівник успішного державного Укргазбанку, не помічений у схильності до різких, необдуманих рішень.

"Я підтримую політику НБУ, спрямовану на забезпечення макрофінансової стабільності банківської системи. У цьому сенсі інструмент інфляційного таргетування показав свою ефективність. Але в нинішніх умовах він повинен відповідати іншим цілям: зокрема, створенню фундаменту для економічного розвитку. Як глава НБУ я зроблю все від мене залежне для цього", - заявив Шевченко в Верховній Раді.

Тобто, він не обіцяв включати друкарський верстат і долар за 30, але натякнув, що грошей в економіку буде вливатися більше. А значить, великих сюрпризів від дій нового керівництва НБУ не очікується, що в умовах млявих економічних процесів дає надію на стабільність валютного ринку.

Цей тиждень стане першим тестом для перевірки обіцянок Кирила Шевченка. З понеділка спекулянти на міжбанку напевно спробують завищувати курс, як це спостерігалося весь період між відставкою екс-глави НБУ Якова Смолія і призначенням нового керівника нацрегулятора. НБУ довелося 2 липня витратити 150 млн доларів, щоб погасити паніку. Продемонструє він цього разу своє бачення курсу, чи відпустить гривню знижуватися до межі, який встановить ринок – найбільш актуальне питання.

Крім того, понеділок – останній день бюджетних платежів для бізнесу. У п'ятницю цей фактор не зміг істотно змінити ситуацію. Чи відбудеться це сьогодні – також момент, який позначиться на тенденціях тижня. А ближче до його кінця  компанії-експортери почнуть отримувати відшкодування ПДВ, та вже не матимуть великий дефіцит гривні, що також традиційно послабить її позиції.

Чи вплине уряд на курс? Поки немає чітких передумов – Мінфін не планує масштабних угод. На ринку ОВДП паніка, якою лякали, виявилася перебільшеною і повального виходу нерезидентів не спостерігається. НБУ поки що також не дає сигналів терміново позбавлятися від українських активів. Втім, минулого тижня іноземці позбулися ОВДП на суму 1,5 млрд грн. Якщо так і буде продовжуватися, вплив курсу цінних паперів уряду на позиції гривні посилиться.

Крім внутрішніх українських розкладів не варто забувати про активний у світі періоді ралі долар/євро, що на минулому тижні вплинув і на український міжбанк. Те ж саме може статися і на цій.

Як видно, тиждень для гривні належить непростий. Можна прогнозувати зниження курсу нацвалюти, але от наскільки, в найбільшою мірою залежить від дій НБУ. Цілком можливо, що вона опиниться в коридорі 27,5/27,9 грн за долар, або вище. З євро ситуація аналогічна, позначки 31,5/31,9 – цілком досяжні. Готівковий ринок сьогодні найбільше прив'язаний до подій на міжбанку, і вони будуть відображатися на курсі в обмінних пунктах.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро