ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Справа про хлібопекарню-привид на одещин

Справа про хлібопекарню-привид на одещин

453

ЧАСТИНА 2. РОЗСЛІДУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «УКРАЇНА БЕЗ КОРУПЦІЇ»

До Громадської організації «Україна без корупції» звернулися небайдужі мешканці Великомихайлівського району Одеської області у зв’язку з грубими порушеннями чинного законодавства місцевою хлібопекарнею-привидом, що забезпечує хлібом практично половину населених пунктів району, але її виробництво не сертифіковане. З якого боку не підійди, а відкрити справу про кримінальне чи адміністративне правопорушення на це псевдо-підприємство місцевимправоохоронцям так і не вдається.

Представляємо Вашій увазі, шановні читачі, другу частину журналістського розслідування Громадської організації «Україна без корупції». З першою частиною Ви можете ознайомитись http://coruption.net/.

Нині на Одещині працює та здійснює виробництво хліба та хлібобулочних виробів пекарня, що належить ТОВ «Корунд». Проте, її діяльність виявляється фактично підпільною. Проаналізувавши відповіді чиновників з Одещини на запити Громадської організації «Україна без корупції» щодо перевірок діяльності ТОВ «Корунд», виявилось, що місцева санітарна служба не видавалацьому підприємствуексплуатаційного дозволу, а тому хлібопекарня ТОВ «Корунд» на обліку цієї державної служби не значиться. Не володіє жодною інформацією про діяльність хлібопекарні і районна державна адміністрація Великомихайлівського району Одеської області, на території якого й розташовано цей суб’єкт господарської діяльності.

 Місцеві співробітники МНС під час останньої перевірки ТОВ «Корунд» за вказаною адресою діючої хлібопекарні також не виявили.

Дивина! Не підприємство, а фантом!

Продовжуючи розслідування «діяльності» загадкового підприємства, Громадська організація «Україна без корупції» звернулась до Роздільнянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів України в Одеській області із запитом, аби дізнатись про суми сплачених підприємством ТОВ «Корунд» податків та кількість співробітників, яким пощастило працевлаштуватись на підприємстві-привиді.

Згідно з листом Великомихайлівського відділення Роздільнянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів України в Одеській області виявилось, що вказана юридична особа сплатила податків за 2013 рік в сумі 1532 грн, а за 9 місяців цього року – 9034, 25 грн. Вражає й своєю абсурдністю інформація про те, що кількість працівників на підприємстві станом на 01.11.2014 року становить 1 особу.

Таким чином, ця дивовижна хлібопекарня «годує» половину населення району хлібом, вочевидь, має великий прибуток, але місцевий та державний бюджет практично не отримує належної суми податків, які мають бути сплачені цим суб’єктом господарської діяльності, адже місцеві чиновники різних органів влади створили сприятливе середовище для збагачення цих горе-підприємців. Відсутність належного контролю за діяльністю цього господарюючого суб’єкта з боку правоохоронних та контролюючих органів району і області практично розв’язує руки засновникам та керівникам хлібопекарні-привида та сприяє їх свавіллю й безкарності.

Очевидно, що на підприємстві здійснюють так зване «неофіційне» працевлаштування працівників. Люди, що працюють в цій горе-пекарні, не мають жодного соціального захисту, належних умов і, вочевидь, гідної оплати праці. Окремо хочеться наголосити на тому, щоза такі дії і бездіяльність на керівників підприємства розповсюджується дія статті 172 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді виправних робіт на строк до двох років.

Проте, місцеві чиновники податкової служби споглядають за вседозволеністю та беззаконням в діяльності хлібопекарні ТОВ «Корунд» крізь пальці і не вчиняють жодних дій для відновлення законності і притягнення винних у грубому порушенні чинного законодавства керівників цього підприємства до суворої відповідальності!

Горе-підприємству, окрім вищеперерахованих зловживань і порушень законодавства, вдавалося ще й тривалий час красти електроенергію у ПАТ «Одесаобленерго». Виявляється, на практиці дуже просто незаконно споживати електрику з мережі в обхід лічильників. За допомогою 3 потужних кабелів місцеві пекарі сконструювали перемички для обходу лічильників і подачі електроенергії прямо на підприємство. Схема настільки проста, що при проведенні планової перевірки цю конструкцію можна нашвидкуруч прибрати і створити «видимість» дотримання всіх правил користування електроенергією.

У такий спосіб цим підприємством було вкрадено електроенергії на суму близько 120000 грн. Як виявилося в процесі перевірки, за тиждень підприємство споживало майже 88032 КВт/год, що дорівнює добовій сумі спожитої електроенергії всього, підкреслюю, всього Великомихайлівського району, а це, на хвилинку, близько, 82 населених пунктів.

Тільки завдячуючи пильності служби безпеки ПАТ «Одесаобленерго» 15 липня 2014 року крадіїв було виявлено, однак керівник ТОВ «Корунд» почуває себе, ніби у Бога за пазухою, відчуваючи свою безкарність за ці крадіжки.

Разом з тим, начальник Великомихайлівського РЕМ ПАТ «Одесаобленерго»про вказані вище порушення нічого не знає. Згідно з його відповіддю на запит Громадської організації «Україна без корупції» «Боргові зобов’язання за спожиту активну електроенергію відсутні», а за майже дев’ять років після укладення відповідного договору підприємством «спожито 440236 кВт/год на суму 332665 грн 51 коп».

Дивно! Складається враження, що безлад та цілковита корумпованість панують не тільки в середовищі державних органів, а й серед приватних та державних підприємств, таких, як ПАТ «Одесаобленерго», що мають надзвичайно важливе значення для потреб населення!

Таким чином, в Одеській області функціонує недоторканне підприємство-фантом, що існує поза законом та, вочевидь, дуже тісно «співпрацює» чи заохочує місцевих чиновників. А жертвами таких-от «домовленостей» влади і бізнесу у кінцевому рахунку є пересічні громадяни, які змушені купувати хліб та хлібобулочні вироби сумнівної якості, що транспортуються з очевидними порушеннями санітарних вимог. Від злочинної «винахідливості» і крадіжки електрики страждають звичайні споживачі електроенергії, які незабаром будуть змушені платити за електрику за «космічними» тарифами.

Окрім того, страждають працівники, які за відсутності будь-якої роботи у депресивному районі ладні витримувати будь-які умови праці і погоджуються на «неофіційне працевлаштування».

Якщо державні органи та установи не реагують на правопорушення у діяльності цього підприємства, то маємо реагувати ми, громадськість, споживачі, покупці, аби врешті-решт припинити обман і свавілля таких-от горе-підприємців. Мовчати сьогодні – заохочувати їх злочинні діяння!

Усі зібрані нами матеріали ми обов’язково передамо до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України та прокуратури Одеської області для перевірки усіх фактів та наявних у нас матеріалів щодо неправомірної діяльності цього підприємства та притягнення до відповідальності усіх винних посадових осіб, причетних до зазначених у наших матеріалах правопорушень.

Про результати розгляду наших звернень правоохоронними та контролюючими органами ми обов’язково будемо Вас інформувати.

Анна Запорозчук,

юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро