ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,26
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Справа про адміністративний протокол або боротьба правоохоронців-корупціонерів з корупцією

Справа про адміністративний протокол або боротьба правоохоронців-корупціонерів з корупцією

488

ЧАСТИНА 3. Розслідування Громадської організації «Україна без корупції»

Сьогодні система правоохоронних органів страждає від корупційних виразок, свавілля, безкарності та вседозволеності. Складається враження, що стражі порядку можуть робити все що завгодно: вимагати хабарі, грубіянити, вчиняти протизаконні діяння. У двох попередніх статтях ми описували, як окремі відповідальні працівники правоохоронних органів діяли у злочинному тандемі та намагалися притягнути до адміністративної відповідальності за корупційні дії невинну особу задля звільнення її з посади керівника підприємства. Частина 1, Частина 2.

Ця історія є свідченням безпринципності та аморальності людей, що носять погони різного рангу. Ми присвячуємо цю заключну частину всім подіям, що залишились за межами судових засідань.

19 червня 2014 року до службового кабінету голови Рахівського районного суду Ємчука В.Е. під час проведення підготовчого судового засідання у присутності старшого оперуповноваженого Тячівського МРВ УСБУ в Закарпатській області капітана Чумака Т.Ю. без відповідного виклику чи запрошення та без дозволу зайшов чоловік. Він відразу почав вимагати письмове пояснення у судді Ємчука з приводу надходження скарги на суддю. Чоловік пред’явив посвідчення на ім’я старшого лейтенанта міліції Саснова А.С., того самого, що склав злощасний адміністративний протокол з порушенням вимог чинного адміністративного законодавства і намагався вручити його Соймі Ю.М.

Пан Саснов у зневажливій формі подав копію скарги, адресованої прокурору Закарпатської області від імені Бокоч М.В. Суддя ознайомився зі скаргою і висловив думку, що це «анонімка». У відповідь Саснов А.С. у грубій формі звинуватив у непрофесійності суддю Ємчука В.Е. під час розгляду і винесення постанови щодо Сойми Ю.М.

Перепало на горіхи від Саснова А.С. й іншим суддям Рахівського районного суду. Дійшло до погроз звільнення з посад усіх суддів, написання скарг чи звернень до компетентних органів.

Нахабство, зухвалість, з якою все це було зроблено просто вражає. Скажіть, будь ласка, про яку повагу до суду та суддівського корпусу може йти мова, якщо старший лейтенант міліції дозволяє собі брутально звертатись до голови суду та й ще в присутності працівника Служби безпеки України?! На що можемо сподіватись ми, звичайні українці, без посад і «зв’язків», якщо навіть посада голови суду у працівника міліції не викликає елементарної поваги?

Суддя Ємчук В.Е. звернувся до прокурора Закарпатської області Сидорчука О.О. з проханням надати правову оцінку поведінки Саснова А.С. відносно судді, а також його неправомірних дій щодо оформлення адміністративного протоколу відносно Сойми Ю.М., які встановлені судовими рішеннями.

На жаль, надіславши звернення 28 липня 2014 року, пан Ємчук, отримав відповідь лише декілька днів тому. Начальник відділу прокуратури області радник юстиції І.Косей у своїй відповіді голові Рахівського районного суду Ємчуку В.Е. зазначає, що «матеріали службового розслідування щодо неправомірних дій працівника УБОЗ МВС України в Закарпатській області Саснова А.С., які виразилися в погрозах працівникам суду, розглянуто. За результатами їх розгляду слідчий відділ прокуратури області підстав для внесення зазначених відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вбачає».

 

Цікаво, в якій цивілізованій країні може статись подібна ситуація: працівник міліції безтактно і грубо поводився з головою суду, вдавався до погроз, заповнив та намагався вручити адміністративний протокол про корупційні дії з порушенням вимог чинного адміністративного законодавства, а прокуратура не вбачає в цих діях підстав для службового розслідування!!!

Громадська організація «Україна без корупції» надіслала інформаційний запит начальнику УМВС України в Закарпатській області від 26.09.2014 р. №41 щодо сьогоднішнього місця роботи Сасніна А.М., маючи намір дізнатись, чи його було звільнено або ж переведено до іншого підрозділу, але до сих пір відповідь ми не отримали, хоча Законом «Про доступ до публічної інформації» встановлено п’ятиденний строк для реагування. А згадайте, як оперативно надавала прокуратура Закарпатської області відповідь на запит УБОЗу, а пан Саснов склав адміністративний протокол про корупційні дії до отримання матеріалів із прокуратури! Звідси стає зрозумілим, що ці державні органи не відповідають на незручні для них запити і звернення.

Не знаходить спокою й донині і герой цієї епопеї – Юрій Сойма. Після ухвалення постанови судом апеляційної інстанції неодноразово до прокуратури викликали його заступника, вказували на незаконність поновлення пана Сойми на посаді директора підприємства. Прокуратура надсилала й подання до Державного агентства з лісових ресурсів з цього ж приводу. За ініціативи органів прокуратури Державне підприємство «Великобичківське лісомисливське господарство» спіткали та ще спіткають чисельні перевірки, створюється морально-психологічний тиск на керівника.

Хочеться сподіватись, що ця історія матиме щасливе, принаймні позитивне завершення. Але ця розповідь про беззаконня та злочинну змову двох органів, які повинні гарантувати дотримання чинного законодавства України, є яскравою ілюстрацію всіх тих вад системи, що роками вкорінювались і роз’їдали її зсередини. Ані Майдан, ані новий Президент України чи парламентарі нічого не змінили в системі. Прокуратура і міліція, як і раніше, діють «на замовлення», а їх працівники отримують пристойні «гонорари» та пронизані відчуттям вседозволеності й ілюзорної влади.

Очевидно, що за старшим лейтенантом Сасніним стоять правоохоронці вищого рангу. Він – лише пішак, а разом з тим і співучасник, в протизаконних діях сучасних інквізиторів.

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро