ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,26
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Такої антиутопії наяву я ще не бачила”, – як у Тернополі працює візовий центр

Такої антиутопії наяву я ще не бачила”, – як у Тернополі працює візовий центр

665

Довгий пост про про покращення і спрощення візового режиму АБО Те, як я подавалася на польську візу в Тернополі

Отже надумали ми з чоловіком зганяти на пару днів у Польщу, – у нього мультик, а я вичитала в інтернеті, що Польща спростила візовий режим і тепер ті, у кого вже є одна польська туристична віза за цей рік, може подаватися на річну, – тому вирішила, що річний мультик не завадить і почала готувати потрібні документи. Слід сказати, що “завдяки” моїй тернопільській прописці, документи у київському візовому центрі у мене не приймають, а тернопільський, – має свою специфіку, – і це дуже мяко кажучи. Адже у лютому цього року, – саме тоді, коли чоловік отримав польський річний мультик, – він подавав документи у Києві. А я в Тернополі. І хоча ми мали одинаковісінький набір документів, запрошення на місяць, і в анкеті просили багаторазовий вїзд на рік, у нього документи прийняли, а мене змусили виправити в анкеті дані – щоб я просила візу тільки на час дії запрошення. Чому змусили? Тому що вони просто не приймають документи, якщо не зробити це виправлення. Ось тому коли нас знову виникла потреба поїхати в Польщу, мені знову довелося їхати в Тернопіль.
Перше, що мене здивувало – це список документів для подання, який помітно розрісся. Окрім того, – незрозумілі вимоги для окремих регіонів: от власне для Тернопільського, – вимагають 100%-ву оплату готелів на час вїзду. Окей. Тут уточню, що подавалася я на чисто туристичну візу, не шопінг, не по запрошенню, – просто як індивідуальний подорожуючий:). Погуглила на форумах – люди пишуть, що документи беруть і з оплатою першої ночі в Польщі. Це заспокоїло, я зробила висновок, що як завжди – пишуть одне, найстрогіший варіант, – щоб відлякати нелегальних емігрантів, – а по факту мені, у якої вже є придбані квитки на літак, підійде і стандартне бронювання через букінг.ком, таке, як я вже носила для віз в Бельгію, Німеччину, Іспанію.
Як я помилялася)).
Щоб все одразу стало зрозуміло – моя подача документів розтягнулася на два надзвичайно стресових дні, – такої антиутопії наяву я ще не бачила, я почувалася героїнею роману Кафки (знаєте “Процес”? – там героя заарештовують одного дня, над ним ведеться слідство, його судять, але при тому ніхто йому не каже, у чому він винен, що йому інкримінується), а після того я ще довго відходила, – аж до сьогодні, коли вже можу про це розповісти більш-менш не так емоційно.
Так от – прийшла я на подачу документів на 9.30 у четвер. Мої документи (квитки на літак, документи ФОП, два паспорти – бо я змінила прізвище, а старий паспорт із візовою історією залишила, виписку з банку, план подорожі, бронювання з букінгу – ніч у Вроцлаві, три ночі в Празі, і ще дві ночі у Кракові, анкета із проханням на багаторазовий вїзд і термін дії візи на рік) переглянула дівчинка – і зацікавилася якраз цими бронюваннями. Після короткої дискусії – “а де підтвердження оплати? “, “а я завжди бронюю через цей сервіс і всіх підходить, а вам що – ні?”, вона пішла радитися із кимось за стіною. Цей Хтось-за-стіною стане моїм найгіршим ворогом за подальші два дні, – я уявляю його напудреною і наманікюреною мадам, спянілою від влади та повноважень, яка постійно вдає зайнятість, жаліється на цих курок, що ходять за нею одна за одною, і водночас не дає їм свободи приймати рішення самостійно, і на їхні запитання відповідає абияк, не вникаючи в суть справи, тому, буває, що дає розпорядження, які протирічать одне одному, що доводить бідних людей-прохачів віз до СКАЗУ, і ще раз доказує їм, що все треба робити через бариг, які розвели під візовим центром базар, і пропонують легке й безболісне вирішування всіх проблем із Кимось-за-стіною за символічні пару тисяч гривень.
І знову так от – після консультації дівчинка повернулася і сказала, що бронювання не підходить, що потрібно підтвердження оплати – спеціальний лист з готелю і скан чека, – і сказала, щоб я донесла це до закінчення їхнього робочого дня (до 15:30). У мене був тихий шок. Я зателефонувала на гарячу лінію у консультаційний центр – там мені сказали, що візовий центр на місці приймає рішення, чи підходить їм бронювання чи ні, а загальних вимог такого плану, як мені щойно озвучили, у них немає. Наступні пару годин минули в гарячкових намаганнях додзвонитися в заброньовані готелі: “hello, I booked a room in your hostel, could you please charge my CC and send me payment confirmation? And plese do it asap!” – “Oh, you need it for the embassy” – співчувала мені полячка і за півтори години чардж і підтвердження із Вроцлава було мене на руках. Ресепшин готелю у Кракові мовчав, – а це була вже 2 дня і у мене починалася паніка. Знайшла контакти бариги, який “все може порішати”. Зідзвонилася – по телефону сказали, що бронювання зроблять, 500 грн, щоб приїжджала під візовий центр. Приїхала – почали виясняти що треба і скільки коштує. Спершу вияснилося, що 500 – це на ніч, і на людину, – сестру, наприклад, як гостя вписати в бронювання вже не можна. Тобто якщо мені потрібно 2 ночі для мене і для сестри (ми її хотіли взяти з собою) – то це 2к грн. Окей, сказала я, тільки давайте швидко. Потім виявилося, що бронюють вони з оплатою 50%, що мене не влаштовувало. Мій тихий шок розростався – я раптом починала усвідомлювати, що я зі своєю туристичною візою тут, цілком можливо, першопроходець. Навіть бариги були в шоці і нічим не могли зарадити. Тим часом на телефоні висів мій чоловік – намагався забронювати новий готель в Кракові з підтвердженням оплати (на попередній, який ми забронювали як nоn-cancellable, але не додзвонилися, махнули рукою). За 5 хв до закриття візового центру я забігла і спробувала домовитися – апелюючи до того, що літак туди й назад вже оплачений, всі готелі, для яких немає підтвердження – заброньовані як nоn-cancellable і безкоштовно відмінити бронь ми не зможемо, і що я вже маю підтвердження для одного готелю… Це я була вже у третьому віконечку за день, всі мої документи вже були проштамповані як ОК, тільки ці дурні бронювання їм все не подобалися… Кожна з цих дівчаток йшла радитися за стіну, і потім віддавала мені всі документи назад, відмовляючись їх прийняти. А ще дивувалися: “А чому ви не робите шопінг візу?”. Перший день закінчувався – мені сказали донести підтвердження оплати готелів на всі ночі, що у Польщі, завтра – у пятницю.
На пятницю також була записана моя сестра. В Краків ми додзвонилися і оплатили готель, отримали красиве підтвердження, – і вже спали спокійно, – згідно з вимогами візового центру у нас вже все було ок.
Я пішла подавати документи у нове віконечко, – з бронюваннями все нарешті було добре. Я нарешті розслабилася. Тільки тут мене шокували такою новиною – я, виявляється, не маю права подаватися на річну візу, бо попередня польська була у мене з кодом 02 (по запрошенню), а тепер я прошу 05 (туризм). Не буду описувати весь драматизм ситуації – просто довелося виправити дати в анкеті, і виявилося, що бронювання готелів із сто відсотковою оплатою були не потрібні. А чим дивилися попередні три мадам? Чому мені тільки на четвертий раз кажуть…? Не було сил сперечатися, скандалити. Я виправила анкету, у мене нарешті прийняли документи і я пішла оплачувати.
Настала черга моєї сестрички – яка через пять хвилин повернулася зі слізьми на очах і сказала, що її документи – які ідентичні моїм, – не прийняли!!! Я не витримала і поза чергою пішла до вікна де їй це сказали. Їм не сподобався план подорожі – той, який у мене прийняли, той, до формату якого немає жодних вимог. Як повідомили сестрі – потрібно писати від руки, погодинно, – коли сніданок, куди іти гуляти. ***? А ще, сказали, треба оплатити готель в Празі. І для Праги підійде і звичайне букінг ком бронювання, головне, щоб там писало, що скасування неможливе і оплата стягнеться в повному обсязі у будь якому разі. Що? Що? ЩОООО???? “Дівчатка” – сказала я, дуже мяко, (яких надлюдських зусиль це тоді коштувало!) – ” але ж у мене щойно прийняли такі документи. І тим більше, я тут пройшла перевірку вже у всіх вас – ви перша, кому це не сподобалося.” Дівчинка, яка була там, очевидно, перший тиждень, – пішла радитися. Я тихо сповзла по стіні, – стояти не було сил. Через 5 хв новий вердикт – план подорожі прийняли, але бронь готелю в Празі потрібна як сестрі – так і мені, інакше повернуть вже прийняті документи, – “Вночі консул прислав нові вимоги”, – як вона пояснила. “Тобто ви вимагаєте 100% оплату готелів, оплату квитків на літак, – і при тому не гарантуєте позитивний результат?” – “Саме так.”
А далі мій Саша зафотошопив бронювання, ми його роздрукували і пішли вже вкотре в цей довбаний візовий центр, по завязку напічканий гальками. І вони, скрегочучи зубами, таки прийняли ці грьобані документи. І ми оплатили візу. І сестрі її таки відкрили, а мені ще не знаю. І ми зламали систему, хоча були близькі до того, щоб заламатися самим – хоча, варто згадати, що ми таки згрішили, бо записувалися на подачу саме через бариг, – бо інакше не було місць.
Мені вже другий тиждень сниться, як цей візовий центр горить синім полумям разом з тими, хто не зміг вибратися із-за стіни.
Мені огидна та корумпованість тих, хто там працює, – бо вони роблять усе можливе, щоб людям було неможливо податися на візу без посередників. Бо тільки у Тернополі до страхового полісу ти ще повинен принести чек про його купівлю, – щоб принести виручку страховим фірмам, що розгніздилися навколо нього. Бо там все заточено під бариг. Мені огидні ті дівчата, що там працюють невідомо як і невідомо чому, що не знають правил, що тільки стадним розумом приймають рішення. І що радять подаватися на візу іншого призначення, ніж мені потрібна, радять брехати про ціль поїздки. Я надивилася там на консультантів, що дають людям неправдиві поради, – люди приходять порадитися чи підійдуть такі документи (наприклад, бронювання з букінг.ком) – і ті кажуть так.

…Ви знаєте, – я так розчарувалася.
Я не знаю, куди можна поскаржитися на некомпетентність і на таку регіональну дискримінацію, але буду вдячна за поради – якщо хтось в курсі.

Nataliya Holodiuk

poglyad
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро