ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 35,56
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Садовий: Якщо Кличко не здолає корупцію в Києві, буде біда

Садовий: Якщо Кличко не здолає корупцію в Києві, буде біда

367

Чому кияни голосували за білборди придуманої у Львові Самопомочі, як формувався список і що владі потрібно робити в Донбасі

За підсумками виборів до Київради в новому скликанні буде представлена ??фракція партії Самопоміч, яку курирує мер Львова  Андрій Садовий. Він же зіграв роль бренду і головного агітатора нової політичної сили. Самопоміч провела до Київради п'ять депутатів, четверо з них - бізнесмени. В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ Садовий розповів, яке відношення до виборів у Києві має мер Львова, як формувався список партії і що він буде робити в Київраді. 


- Що, крім реклами з вашим обличчям, викликало у киян довіру до нової партії?
 

- Я думаю, це синергія. У списку Самопомочі багато активних успішних людей, яким кияни довіряють. Класні люди прийшли. Я б хотів, щоб такі були у міській раді Львова.

- Може, багато хто просто обманувся, думаючи, що голосують за вас? Тому що кияни люблять Львів.

- Я чітко заявив з ??самого початку, що Садовий не балотується ні в мери Києва, ні до Київради. Я працюю мером Львова. Так, можливо дехто має певний пієтет до того, що нам вдалося зробити у Львові. 

- Як ви оцінюєте результат Самопомочі?

- Самопоміч з'явилася в 2004 році як громадська організація. Рік тому ми отримали свідоцтво як партія. Ідеологія дуже проста - самодисципліна і самоврядування громадян. Вибори до Київради - перші, де партія взяла участь. І ми показали інший підхід - максимальна відкритість, публічність, відкриті списки. Повний масив інформації по кожному кандидату. Всі вони - відомі, успішні люди. Я переконаний, що вони свій успіх будуть конвертувати в успіх міста . Хоча будемо реалістами - наших буде всього 5 від загальної кількості, 120 депутатів. Їм буде нелегко. 

- У Київраді Самопоміч працюватиме в більшості з УДАРом чи складе опозицію більшості?

- Я прихильник єдиної роботи, в єдиній команді всієї ради, не варто ділитися на владу і опозицію. У Києві так багато роботи, що тільки злагоджена робота ради може принести результат. 

- Але це ж ілюзії, так не буває. У будь-якій раді є влада і опозиція, а в Київраді - тим більше.

- Ситуацію потрібно змінювати, тому що через подібні чвар Україна сьогодні не попереду, а глибоко "в долині" цивілізаційного розвитку. Самопоміч буде співпрацювати з усіма, хто працюватиме на благо Києва. У Київраді взагалі всі повинні забути про свою партійність. 

- У двох минулих скликаннях Київради був присутній ГАК - технологічний проект, за списками якого пройшли бізнесмени, які співпрацювали з Черновецьким. Вашу Самопоміч називають ГАК-2. Ви вважаєте, що у міській раді мають бути бізнесмени? Де гарантія, що вони не будуть вирішувати виключно свої питання за допомогою депутатських мандатів?

- Крім того, що вони бізнесмени, всі вони активні громадські діячі та активісти Майдану. Бізнесом вони займаються для того, щоб була можливість проявляти свою громадянську позицію.

- А я думав, що перша мета бізнесу - отримання прибутку.

- Гроші їм потрібні, щоб бути незалежними. Всі кандидати нашого списку були запропоновані самими киянами. Давайте по порядку.

Наталія Шульга - вчений, глава української наукової спільноти. 

Сергій Гусовський - управлінець, ресторатор, військовий інженер. Його дід був директором заводу "Арсенал", і на честь діда назвали вулицю в Києві. Вся його сім'я похована на Байковому кладовищі. Гусовський дорожить своєю репутацією. Він весь на виду. 

Андрій Логвин - з нуля зробив прекрасний IT-бізнес, він відомий в цьому середовищі, і його завдання в Київраді - максимально швидко впровадити електронне адміністрування і управління, щоб мінімізувати корупцію.

Максим Гапчук - хороший фінансист і економіст.

Роман Андрейко - менеджер медіабізнесу, він краще за всіх розуміє, як важливо, щоб робота депутатів Київради була публічною.

- Андрейко - гендиректор каналу 24, що належить вашій родині. Ви ультимативно поставили свого підлеглого на прохідне місце, або у нього якісь особливі заслуги?

- Рома не хотів йти до Київради. Але для мене важливо, щоб там був фахівець, який орієнтується в тонкощах медіа. Ми запропонували його киянам, кияни підтримали. 

Важливо, щоб кордон був закритий. Якщо не буде підкріплення терористам з боку Росії, ситуація налагодиться набагато швидше.

- Ви особисто вирішували, що саме ця п'ятірка успішних людей потрібна киянам у Київраді? Як формувався список?

- Я звернувся до киян через Facebook c проханням сформувати свої пропозиції. Було запропоновано близько 200 прізвищ. Я почав спілкуватися з кандидатами, умовляти їх приєднатися до нашої команди. Насправді, багато хто відмовлявся - не хотіли бути депутатами. Це чиновники часто хочуть стати депутатами, а молоді успішні бізнесмени можуть прожити і без цього - у них є чим зайнятися. Після цього на конференції визначили список з 22 кандидатів до Київради, з яких тільки один - № 21 член партії "Самопоміч", решта все безпартійні. 

- Навіщо переконувати людей йти в Київраду, якщо вони не хочуть?

- У нас влада в Україні має рейтинг нижче нуля, тому що влада асоціюється з брудом, корупцією та негативом. Я, переконуючи активних і успішних, а головне порядних людей приєднатися до команди Самопомочі, говорив: "Як ви збираєтеся змінювати ситуацію в країні, своїм прикладом не показуючи, що влада може бути іншою? Досить вибирати шахраїв, які, використовуючи низький рівень освіти бідних людей, маніпулюють ними і отримують таким чином місця у владі". І ви знаєте, це спрацювало. 

- Чи зверталися до вас олігархи з пропозицією поставити в список своїх людей? Називають різні прізвища...

- Я знайомий з багатьма людьми в Україні, а вони в свою чергу добре знають мене. Всі знають, що я не веду кулуарних домовленостей: хочеш щось зробити - роби публічно. Ніяких офіційних пропозицій від будь-яких впливових людей я не отримував. Пробували підходити "через десяті руки", пробували промацати грунт. Ми всім дали зрозуміти, що місця в Самопоміч не продаються. 

- А кандидати, що потрапили в список по голосуванню киян у Facebook, платили за це?

- Я ж сказав, що багатьох було дуже складно в принципі залучити до громадської роботи - до виборів до Київради.

- Вам не здається, що голосування в Facebook, м'яко кажучи, не репрезентативно?

- Це середовище проживання активних людей. Я за те, щоб саме вони приймали рішення по майбутньому столиці. Я б навіть віковий ценз для голосування опустив з 18 до 16, а то і 14 років. Зараз молодь часом активніше і свідоміше своїх батьків.

- Чи несете ви політичну відповідальність за тих, кого провели в Київраду? Нагадаю про історію ще однієї київської політсили - у 2008 році кияни повірили Блоку Катеринчука, а двоє з п'яти його депутатів на першій же сесії Київради перейшли в більшість Черновецького. Катеринчук говорив, що його підставили. Чи є гарантія, що Самопоміч не підставить вас?

- Так, я несу політичну відповідальність і певною мірою ручаюсь своєю репутацією. Незважаючи на те, що з багатьма зі списку познайомився за місяць до виборів. 

- А можна ручатися за людину, яку знаєш усього місяць? 

- Я завжди довіряю своїй інтуїції. 

- У Київраді Свобода буде представлена ??5-ма депутатами, так само, як Самопоміч. Беручи до уваги ваші конфліктні стосунки зі Свободою у Львові, чи не означає це, що це будуть дві конфліктуючі фракції?

- У Львові інша історія. Там Свобода має тотальну більшість у раді. І у мене дійсно з ними напружені відносини, бо ми ідеологічно різні. Для Свободи у Львові важливим є зростання протестного електорату, а протестний електорат росте, коли життя погіршується. Для мене важливо, щоб життя львів'ян поліпшувалася і ставало все більш комфортним. У Києві ж ті люди, які пройшли за списком Свободи - це освічені, помірні, серйозні фахівці. Я б назвав це "експортним варіантом" Свободи, якого не вистачає Львову. 

- Як вам взагалі якість новообраної Київради? Там знову багато людей Черновецького, багато забудовників .

- Дуже важливою буде позиція мера Києва. Як він керуватиме, так процес і піде. Якщо Віталій Кличко буде протистояти корупції і наводити порядок - то ті, хто пройшов до Київради, маючи не зовсім чисте минуле, почуватимуться дискомфортно. Думаю, вони навіть не будуть відвідувати засідання. Якщо ж при Кличку працюватимуть старі домовленості, різні схеми і розклади - буде біда. Вірю в те, що Кличко як активний учасник Майдану, патріот і всесвітньо відома особа буде робити все, щоб навести порядок. Якщо йому потрібна буде рада, консультація - я завжди готовий допомогти, поділитися досвідом управління містом. Кличко про це знає, ми розмовляли. 

- Прокоментуйте припущення про те, що Самопоміч потрібна Садовому, щоб вийти на рівень загальнонаціонального політика і в майбутньому претендувати на якісь посади в Києві. Ви хочете балотуватися в президенти в майбутньому?

- Я - мер Львова, і для мене це велика честь. Але добробут Львова багато в чому залежить від того, наскільки ефективно працює столиця . Не може бути успішною Україна без успішної столиці, з грамотною владою і чесними депутатами. 

- У вас є амбіції загальнонаціонального політика?

- Я живу у Львові, там живе моя сім'я, і мені там комфортно. 

- Олег Тягнибок теж жив у Львові, а зараз живе і у Львові, і в Києві, і йому, напевно, теж комфортно.

- У мене інший склад характеру. Я хочу бути корисним і робити справу. Для цього мені не треба жити в Києві і виходити на загальнонаціональний рівень, як ви говорите. 

- Висловіть свою думку про головну тему сьогоднішнього дня - АТО в Донбасі. Чи потрібно продовжувати її в тому ж ключі, або варто переходити до повномасштабних військових дій для усунення терористів?

- У нас є багато мудрих генералів, але немає однієї людини, відповідального за наведення порядку. Новий президент отримав серйозні повноваження, і він повинен покласти кінець тому виду війни, який нам нав'язують - державному тероризму. У рамках АТО цього зробити не можна, тому я вважаю за необхідне введення воєнного стану в тих регіонах. Треба закривати кордони і починати повномасштабну військову операцію. Жорстко наводити порядок. 

- Але ж військова операція піддає ризикам мирне населення набагато більше, ніж АТО.

- Для мене важливо, щоб кордон був закритий. Якщо не буде підкріплення терористам з боку Росії, ситуація налагодиться набагато швидше.

- Що робити з тими, за різними оцінками, 30% населення Донбасу, які щиро хочуть приєднання регіону до Росії?

- Любити, поважати і давати їм правдиву інформацію. По-іншому ніяк. 


Роман Чернышев

ЛIГАБiзнесIнформ
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро