ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,26
EUR 34,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Курс гривні: контрольоване падіння. Прогноз на тиждень

Курс гривні: контрольоване падіння. Прогноз на тиждень

650

Фото: НБУ

Національна валюта без страшних потрясінь пережила призначення нового глави НБУ

Минулий тиждень для гривні став випробуванням, який вона пройшла без катастрофічних втрат, що передрікали валютні спекулянти і політики. Понеділок для національної валюти розпочався зі ставок на міжбанку 27,09/27,11 грн за долар. В день призначення нового голови Національного банку України Кирила Шевченка, у четвер, 16 липня, вона кинулася вниз і зупинилась на позначці 27,32/27,34, а в п'ятницю курс становив вже 27,42/27,45 грн за долар.

Не найгірший варіант, враховуючи, що Нацбанк не виходив на ринок з інтервенціями для вирівнювання курсу. З одного боку, для більш стрімкого падіння не було передумов – економіка країни падає, але не пікірує, точка неповернення поки далеко і зовсім не факт, що буде досягнута. Різких сплесків активності теж не спостерігається. Стан карантинного сну – не сприятлива, але стабільність.

Більш впливовими були політичні процеси. І тут компромісна фігура нового голови НБУ, можливо, стабілізувала ситуацію. Шевченко – досвідчений банкір з 25-річним стажем, без відвертого дрейфу в бік Банкової, керівник успішного державного Укргазбанку, не помічений у схильності до різких, необдуманих рішень.

"Я підтримую політику НБУ, спрямовану на забезпечення макрофінансової стабільності банківської системи. У цьому сенсі інструмент інфляційного таргетування показав свою ефективність. Але в нинішніх умовах він повинен відповідати іншим цілям: зокрема, створенню фундаменту для економічного розвитку. Як глава НБУ я зроблю все від мене залежне для цього", - заявив Шевченко в Верховній Раді.

Тобто, він не обіцяв включати друкарський верстат і долар за 30, але натякнув, що грошей в економіку буде вливатися більше. А значить, великих сюрпризів від дій нового керівництва НБУ не очікується, що в умовах млявих економічних процесів дає надію на стабільність валютного ринку.

Цей тиждень стане першим тестом для перевірки обіцянок Кирила Шевченка. З понеділка спекулянти на міжбанку напевно спробують завищувати курс, як це спостерігалося весь період між відставкою екс-глави НБУ Якова Смолія і призначенням нового керівника нацрегулятора. НБУ довелося 2 липня витратити 150 млн доларів, щоб погасити паніку. Продемонструє він цього разу своє бачення курсу, чи відпустить гривню знижуватися до межі, який встановить ринок – найбільш актуальне питання.

Крім того, понеділок – останній день бюджетних платежів для бізнесу. У п'ятницю цей фактор не зміг істотно змінити ситуацію. Чи відбудеться це сьогодні – також момент, який позначиться на тенденціях тижня. А ближче до його кінця  компанії-експортери почнуть отримувати відшкодування ПДВ, та вже не матимуть великий дефіцит гривні, що також традиційно послабить її позиції.

Чи вплине уряд на курс? Поки немає чітких передумов – Мінфін не планує масштабних угод. На ринку ОВДП паніка, якою лякали, виявилася перебільшеною і повального виходу нерезидентів не спостерігається. НБУ поки що також не дає сигналів терміново позбавлятися від українських активів. Втім, минулого тижня іноземці позбулися ОВДП на суму 1,5 млрд грн. Якщо так і буде продовжуватися, вплив курсу цінних паперів уряду на позиції гривні посилиться.

Крім внутрішніх українських розкладів не варто забувати про активний у світі періоді ралі долар/євро, що на минулому тижні вплинув і на український міжбанк. Те ж саме може статися і на цій.

Як видно, тиждень для гривні належить непростий. Можна прогнозувати зниження курсу нацвалюти, але от наскільки, в найбільшою мірою залежить від дій НБУ. Цілком можливо, що вона опиниться в коридорі 27,5/27,9 грн за долар, або вище. З євро ситуація аналогічна, позначки 31,5/31,9 – цілком досяжні. Готівковий ринок сьогодні найбільше прив'язаний до подій на міжбанку, і вони будуть відображатися на курсі в обмінних пунктах.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро