ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Курс гривні: "ралі" євро/долар, Трамп і НБУ – хто сильніший? Прогноз на тиждень

Курс гривні: "ралі" євро/долар, Трамп і НБУ – хто сильніший? Прогноз на тиждень

2004

Фото: НБУ

Період затишшя на українському валютному ринку може бути порушений новими призначеннями в НБУ, боротьбою євро з доларом і політичними подіями в США

Минулий тиждень пройшов без потрясінь для національної валюти. Після заяв нового глави Нацбанку Кирила Шевченка про непорушність облікової ставки на рівні 6 % і стриманих прогнозів інфляції, позиції гривні стабілізувалися в міру можливості.

Понеділок, 27 липня розпочався з курсу 27,84/27,87 грн з долар, який відразу пішов на зниження, НБУ навіть викупив надлишки валюти. У середу Нацбанк також набував, що було обнадійливо в порівнянні з інтервенціями попереднього тижня, коли доводилося рятувати нацвалюту від обвалення. Всього НБУ придбав 38 млн доларів, в цілому ж події на міжбанку в цій зв'язці можна назвати млявими  обсяги продажів і коливання курсу не викликали особливого подиву. Завершився тиждень для гривні зміцненням на 14 копійок по відношенню до долара.

При цьому навіть досить значне погашення гривневих ОВДП на 13,4 млрд грн, частина яких могла піти на покупку валюти, не похитнуло гривню. Також спокійно ринок сприйняв розміщення нових облігацій на 7 млрд грн. Практично дворазове порушення балансу ніби пройшло повз учасників торгів, і в п'ятницю, 31 липня торги закрилися ставками 27,71/27,74 грн за долар.

На зовнішніх ринках події були куди більш динамічні  "ралі" євро/долар вийшло на черговий пік. Причиною тому називають політичне загострення в США, пов'язане з президентськими виборами. Дональд Трамп вирішив у рамках кампанії зіграти "на пониження" і заявити про можливе перенесення виборів, а потім різко змінив свою думку, чим завдав удар по національній валюті.

Крім того, заява Міністерства торгівлі США про те, що ВВП країни в другому кварталі впав на 9,5 % в порівнянні з першим, а в річному обчисленні це дає історично безпрецедентне падіння на 32,9 %, не додало оптимізму. Тож не дивно, що курс євро стрімко пішов вгору і в п'ятницю досяг рекордної позначки в 1,1908 долара за євро.

Для гривні це виразилося в стрімкому зміцненні європейської валюти, з 32,59/32,63 понеділка 27 липня, до 32,75/32,78 грн за євро на закриття торгів 31 липня.

В обмінних пунктах за цей тиждень обійшлося без панічних сплесків, хоча спекулянти і намагалися розігріти ринок. Але все виразилося у значній різниці між купівлею і продажем євро і стриманих позиціях по долару (27,66/27,69 грн за долар і 32,60/32,75 грн за євро  в неділю, 2 серпня), що в цій ситуації передбачуване.

В цей тиждень гривня також входить з перспективою дізнатися, що сильніше впливає на її курс: світова економічна криза і турбулентність в США, або місцева політика і об'єктивні українські економічні тенденції.

У п'ятницю, 31 липня подав у відставку заступник голови Нацбанку Сергій Холод, який курирував сферу платіжних систем і грошового обороту. Ця подія, а вірніше питання про те, хто займе його місце  міна уповільненої дії. По-перше, будь-який наступник внесе зміни в сформований баланс голосів в керівництві НБУ. А якщо ця людина виявиться підконтрольною будь-якій бізнес-групі або Банковій, знову може стати актуальною проблема незалежності Нацрегулятора. По-друге, ким би не був цей нехай навіть найкращий фахівець в банківській сфері, будь-яка заява великого українського політика, як про "долар по 30", буде сприйматися слідством нового вікна можливостей в зв'язку з перестановками в НБУ. І стійкості гривні це не додасть.

Міжнародна ситуація також може принести сюрпризи. Скільки валюти зважаться влити в банківську систему США і Євросоюз, на які експромти наважиться Дональд Трамп, як поведе себе коронавірус  в наелектризованої обстановці останніх тижнів будь-яка дія може обернутися серйозними коливаннями на ринку. Який, до речі, не втомлюється видавати рекорди: вартість золота досягла 2000 доларів за тройську унцію.

На місцевому рівні українська валюта буде на цьому тижні відчувати тиск у зв'язку з великими відшкодування ПДВ, фактором кінця/початку місяця, пов'язаним з календарними виплатами і найбільшим з початку року погашенням ОВДП майже на 16 млрд грн. Гривневої маси додасться, цілком логічно буде її конвертувати в долари або євро.

Очікуваний коридор  27,6/28 грн за долар, 31,7/33  за євро, а то й станеться екстраординарних подій. Готівковий ринок продовжить слідувати за міжбанком і відповідати великою різницею між купівлею і продажем на різкі стрибки курсу.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро