ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,26
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Курс гривні: проскочимо 28 за долар. Що далі? Прогноз на тиждень

Курс гривні: проскочимо 28 за долар. Що далі? Прогноз на тиждень

2027

Фото: НБУ

Політична залежність національної валюти залишається головним фактором, що впливає на курс гривні

Минулий фінансовий тиждень, як і прогнозували "Українські реалії", пройшов під знаком Національного банку. Головні гравці очікували перших дій нового глави НБУ Кирила Шевченка, спекулянти розгойдували курс, об'єктивні економічні процеси грали як на зниження, так і підвищення позицій гривні.

Новий глава Нацбанку, якого з подачі президента Зеленського Верховна Рада призначила 16 липня, першим ділом дав меседж, що не має наміру відразу включати друкарський верстат і різко девальвувати гривню. Однак ринок влаштував йому перевірку, і вже в понеділок, 20 липня, на міжбанку гривня полетіла вниз з позиції 27,48/27,51 грн за долар. Нацрегулятор не став чекати ринкового "дна" і вийшов з інтервенціями, що, з одного боку, утримало гривню від стрімкого падіння, з іншого – змусило попрощатися НБУ з 300 млн доларів за три дні. Що, втім, не критично на сьогодні.

У четвер Кирило Шевченко зробив політичний хід – особисто заявив про намір зберегти облікову ставку на рівні 6 % в 2020 році, спрогнозував її коливання в районі 0,5 % в 2021 і не нижче 6 % у 2022. "Зберігаючи ставку 6%, НБУ залишає достатньо простору для монетарного стимулювання і зможе надати економіці додатковий імпульс у разі слабкого відновлення економіки", - зробив глава НБУ сигнал і прихильникам вливання дешевої гривні в реальний сектор і стимулювання інфляції. Тобто, позначив межі, в яких має намір діяти.

Це здійснило короткостроковий вплив, в той же четвер, 23 липня, гривня вперше за останні тижні вийшла в плюс за підсумками торгового дня на міжбанку, при цьому НБУ витратив не більше 50 млн. доларів. У п'ятницю тренд здешевлення гривні повернувся, але вже не в такому драматичному варіанті, як в понеділок, гривня впала, але втрималася на пристойних позиціях, причому без інтервенцій НБУ.

У сухому залишку: за тиждень гривня по відношенню до долара просіла на 42 копійки, НБУ витратив на міжбанку близько 350 млн доларів, країна дочекалася інформації про політику глави Нацбанку.

У період з 27 по 31 липня продовжиться тест для НБУ: від чиєї політики він залежний більше – власної, або української небанківської. Заяви президента Володимира Зеленського про "долар по 30", голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева про "просідання гривні в межах 10 %" і решти "партії інфляції" розбурхують ринок сьогодні сильніше, ніж меседжі голови Нацбанку та прогнози фінансових експертів.

Крім того, багато що залежить від команди Кирила Шевченка, яку він продовжує формувати. Помітним стало призначення екс-заступника міністра фінансів Юрія Гелетія на місце Олега Чурія, колишнього куратора валютного блоку Нацрегулятора. Саме його часто звинувачували в надмірному зміцненні гривні. Як проявить себе Гелетій – покаже час. Але, в будь-якому разі, в цій ситуації НБУ знову буде змушений застосовувати інструмент інтервенцій, якщо не збирається стрімко обвалити гривню, оскільки загальний тренд на її здешевлення стабільний.

З неполітичних факторів на курс вплинули відносно успішне розміщення єврооблігацій на 2 млрд доларів і підписання Україною з ЄС угоди на кредит в 1,2 млрд Євро. Але в майбутню середу, 29 липня, очікується одна з найбільших у цьому році погашень гривневих ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики – ред.) і виплата відсотків за ними. Частина цих коштів може піти на купівлю валюти, що підігріє і так високий попит на долар і Євро. Частково це може компенсуватися 30 липня виплатою відсотків по доларових ОВДП, але суми мало порівнянні.

Виходячи з перерахованого, можна прогнозувати зниження курсу нацвалюти. Очікуваний коридор – 27,7/28,6 грн за долар, 32,2/33,1 Євро або вище. Готівковий ринок сьогодні вже схильний до ажіотажу, так що курс в обмінниках спекулянти будуть розігрівати, і він може значно перевищувати міжбанківський.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро