ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 34,97
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Роберт Бровді: колекціонер автівок в команді Яценюка

Роберт Бровді: колекціонер автівок в команді Яценюка

569

На 30-тиліття Роберту Бровді, тоді голові «Хлібінвестбуду», подарували раритетне авто. Це був чудернацький американський «Кадилак» 1959 року випуску. "Он был безумного розового цвета, длиной в шесть метров", — захоплено згадує пан Роберт.

Це був чудернацький американський «Кадилак» 1959 року випуску. "Он был безумного розового цвета, длиной в шесть метров", — захоплено згадує пан Роберт.

З тих пір у нього з’явилася нова пристрасть! Рідкісні старовинні авто стали для посадовця жаданими. За прагненням придбати їх це нагадувало маніакальну похіть. Бровді ніби самостверджувався, заволодіваючи все новими і новими раритетами. Колеса на спицях, шкіряні та гумові груші-сигнальчики, довжелезні капоти і відкидні верхи – все це стало для нього сенсом життя!

Але, хвилиночку… Офіційна зарплантя першого заступника Голови правління «Хлібінвестбуду» становить 18 000 грн/міс. Найдешевше раритетне авто із автопарку колекціонера Бровді ,наприклад, ось цей Cadillac Fleetwood –70 тис дол. Дарували йому старовинну автівку лише один раз. На які ж гроші були куплені ще 7-м (!!) ексклюзивних авто?!

В минулому матеріалі про «фінансиста» Бровді ми повідомляли про одну із останніх його оборудок із Китаєм на посаді очільника Державної продовольчо-зернової корпорації. Нагадаю, половину 1,5 мільярдного китайського кредиту пан Роберт «десь подів», розрахувавшись із Китаєм за невиконані зобовязання державними землями сільськогосподарського призначення.

«Хлібінвестбуді» на умовах єдиного виконавця отримала монопольне право здійснювати постачання зерна в Аграрний фонд.

За схожою схемою «заробляв» Бровді і в «Хліб Інвестбуді». Ця компанія на умовах єдиного виконавця отримала монопольне право здійснювати постачання в Аграрний фонд. Тендер був проведений з одним-єдиним (sic!) учасником. У нас – журналістів, та учасників аграрного ринку тоді виникло питання: хто і чому лобіює інтереси «Хлібінвестбуду» на ринку? Розпочавши розслідування ми з'ясували, що частка держави в "Хліб Інвестбуд" становить всього 49%. Контрольний пакет знаходиться у власності нікому не відомого ТОВ "Каласар". За інформацією інтернет - ресурсу " Наші гроші" , власниками ТОВ " Каласар " є Олександр Козирєв (соратник Юрія Іванющенко; пам’ятаєте «тріаду» Іванющенко-Філіпенко-Бровді, де Іванющенко «смотрящий»? ) , а також кіпрський офшор Genetechma Fіnance Lіmіted . Кіпрська Genetechma є дочірньою компанією люксембурзької Bellevue Іndustrіes Sarl . Остання в свою чергу є "дочкою " ВАТ "Веб -лізинг" - дочірньою фірмою Зовнішекономбанку Росії . Наглядову раду цього банку очолює Володимир Путін (ще є якісь запитання?!). Тодішній міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, який і заявив про створення "Хліб Інвестбуду", реальних власників компанії так і не назвав, хоч і обіцяв. Сам Роберт Бровді неодноразово стверджував , що ніхто з перерахованих осіб не має до компанії ніякого відношення.

Обсяг поставок "Хліб Інвестбуду" за часів керівництва Бровді оцінювався на рівні 1 млн тонн. Цей обсяг був поставлений поза діючою тоді в Україні квотою на експорт зерна в 4,2 млн тонн.

Але хай там як, а обсяг поставок "Хліб Інвестбуду" за часів директорства Бровді оцінювався на рівні 1 млн тонн. Цей обсяг був поставлений поза діючою тоді в Україні квотою на експорт зерна в 4,2 млн тонн. "Ми представляємо державну компанію, і як держкомпанія за дорученням уряду виконуємо міжурядові угоди", - впевнено заявляв тоді директор ТОВ "Хліб Інвестбуд" Роберт Бровді. Із його слів, мова йшла про постачання продовольчої пшениці і фуражної кукурудзи. Ринки збуту - Росія, Грузія і Вірменія. Угода, підписана з Вірменією передбачала поставки на тамтешній ринок 300 тис тонн пшениці і кукурудзи, обсяг поставок до Росії такий самий. Те що Хлібінвестбуд, попри відсутність у держави його контрольного пакету, був наділений відповідними повноваженнями і користувався державною підтримкою не викликає сумніву. Про це говорить той факт, що коли в листопаді Мінекономіки розподіляло квоти на експорт зерна «Хліб Інвестбуд» був в числі переможців, в той час як квоту на експорт не змогли отримати багато представників транснаціональних компаній. Ціна, яку пропонував «Хліб інвестбуд» агровиробникам на внутрішньому ринку становила: на продовольчу пшеницю - 1650-1750 грн / тонна, кукурудзу - по 1500-1550 грн / т. За даними агентства «АПК-Інформ», це практично відповідало ринковому рівню цін (з корекцією на обвал вартості зерна, який стався після введення обмежень на експорт зернових). Однак викликає сумнів, що компанія, яка зобовязалася експортувати 1 млн тонн зерна, реально володіла цим обсягом. Тоді на профільних сайтах, а також у спеціалізованій пресі були оголошення, розміщені "Хліб Інвестбудом". Згідно з ними, компанія закуповувала фуражну кукурудзу та продовольчу пшеницю на елеваторах України. Крім того, компанія шукала фахівців-трейдерів по закупках цієї продукції. Виникає питання: як «Хліб інвестбуд» міг виграти тендер на постачання зерна, якщо не мав його у достатній кількості? Однак широку популярність на аграрному ринку компанія «Хліб Інвестбуд» придбала саме після того горезвісного аукціону, коли вона виграла тендер Аграрного фонду на постачання зернових, ставши таким чином одноосібним закупівельником зерна від імені держави. І тодішній голова «Хлібінвестбуду» завжди переконував ЗМІ, що його установа майже «благодійна». І знову винні в усьому китайці!

Тодішній голова «Хліб Інвестбуду» завжди переконував ЗМІ, що його установа майже «благодійна». І китайську гречку він продавав нам собі у збиток!

У лютому 2011 року «Хліб Інвестбуд» законтрактував китайську гречку на умовах FOB за ціною 1630 дол. / т, а з урахуванням доставки і всіх необхідних платежів її передпродажна вартість становить 2097 дол. / т., або близько 16,7 грн / кг. Бровді уточнив, що з урахуванням встановленої законодавством припустимої торговельної надбавки для об'єктів державного цінового регулювання, роздрібна ціна на китайську гречку не повинна перевищувати 17,99 грн / кг. За словами Бровді, для того щоб забезпечити таку роздрібну ціну, «Хліб Інвестбуд» відпускає імпортовану китайську гречку по 16,06 грн / кг. Відповідно, собі у збиток. Скільки державних грошей цієї установи було списано на дотування китайської гречки, знає лише сам Бровді. Нам відомо тільки про появу у березні того ж року чергового раритетного авто в його автопарку.

Цікаво, що саме після того, як Бровді очолив "Хліб Інвестбуд", Арсеній Яценюк публічно (в ефірі ICTV) відрікся від нього, як від політичного партнера.

Сьогодні Роберт Бровді знову у «фаворі». Із нинішнім Прем’єр-міністром України він в одній команді.

Однак, сьогодні Роберт Бровді знову у «фаворі». Із нинішнім Прем’єр-міністром України він в одній команді. І на посаді першого заступника Голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації «фінансист» справно виконує доручення Арсенія Петровича стосовно закупівель злаків. А тим часом, парк його раритетних авто поповнюється.

Вражає чергова ініціатива пана Роберта. Тепер він хоче власний флот! Ні, не для себе. Для своєї Продовольчо-зернової корпорації. І знову тут «плутаються» китайці!

Згідно українсько-китайського контракту, підписаного на початку цього року, близько $ 100 млн передбачено на модернізацію потужностей ДПЗКУ. Це стосується і 42 лінійних елеваторів, які знаходяться у розпорядженні корпорації і двох портових елеваторів. Про це заявив сам Бровді. «Окремий напрямок, який сьогодні інтенсивно вивчає Державна продовольчо-зернова корпорація, - це інвестування китайських кредитних коштів у придбання власного торговельного флоту», - сказав він.

Зокрема, ДПЗКУ розглядає можливість покупки 10 суден вантажопідйомністю 55 тис. тонн і більше. І все це в рамках кредитної угоди з Китаєм. Орієнтовна вартість одного судна становить приблизно $ 30 млн. Тож на скільки раритетних авто поповниться автопарк «фінансиста» після побудови власного флоту Державною корпорацією?

«Фінансист» має на меті зібрати всі модифікації Cadillac Fleetwood, випущені General Motors в 1959-му.

Наразі Державна продовольчо-зернова корпорація України скасувала довіреність на представництво її інтересів заступнику голови правління Роберту Бровді. Однак, його сага із раритетними авто продовжується!

«Фінансист» має на меті зібрати всі модифікації Cadillac Fleetwood, випущені General Motors в 1959-му. Машини вагою до 2,5 т з шестилітровим двигуном, гідропідсилювачем керма і круїз-контролем були в 1960-х символом достатку і зразком для наслідування. Такий автомобіль зараз коштує не менше $ 120 000, а на його повне відновлення потрібно мінімум рік. А у найближчих планах Бровді - придбати останню - модель Cadillac Fleetwood 1959 випуску.

І це в умовах, коли максимальна зарплатня держслужбовця в Україі становить 25 тис грн.!! При цьому сам Бровді декларативно заявляє: «Чиновникам вместо того, чтобы агитировать людей экономить, нужно первыми показывать в этом пример».

Як саме він збирається подавати цей приклад, «Україна без корупції» стежитиме уважно. Слідкуйте за нашими публікаціями!

В одному із наступних матеріалів ми розкажемо вам про долю кримінальних справ, порушених Генеральною прокуратурою України проти «Хліб Інвестбуду» за часів керівництва Роберта Бровді!

Олег Петров, журналіст
    спеціально для ГО "Україна без корупції"
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро