ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Чи підпадає Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під люстрацію? (ВІДЕО)

Чи підпадає Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під люстрацію? (ВІДЕО)

509

Сьогодні, 7 листопада 2014 року, Інтернет-видання «ЛігаБізнесІнформ» опублікувало досить цікаве інтерв’ю з Головою Верховного Суду України Ярославом Романюком, в якому він повідомив про наміри суддівського корпусу оскаржити ряд положень Закону України «Про очищення влади». В інтерв’ю пан Романюк недвозначно натякає на невідповідності деяких статей вищезазначеного закону окремим положенням Конституції України.

 

Особливої уваги заслуговує думка Голови Верховного Суду України щодо необхідної персоніфікації відповідальності осіб, які підпадають під дію Закону України «Про очищення влади».

Зокрема, Ярослав Михайлович наголошує на тому, що «В ст.61 Конституції України йдеться про те, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Але ряд норм Закону України «Про очищення влади» викликають сумнів щодо відповідності цьому положенню Конституції. Так, в ч.2 ст.1 Закону вказується, що люстрація проводиться з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (і,або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України В. Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини».

Важко не погодитись з цим обґрунтуванням Голови Верховного Суду України.

Разом з тим, пропонуємо Вашій увазі, шановні читачі, відео від 17 січня 2014 року брифінгу Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка з приводу законів, прийнятих 16 січня 2014 року, де він високо оцінив окремі «диктаторські закони», які були ухвалені парламентом України, а за кілька днів потому були ним же скасовані.

Брифінг Голови Верховного Суду України із приводу законів прийняттих 16 січня

Уважно прочитавши інтерв’ю Я.М. Романюка Інтернет-виданню «ЛігаБізнесІнформ» та прискіпливо переглянувши відео його брифінгу від 17 січня 2014 року, виникає риторичне запитання: Чи підпадає Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під люстрацію?

 

Михайло Рябець

Заслужений юрист України, Голова Ради Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро