ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Завуальована історія затягування прийняття закону, спрямованого на знищення масштабної корупційної схеми в оцінці майна

Завуальована історія затягування прийняття закону, спрямованого на знищення масштабної корупційної схеми в оцінці майна

475

Завуальована історія затягування прийняття закону, спрямованого на знищення масштабної корупційної схеми в оцінці майна

Громадська організація «Україна без корупції» неодноразово звертала увагу на корупційні схеми в сфері оцінки майна, «архітектором» яких та багатьох інших, як кажуть, є народний депутат України Антон Яценко. http://www.coruption.net/index.php/statti/244-za-otsinku-majna-zaraz-mi-splachuemo-do-p-yati-tisyach-griven-zamist-chotirokhsot-tak-zakhotiv-anton-yatsenko

21 серпня 2014 року Постановою Кабінету Міністрів України № 358 було скасовано Постанову Кабінету Міністрів України № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», правову основу зловживань під час оцінки майна. Це стало першим кроком уперед у боротьбі з корупцією не словом, а ділом. Проте для повного знищення незаконної схеми, що поросла корінням і стала розгалуженою, необхідно внести зміни до низки нормативно-правових актів, що в більшій чи меншій мірі пов’язані з оцінкою майна.

26 лютого 2014 року народним депутатом України Міщенком С.Г. був поданий на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)» і зареєстрований за номером 4281. Цей законопроект розроблено з метою спрощення оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, зокрема тих, хто відноситься до першого і другого ступеня споріднення із спадкодавцем, і звільнення їх від обов’язкової оцінки успадкованого майна. Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту: «Якщо Законом буде виключена необхідність оцінки спадкового майна для спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги, то поза корупційною схемою оцінки майна опиниться значна частина об’єктів, стосовно яких зараз здійснюється оцінка для цілей оподаткування, яка має суто формальний характер із наявною корупційною складовою».

Профільні комітети досить тривалий час розглядали та аналізували цей проект Закону, і 29 травня 2014 року його було винесено на порядок денний пленарного засідання Верховної Ради України. У той же день законопроект було прийнято у першому читанні. У відповідності зі статтею 116 Регламенту Верховної Ради України, що має силу закону, «Пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою за основу. Такі пропозиції та поправки вносяться в 14-денний строк після дня прийняття законопроекту за основу. До повторного другого читання законопроекту пропозиції та поправки вносяться в 10-денний строк після дня попереднього другого читання і лише до тих статей, їх частин, пунктів, речень законопроекту, що не були прийняті в другому читанні». Таким чином, де факто надається строк у два тижні для проведення другого читання законопроекту.

Однак ані за 14 днів, ані пізніше цей проект Закону не розглядався. Як стверджують у профільному комітеті Верховної Ради України, уряд України не підтримує цей законопроект і блокує його. Цілком зрозуміло: в травні місяці ще була чинною Постанова Кабінету Міністрів України № 231, і злочинні корупційні схеми, котрі, як стверджують поінформовані джерела, ініційовані Антоном Яценком, приносили свої плоди і прибутки.

8 жовтня 2014 року тим самим народним депутатом Міщенком С.Г. до Верховної Ради України було внесено законопроект №5141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)». Цей документ покликаний регулювати питання оформлення прав на спадщину в сільській місцевості, проведення державної реєстрації прав спадкоємців у сільських населених пунктах. Також законопроектом пропонується скасувати обов’язкове проведення оцінки майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом і за правом представлення (до таких спадкоємців, зокрема, належать діти спадкодавця, онуки, рідні брати та сестри, той з подружжя, який його пережив, батьки тощо), а також у випадку спадкування спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.

14 жовтня 2014 року Законопроект №5141 було внесено до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України, але, на жаль, у зв’язку із відомими подіями навколо будівлі парламенту не було розглянуто.

Виявляється, що хтось постійно встромляє палиці в колеса при розгляді питань, що стосуються оцінки майна у випадках оформлення спадщини. Зрозуміло, що старі схеми мають своє відлуння й нині, але потрібно жити по-новому, вносити зміни в існуючу іржаву від корупції систему. А ось питання кому найбільше вигідно зберігати статус кво: ініціатору законопроекту, так званому «архітектору» корупційних схему Яценку і його поплічникам, куди, можливо, втягнуто й спікера Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України чи окремим членам уряду, залишається поки що без відповіді. А можливо, це ланки одного корупційного ланцюжка?

P.S. 20 жовтня 2014 року Верховна Рада України сьомого скликання має провести своє останнє засідання і прийняти декілька вкрай важливих для країни законів. Одним з перших повинен бути розглянутий законопроект №5141, аби врешті-решт поставити крапку у корупції в сфері оцінки майна.

Анна Запорозчук,

юрист Громадської організації

«Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро