ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. ДО ЛІСУ ПО ДРОВА, АБО ЧОМУ ПЕТЬОВКА ЗВЕРНУВСЯ ДО ЯЦЕНЮКА?

ДО ЛІСУ ПО ДРОВА, АБО ЧОМУ ПЕТЬОВКА ЗВЕРНУВСЯ ДО ЯЦЕНЮКА?

573

Корупція продовжує збиткуватися над українцями!

Бідолашні селяни Закарпаття закидали зверненнями народного депутата України Василя Петьовку. Мовляв, допоможіть! Знущаються над нами лісові господарства!

Річ у тім, що в Закарпатті у гірських районах помешкання опалюють лише дровами. Придбати ці дрова можна лише у лісі. Ось тут і починається найстрашніше!

Чиновники державних лісогосподарських підприємств встановили такси на займання посад лісників. Окрім цього від лісників вони отримують відсоток із кожного реалізованого кубометру дров. Відповідно, усі ці «витрати» входять до собівартості палива. Більше того. Селяни не лише вимушені купувати його за завищеною ціною, але й мусять самі за власний рахунок транспортувати дрова із лісу. А це ще декілька сот гривень на кожному кубометрі. Деякі лісники пішли ще далі і змушують селян часто-густо власним коштом і зусиллями дрова заготовляти! Вибору у селян немає. Лісове господарство у Закарпатті одне – державне. Отже: або плати, або замерзай!

Народний депутат України Василь Петьовка направив депутатське звернення Премєр-міністру України Арсенію Яценюку із проханням вирішити проблему.           

На його думку, застосування посередницьких схем формує ціну одного кубометра твердого пічного палива (дров) на рівні, вищому за платоспроможність кінцевого споживача.

У результаті цього страждають соціально незахищені верстви населення, які змушені придбавати тверде пічне паливо (дрова) за необґрунтовано підвищеними цінами. Так на сьогоднішній день вартість твердого пічного палива (дров) у регіоні сформувалась на рівні 300-350 гривень за 1м3. В опалювальний сезон мешканці Тячівського, Рахівського та інших гірських районів Закарпатської області повинні платити ще більші суми. В місцевих державних лісогосподарських підприємствах встановлено таку високу ціну на тверде паливо, саме через корупційні накрутки, які ці підприємства змушені платити.

Більшість мешканців цих віддалених гірських населених пунктів Закарпаття неспроможні купити тверде пічне паливо (дрова) за такими високими цінами. До прикладу, сімїз двох пенсіонерів для опалення свого житлового будинку на один опалювальний сезон потрібно більше 10 м3 твердого пічного палива (дров), а це у грошовому вимірі - від 3000 до 4000 гривень. Щоб знайти можливість заощадити кошти для придбання твердого пічного палива (дров) люди змушені обмежувати себе у придбанні продуктів харчування та інших першочергових потребах.

Існуюча система субсидій і дотацій, не допомагає селянину в протистоянні з корупціонерами. Таким чином, жителі Тячівського, Рахівського та інших гірських районів Закарпатської області, де майже 90 відсотків сіл не газифіковано, проживаючи в оточенні лісу, змушені мерзнути зимою.

      Існуючу проблему, на думку депутата, могло б вирішити створення паливних складів на державних підприємствах лісопромислової галузі наближених до населених пунктів, а не далеко в лісі, як це є сьогодні. Вартість  1м3 твердого пічного палива (дров) на верхньому складі (в лісі) складає близько 200 гривень. Організоване транспортування  твердого пічного палива (дров) до паливних складів в населеному пункті, зменшило б їх собівартість, а прямий продаж на території державних підприємств за фіксованими Урядом цінами забезпечив би уникнення можливостей застосування корупційних схем. Фінансово обґрунтована фіксована ціна на тверде пічне паливо (дрова) була б вигідна  громадянам, і державним лісогосподарським підприємствам. Ситуація, яка сьогодні склалась є абсурдною, адже державні підприємства пропонують людям купити дрова в лісі і самостійно їх транспортувати. 

Заготівля твердого пічного палива (дров) повинна розпочинатись влітку з тим, щоб до настання холодів, дрова висохли.

Виклавши вищенаведені підстави, та керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», Василь Петьовка просить Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вжити вичерпних та дієвих заходів  для своєчасної підготовки до опалювального сезону 2014-2015 років та забезпечення жителів Тячівського, Рахівського та інших гірських районів Закарпатської області твердим пічним паливом (дровами) за доступними цінами, забезпечивши, при цьому, виключення корупційної складової у кінцевій вартості зазначеного виду палива. Також, на думку депутата, необхідно забезпечити створення та функціонування паливних складів на територіях лісогосподарських підприємств регіону наближених до населених пунктів.

Арсеній Петрович має надати відповідь Василю Васильовичу у строк, встановлений чинним законодавством України.

За тим, коли і яку відповідь надасть голова уряду народному обранцю ми уважно стежитимемо. Подробиці їх переписки читайте у наших наступних публікаціях.

 

Олег Петров, журналіст
cпеціально для ГО «Україна без корупції»

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро