ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Порушення корпоративних прав з присмаком корупц

Порушення корпоративних прав з присмаком корупц

569

ЧАСТИНА 4. РОЗСЛІДУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «УКРАЇНА БЕЗ КОРУПЦІЇ»

Найбільший ворог корупції – громадський контроль, публічність та загальний осуд. Про безкарність і вседозволеність суддів знають всі ті, хто бодай раз зіштовхнувся з судовим розглядом справи. Правду і справедливість у судах і вдень із вогнем не знайдеш!

Ми продовжуємо цикл статей-розслідувань, присвячений спробі відновлення порушених корпоративних прав Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд» в різних судових інстанціях.

Не знайшовши правди в рамках розгляду справи у господарському суді, герої нашої історії спробували звернутись до адміністративного судочинства, підійшовши до справи з іншого боку. Про початок судової епопеї в рамках адміністративного процесу Ви можете дізнатись в ТУТ. Нині вони мають захистити та довести в апеляційному адміністративному суді законність та справедливість постанови адміністративного суду першої інстанції.

1 вересня 2014 року в Житомирському апеляційному адміністративному суді відкрито апеляційне провадження за апеляційними скаргами Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд-Рівне» та Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 25 липня 2014 року, відповідно до якої дії державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області були визнані протиправними, а відповідні реєстраційні записи скасовано. Але, на превеликий жаль, апеляційного розгляду по суті до сих пір не відбулося.

Представники Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд», побоюючись упередженості і нечесності суддів, їх зацікавленості ухвалити рішення на користь певних осіб, а також на підставі невиправданого затягування вирішення цієї справи, подали письмові заяви про відвід суддів Хаюка С.М., Бондарчука І.Ф., Моніча Б.С. До того ж, у зв’язку з хворобою судді Бондарчука І.Ф. розгляд справи розпочато у новому складі суддів. Письмові заяви про відвід складу суду згідно з ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2014 року задоволені частково.

Відповідно до вищевказаної ухвали «колегія суддів відзначає, що протягом останніх двох засідань на суд здійснюється безпрецедентний тиск з боку позивача, що суперечить вимогам чинного законодавства та посягає на незалежність суду як органу судової влади».

Як зрозуміло з відео, засновники та звичайні працівники Асоціації прагнуть справедливого розгляду, а тому і присутні на кожному запланованому судовому розгляді в Житомирському апеляційному суді. Вони виступають гарантами чесності, відкритості та справедливості судового засідання. Люди, що прийшли до будівлі суду жодним чином не можуть вважатися такими, що чинять тиск на суддів та заважають їх роботі! Вони лишень хочуть відновлення їх порушених прав!

Суд також встановив, що «відкладення судового засідання мало місце в тому числі і за клопотанням позивача». Дійсно, Житомирським апеляційним судом було прийнято рішення  про оголошення перерви у справі до прийняття і набрання законної сили іншим судовим рішенням.

Припущення авторів відео-сюжету про можливий вплив народних депутатів Чугуннікова та Романюка на суд лише додає пікантності цій справі. Звичайні громадяни, працівники, засновники Асоціації, громадськість не повинні опускати рук навіть у випадку достовірності описаних вище припущень. Ми всіляко маємо сприяти пануванню законності та відновленню справедливості! І тільки так можна досягти змін, зламавши хребет безпринципної корупційної машини!

В понеділок, 10 листопада, має відбутись таке очікуване судове засідання вже у новому складі колегії суддів. Як і герої нашої історії, маю сподівання на чесний, справедливий і законний розгляд справи, а відповідно й рішення суду. Від чистого серця хочеться побажати працівникам Феміди мудрості та розсудливості у прийнятті рішення у цій справі.

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро