ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Чому Михайло Поплавський чхати хотів на Конституцію України?

Чому Михайло Поплавський чхати хотів на Конституцію України?

673

РОЗСЛІДУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «УКРАЇНА БЕЗ КОРУПЦІЇ»

 

Міністерство освіти і науки України тривалий час було місцем процвітання корупції, а дії його одіозного очільника, Дмитра Табачника, довгий час були приводом для скандалів та невдоволення. Майдан змінив міністра освіти – це місце став обіймати авторитетний, досвідчений освітянин Сергій Квінт, однак, як виявилось на практиці, гарний керівник міністерства не завжди є запорукою його прозорої, законної роботи.

Громадська організація «Україна без корупції» ще в липні цього року неодноразово привертала увагу відвідувачів її сайту до питання суміщення посад народного депутата України та керівника Вишу, розглядала юридичний статус дипломів, підписаних відомим співаючим ректором, який, на хвилиночку, поки що є народним депутатом України. Нами було надіслано запит до Міністерства освіти і науки України з проханням надати роз’яснення, чи відповідає нормам законодавства та яким є юридичний статус дипломів бакалавра (магістра), які підписані народним депутатом України, який суміщає цю посаду з посадою почесного ректора (президента) вищого навчального закладу? Відповідь, що надійшла від цього органу виконавчої влади, була просто смішна і більше схожа на відписку.

Не будемо забігати наперед, а нагадаємо, що стаття 78 Основного Закону України прямо забороняє народним депутатам України мати інший представницький мандат, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Зауважимо, що посада керівника Вишу (ректора, президента і т.д.) належить до посад з виконанням адміністративно-розпорядчих, управлінських функцій, тому суміщати таку посаду зі статусом народного депутата України заборонено!

З 15 січня 2014 року Михайло Поплавський є народним депутатом України (згідно з повторним голосуванням у виборчому окрузі №194). Здавалося б, отримавши депутатський мандат, відомий на всю Україну ректор, співак та бізнесмен повинен відмовитись від керівництва Київським національним університетом культури та мистецтв (відомим в народі як «кульок»), як це передбачено Конституцією України. Але від особи, що голосувала за антидемократичні закони 16 січня навряд чи можна очікувати дотримання норм закону, що має найвищу силу.

Михайло Михайлович Поплавський є фактичним керівником університету культури, незважаючи на свій статус народного депутата України. Виникає логічне питання: куди дивиться Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури України, Голова Верховної Ради України, якщо наявне грубе, з відчуттям безкарності, порушення Основного Закону України?

А пана Поплавського можна зрозуміти: «кульок» - це його дітище, скільки сил, енергії, а головне – коштів!!! вкладено в цей Виш! Це справжня «золота жила», адже завдяки розкрученому бренду наплив студентів не зменшується, а отже і потік коштів не зупиняється!

Цікаво, що тенденція керувати вищим навчальним закладом навіки-віків – досить розповсюджене явище в системі освіти України. Все дуже просто: запроваджується посада почесного ректора, офіційно керівником призначають «когось свого», а безпосереднє керівництво й управління навчальними закладами здійснюють так звані «почесні» керівники. Яскравим прикладом може бути пан Сергій Ківалов, який є Президентом Національного університету «Одеська юридична академія», разом з тим в цьому Виші є й посада ректора, яку обіймає Володимир Завальнюк. Однак пан Ківалов не підписує дипломи випускників Одеської академії. Юристи все ж таки і формальностей як-ні-як дотримуються!!!

Чого не скажеш про пана Поплавського, який спокійнісінько проставляє свій автограф на дипломах магістрів і бакалаврів.

Хочеться дізнатись, як тим, хто мав сміливість отримувати вищу освіту в університеті Поплавського, далі влаштовуватись на роботу, якщо диплом з підписом керівника вищого навчального закладу, котрий згідно з Конституцією України не має права обіймати цю адміністративно-розпорядчу посаду, прирівнюється до «фількіної грамоти». Навряд чи переймався долею своїх випускників Михайло Михайлович! Куди споглядають його помічники і радники, чому не наголосять на тому, що народний депутат України Поплавський не може підписувати дипломи?!

До Громадської організації «Україна без корупції» надійшли копії дипломів бакалавра, видані цього року та підписані Президентом Національного університету культури та мистецтв України Михайлом Поплавським. Чи відповідає нормам законодавства та яким є юридичний статус дипломів бакалавра (магістра), які підписані народним депутатом України, який суміщає цю посаду з посадою ректора (президента) вищого навчального закладу? З таким запитанням та проханням надати роз’яснення з цього питання Громадська організація «Україна без корупції» звернулась з запитом до Міністерства освіти і науки України 18 липня 2014 року. Заздалегідь скажу, що на відповідь нам довелося довго чекати.

Не отримавши відповідь у передбачені чинним законодавством України строки, ми звернулися повторно, але знову зіткнулися з повним ігноруванням з боку Міністерства. Після звернення керівника Громадської організації «Україна без корупції» до заступника міністра, надійшла ось така відповідь (а це, зауважте, через 2 місяці після отримання запиту).

 

Це, скоріш, не відповідь, а офіційна відмашка, відписка чиновників, просто констатація норм законодавства України з цього питання. Очевидно, що Директор департаменту Коровайченко, що підписав цей «папірець» прекрасно знає, розуміє суть питання, з приводу якого ми звернулись до Міністерства освіти і науки України. Але воно є незручним, невигідним чиновникам-освітянам, адже визнати, що дипломи бакалаврів та магістрів, підписані особою, яка не має на це права у відповідності з Конституцією України, означає визнати, сотні чи тисячу дипломів, виданих цього року з підписом керівника вищого навчального закладу «липою». Це означає визнати своє потурання беззаконню, що продовжує відбуватись в системі освіти України. Такі відповіді-відписки стали звичайною справою для чиновницького апарату, адже Януковичі, Табачники та їм подібні зникли з владного Олімпу, а схеми, ставлення посадовців до вирішення проблем і відсутність відповідальності перед громадськістю залишились.

 Ми прагнемо в Європу, а чи готові такі ось чиновники, як Коровайченко, дотримуватись європейських цінностей та стандартів? Навряд, адже у кріслі директора департаменту тепло і спокійно, якщо надавати «правильні» відповіді на незручні запитання, нікого не підставляючи, за таке і підвищити можуть, як за часів Табачника. Але громадськість вже не може спокійно спостерігати за безкарністю «слуг народу», будь-які дії чиновників, що виходять за межі закону, є надбанням громадськості, і посадовці повинні це зрозуміти, бути чесними, нести відповідальність  і діяти виключно в межах закону.

 Громадська організація «Україна без корупції» все ж мала намір з’ясувати, чи було звільнено Михайла Поплавського з посади ректора університету культури, а тому 22 вересня 2014 року направила запит № 35 до Міністерства освіти і науки України з проханням надати копію наказу про звільнення Поплавського М.М. з посади ректора Київського національного університету культури та мистецтв у зв’язку з обранням його народним депутатом України і неможливістю суміщення посад. А 3 жовтня 2014 року наша організація надіслала запит Голові Центральної виборчої комісії з аналогічним проханням, оскільки на виконання ст.101 Закону України «Про вибори народних депутатів України» особа, обрана депутатом, для її реєстрації народним депутатом України зобов'язана подати до Центральної виборчої комісії не пізніш як на двадцятий день з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів документ про її звільнення з роботи (посади), не сумісної з депутатським мандатом, та (або) копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої до відповідної ради.

 Чесно кажучи, ці державні органи не поспішали з відповіддю. 13 жовтня 2014 року ми отримали відповідь від Міністерства освіти і науки України, згідно з якою «запит Громадської організації «Україна без корупції» про правовий статус М. Поплавського в Київському національному університеті культури та мистецтв України було направлено за належністю до Міністерства культури України, оскільки Київський національний університет культури та мистецтв України знаходиться в сфері управління Міністерства культури, тому призначення та звільнення ректора є компетенцією саме цього Міністерства». У листі-відповіді зазначається також, що «призначення М. Поплавського ректором Київського національного університету культури та мистецтв України в 2010 році з МОН не погоджувалось».

 На відповідь з Міністерства культури ми чекаємо до сих пір.

 На запит №45 до Голови Центральної виборчої комісії ми отримали відповідь з Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України з ксерокопією Наказу Київського національного університету культури і мистецтв №2118-к від 30 грудня 2013 року про звільнення Поплавського Михайла Михайловича з посади ректора у зв’язку з обранням його народним депутатом України.

 

І сміх, і гріх: наказ про звільнення з посади ректора підписує Перший проректор Бондар І.С.! Підлеглий звільняє свого шефа! Нісенітниця, пустий папірець – ось і все!

 Як могли високопосадовці Центральної виборчої комісії видати Поплавському посвідчення депутата на підставі «папірця», якому грош ціна в базарний день? Можна тільки здогадуватись, якими мотивами керувалась досвідчений Секретар ЦВК Тетяна Лукаш, куратор Київської області, коли отримала цю «фількіну грамоту», закрила очі на її невідповідність вимогам Закону і рекомендувала видати депутатське посвідчення.

 Найближчим часом Громадська організація «Україна без корупції» звернеться до Вищого адміністративного суду України із вимогою дати оцінку неправомірної діяльності або бездіяльності Секретаря ЦВК Тетяни Лукаш та всього складу Комісії, які не забезпечили виконання вимог Закону «Про вибори народних депутатів України» з боку пана Поплавського щодо припинення діяльності, несумісної з депутатським мандатом.

 Виникає логічне запитання до Майданівського міністра культури пана Нищука щодо невиконання керованим ним відомством вимог Закону України «Про доступ публічної інформації» і ненадання відповіді на інформаційний запит, перенаправлений до Міністерства культури вже майже місяць тому.

 Куди дивиться обраний Майданом міністр культури Нищук Євген Миколайович, якщо у вищому навчальному закладі, котрий належить до сфери управління Міністерства культури України, відбувається таке беззаконня і повне «панування» Поплавського замість панування Закону? Чому заклики до люстрації виявляються пустим звуком, а насправді зловживання та корупція не тільки не зменшуються, а й процвітають?

 Констатуємо факт, що з якої сторони не підійди, а Поплавський жодним чином не може підписувати дипломи випускників університету культури, адже поки що є народним депутатом України і не може бути ректором вишу. Якщо ж він обіймає посаду почесного керівника Київського національного університету культури і мистецтв, то апріорі дипломи з його підписом є недійсними.

 Виникає ще одне логічне питання: чому правоохоронні органи, депутати і Голова Верховної Ради України закривають очі на явне порушення Конституції України, чому потурають «господарю кулька», що суміщав, суміщає і, впевнена, буде суміщати депутатський мандат з адміністративно-розпорядчою посадою у виші?

 Мета Громадської організації «Україна без корупції» виявляти таких от порушників Конституції України, піддавати громадському осуду, доводити до відома народу про всі порушення, ухилення від відповідальності чи надання відповіді, прикриття існуючих правопорушень чи корупційних схем.

 P.S. Лічені дні залишились до дня, коли кожен повнолітній українець реалізує своє конституційне право й обере представників парламенту. Закликаю Вас, шановні читачі, будьте обачні! Не дайте таким от «співаючим» ректорам потрапити до Верховної Ради України!

 

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»

 

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро