ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,21
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Порушення корпоративних прав з присмаком корупції (Відео)

Порушення корпоративних прав з присмаком корупції (Відео)

516

ЧАСТИНА 3. РОЗСЛІДУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «УКРАЇНА БЕЗ КОРУПЦІЇ»

Для відновлення порушених прав і панування справедливості ми звертаємось до суду. На щастя, український законодавець створив декілька видів судочинства: цивільне, господарське, адміністративне. Не знайшовши правди в рамках розгляду справи у господарському суді, герої нашої історії спробували звернутись до адміністративного судочинства, підійшовши до справи з іншого боку.

До Громадської організації «Україна без корупції» звернулись представники Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд» у зв’язку з кричущим порушенням їх корпоративних прав, що добряче приправлено проявами корупції як в судових установах, так й у вигляді тиску з боку певних народних обранців.

Як ми вже розповідали (Частина 1, Частина 2), в місті Рівне має місце зловживання посадовим становищем та порушення корпоративних прав з боку Сергія Новосада, директора ТОВ «Агробуд-Рівне» та  колишнього голови Асоціації «Рівнеагробуд», який до 14 березня 2014 року обіймав ці дві посади. 

 4 березня 2014 року відбулося засідання Правління Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд», на якому було прийнято рішення з питань, які відносяться до виключної компетенції загальних зборів учасників Асоціації відповідно до ч. 3 ст. 123 ГК України. Ці питання стосуються передачі у комунальну власність територіальної громади м. Рівне житлового будинку, відчуження частки асоціації «Рівнеагробуд» в статутному капіталі ТОВ «Агробуд-Рівне», що становить 99,64%.

Оскільки в рамках господарського судочинства нашим героям не вдалося відновити справедливість, Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву «Рівнеагробуд» звернулась до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області та Реєстраційної служби районного управління юстиції Рівненської області про визнання дій протиправними і скасування реєстраційного запису.

Справа в тому, що 11 березня 2014 року було внесено зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо реєстрації змін до установчих документів, було внесено відомості про склад засновників ТОВ «Агробуд-Рівне». 18 березня державним реєстратором було в внесено зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо зміни місцезнаходження ТОВ «Агробуд-Рівне». Фактично узаконювались протиправні дії, ініційовані Сергієм Новосадом.

Записи у державному реєстрі вчинені держаним реєстратором на основі невідповідних документів, тому Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву «Рівнеагробуд», права якої порушено, намагалася оскаржити дії державних реєстраторів, які не перевірили чинність та відповідність законодавству документів, поданих для реєстрації змін у статутних документах.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду у складі головуючого судді Сало А.Б. від 11.04.2014 року відкрито провадження у справі. Одночасно зі зверненням до суду з вказаним позовом, позивач подав клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії записів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Суд задовольнив клопотання Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд».

Не вдоволені ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду представники Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд-Рівне», намагалися скасувати таке рішення суду, звернувшись до Житомирського апеляційного адміністративного суду, але ця судова установа у складі колегії суддів (головуюча суддя Зарудяна Л.О., судді Іваненко Т.В., Охрімчук І.Г.) залишила без задоволення їх апеляційну скаргу.

Врешті-решт Рівненський окружний адміністративний суд виніс свій вердикт. 25 липня 2014 року було прийнято Постанову, в якій адміністративний позов Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд» було задоволено повністю, дії державного реєстратора Рівненського міського управління юстиції Рівненської області були визнані протиправними, відповідні реєстраційні записи підлягають скасуванню.

Важливо, що в ході судового розгляду було встановлено, що державний реєстратор мав залишити без розгляду документи, які подані для державної реєстрації змін до установчих документів на тій підставі, що не було надано всіх необхідних документів – рішення Загальних зборів учасників Асоціації «Рівнеагробуд» на відчуження частки статутного капіталу у ТОВ «Агробуд-Рівне» згідно з частиною 11 статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Як зазначає суд, «Згідно п.п. 2.2. статуту позивача визначено, що Асоціація є господарською організацією та об’єднанням підприємств-учасників з метою координації їх виробничої, наукової та іншої діяльності. Згідно з ч. 1 ст.122 Господарського кодексу України господарські об’єднання мають вищі органи управління. Вищим органом управління Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд» є загальні збори Асоціації. Рівненський окружний адміністративний суд погоджується з доводом позивача, що прийняття рішення про продаж частки у статутному капіталі господарського товариства має приймати лише вищий орган управління».

Також державний реєстратор прийняв до реєстрації Договір купівлі-продажу частки статутного капіталу, який був укладений 7 березня 2013 року, посвідчений приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Плетньовим В.О. 7 березня 2014 року, був викладений на спеціальному бланку нотаріальних документів ВТТ 323828. До речі, і це встановлено судом, за даними Єдиного державного реєстру спеціальних нотаріальних документів бланк з такою серією та номером внесений до реєстру 07.03.2014 року з кодом витрачання 21- зіпсований бланк. Отже, в даному випадку вчинення реєстраційних дій відбулося за відсутності належним чином оформленого договору купівлі-продажу частки статутного капіталу ТОВ «Агробуд-Рівне».

Суд також встановив, що державний реєстратор не перевірив належним чином відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення вкладів, порядок і розмір формування резервного фонду, порядок переходу часток у статутному фонді. Не враховано, що Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд» має частку у 99,64% у ТОВ «Агробуд-Рівне».

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду було скасовано намагання узаконити зловживання та протиправні дії Сергія Новосада, з ініціативи якого було створено ТОВ «Агробуд-Рівне», на баланс цієї юридичної особи було переведено адміністративну будівлю в місті Рівне. А правління Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд», яке очолював Новосад, прийнявши рішення, що не входять до його компетенції, намагалося просто відібрати та за безцінь відчужити майно Асоціації. А «дивіденди» від такого правочину отримав би ніхто інший, як сам Сергій Новосад.

Адміністративний розгляд справи завершився перемогою для наших героїв, але ще зарано ставити крапку в цій справі. Як відомо всім тим, хто хоч раз звертався до суду в Україні, від цієї гілки державної влади можна очікувати різних сюрпризів і часом нелогічних й абсурдних рішень.

 Маю сподівання, що подальший судовий розгляд в Житомирському апеляційному адміністративному суді за апеляційними скаргами ТОВ «Агробуд-Рівне» та реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 25 липня 2014 року, що незабаром відбудеться, буде справедливим і чесним. Маю надію, що нашим героям вдасться довести, що державний реєстратор не мав права реєструвати відповідні зміни до статутних документів у зв’язку з ненаданням необхідних документів, а це означає, що вже в рамках господарського судочинства можна продовжувати боротись і доводити протиправність всіх корпоративних документів, прийнятих «під егідою» Новосада.

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро