ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,95
EUR 33,93
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Такої антиутопії наяву я ще не бачила”, – як у Тернополі працює візовий центр

Такої антиутопії наяву я ще не бачила”, – як у Тернополі працює візовий центр

463

Довгий пост про про покращення і спрощення візового режиму АБО Те, як я подавалася на польську візу в Тернополі

Отже надумали ми з чоловіком зганяти на пару днів у Польщу, – у нього мультик, а я вичитала в інтернеті, що Польща спростила візовий режим і тепер ті, у кого вже є одна польська туристична віза за цей рік, може подаватися на річну, – тому вирішила, що річний мультик не завадить і почала готувати потрібні документи. Слід сказати, що “завдяки” моїй тернопільській прописці, документи у київському візовому центрі у мене не приймають, а тернопільський, – має свою специфіку, – і це дуже мяко кажучи. Адже у лютому цього року, – саме тоді, коли чоловік отримав польський річний мультик, – він подавав документи у Києві. А я в Тернополі. І хоча ми мали одинаковісінький набір документів, запрошення на місяць, і в анкеті просили багаторазовий вїзд на рік, у нього документи прийняли, а мене змусили виправити в анкеті дані – щоб я просила візу тільки на час дії запрошення. Чому змусили? Тому що вони просто не приймають документи, якщо не зробити це виправлення. Ось тому коли нас знову виникла потреба поїхати в Польщу, мені знову довелося їхати в Тернопіль.
Перше, що мене здивувало – це список документів для подання, який помітно розрісся. Окрім того, – незрозумілі вимоги для окремих регіонів: от власне для Тернопільського, – вимагають 100%-ву оплату готелів на час вїзду. Окей. Тут уточню, що подавалася я на чисто туристичну візу, не шопінг, не по запрошенню, – просто як індивідуальний подорожуючий:). Погуглила на форумах – люди пишуть, що документи беруть і з оплатою першої ночі в Польщі. Це заспокоїло, я зробила висновок, що як завжди – пишуть одне, найстрогіший варіант, – щоб відлякати нелегальних емігрантів, – а по факту мені, у якої вже є придбані квитки на літак, підійде і стандартне бронювання через букінг.ком, таке, як я вже носила для віз в Бельгію, Німеччину, Іспанію.
Як я помилялася)).
Щоб все одразу стало зрозуміло – моя подача документів розтягнулася на два надзвичайно стресових дні, – такої антиутопії наяву я ще не бачила, я почувалася героїнею роману Кафки (знаєте “Процес”? – там героя заарештовують одного дня, над ним ведеться слідство, його судять, але при тому ніхто йому не каже, у чому він винен, що йому інкримінується), а після того я ще довго відходила, – аж до сьогодні, коли вже можу про це розповісти більш-менш не так емоційно.
Так от – прийшла я на подачу документів на 9.30 у четвер. Мої документи (квитки на літак, документи ФОП, два паспорти – бо я змінила прізвище, а старий паспорт із візовою історією залишила, виписку з банку, план подорожі, бронювання з букінгу – ніч у Вроцлаві, три ночі в Празі, і ще дві ночі у Кракові, анкета із проханням на багаторазовий вїзд і термін дії візи на рік) переглянула дівчинка – і зацікавилася якраз цими бронюваннями. Після короткої дискусії – “а де підтвердження оплати? “, “а я завжди бронюю через цей сервіс і всіх підходить, а вам що – ні?”, вона пішла радитися із кимось за стіною. Цей Хтось-за-стіною стане моїм найгіршим ворогом за подальші два дні, – я уявляю його напудреною і наманікюреною мадам, спянілою від влади та повноважень, яка постійно вдає зайнятість, жаліється на цих курок, що ходять за нею одна за одною, і водночас не дає їм свободи приймати рішення самостійно, і на їхні запитання відповідає абияк, не вникаючи в суть справи, тому, буває, що дає розпорядження, які протирічать одне одному, що доводить бідних людей-прохачів віз до СКАЗУ, і ще раз доказує їм, що все треба робити через бариг, які розвели під візовим центром базар, і пропонують легке й безболісне вирішування всіх проблем із Кимось-за-стіною за символічні пару тисяч гривень.
І знову так от – після консультації дівчинка повернулася і сказала, що бронювання не підходить, що потрібно підтвердження оплати – спеціальний лист з готелю і скан чека, – і сказала, щоб я донесла це до закінчення їхнього робочого дня (до 15:30). У мене був тихий шок. Я зателефонувала на гарячу лінію у консультаційний центр – там мені сказали, що візовий центр на місці приймає рішення, чи підходить їм бронювання чи ні, а загальних вимог такого плану, як мені щойно озвучили, у них немає. Наступні пару годин минули в гарячкових намаганнях додзвонитися в заброньовані готелі: “hello, I booked a room in your hostel, could you please charge my CC and send me payment confirmation? And plese do it asap!” – “Oh, you need it for the embassy” – співчувала мені полячка і за півтори години чардж і підтвердження із Вроцлава було мене на руках. Ресепшин готелю у Кракові мовчав, – а це була вже 2 дня і у мене починалася паніка. Знайшла контакти бариги, який “все може порішати”. Зідзвонилася – по телефону сказали, що бронювання зроблять, 500 грн, щоб приїжджала під візовий центр. Приїхала – почали виясняти що треба і скільки коштує. Спершу вияснилося, що 500 – це на ніч, і на людину, – сестру, наприклад, як гостя вписати в бронювання вже не можна. Тобто якщо мені потрібно 2 ночі для мене і для сестри (ми її хотіли взяти з собою) – то це 2к грн. Окей, сказала я, тільки давайте швидко. Потім виявилося, що бронюють вони з оплатою 50%, що мене не влаштовувало. Мій тихий шок розростався – я раптом починала усвідомлювати, що я зі своєю туристичною візою тут, цілком можливо, першопроходець. Навіть бариги були в шоці і нічим не могли зарадити. Тим часом на телефоні висів мій чоловік – намагався забронювати новий готель в Кракові з підтвердженням оплати (на попередній, який ми забронювали як nоn-cancellable, але не додзвонилися, махнули рукою). За 5 хв до закриття візового центру я забігла і спробувала домовитися – апелюючи до того, що літак туди й назад вже оплачений, всі готелі, для яких немає підтвердження – заброньовані як nоn-cancellable і безкоштовно відмінити бронь ми не зможемо, і що я вже маю підтвердження для одного готелю… Це я була вже у третьому віконечку за день, всі мої документи вже були проштамповані як ОК, тільки ці дурні бронювання їм все не подобалися… Кожна з цих дівчаток йшла радитися за стіну, і потім віддавала мені всі документи назад, відмовляючись їх прийняти. А ще дивувалися: “А чому ви не робите шопінг візу?”. Перший день закінчувався – мені сказали донести підтвердження оплати готелів на всі ночі, що у Польщі, завтра – у пятницю.
На пятницю також була записана моя сестра. В Краків ми додзвонилися і оплатили готель, отримали красиве підтвердження, – і вже спали спокійно, – згідно з вимогами візового центру у нас вже все було ок.
Я пішла подавати документи у нове віконечко, – з бронюваннями все нарешті було добре. Я нарешті розслабилася. Тільки тут мене шокували такою новиною – я, виявляється, не маю права подаватися на річну візу, бо попередня польська була у мене з кодом 02 (по запрошенню), а тепер я прошу 05 (туризм). Не буду описувати весь драматизм ситуації – просто довелося виправити дати в анкеті, і виявилося, що бронювання готелів із сто відсотковою оплатою були не потрібні. А чим дивилися попередні три мадам? Чому мені тільки на четвертий раз кажуть…? Не було сил сперечатися, скандалити. Я виправила анкету, у мене нарешті прийняли документи і я пішла оплачувати.
Настала черга моєї сестрички – яка через пять хвилин повернулася зі слізьми на очах і сказала, що її документи – які ідентичні моїм, – не прийняли!!! Я не витримала і поза чергою пішла до вікна де їй це сказали. Їм не сподобався план подорожі – той, який у мене прийняли, той, до формату якого немає жодних вимог. Як повідомили сестрі – потрібно писати від руки, погодинно, – коли сніданок, куди іти гуляти. ***? А ще, сказали, треба оплатити готель в Празі. І для Праги підійде і звичайне букінг ком бронювання, головне, щоб там писало, що скасування неможливе і оплата стягнеться в повному обсязі у будь якому разі. Що? Що? ЩОООО???? “Дівчатка” – сказала я, дуже мяко, (яких надлюдських зусиль це тоді коштувало!) – ” але ж у мене щойно прийняли такі документи. І тим більше, я тут пройшла перевірку вже у всіх вас – ви перша, кому це не сподобалося.” Дівчинка, яка була там, очевидно, перший тиждень, – пішла радитися. Я тихо сповзла по стіні, – стояти не було сил. Через 5 хв новий вердикт – план подорожі прийняли, але бронь готелю в Празі потрібна як сестрі – так і мені, інакше повернуть вже прийняті документи, – “Вночі консул прислав нові вимоги”, – як вона пояснила. “Тобто ви вимагаєте 100% оплату готелів, оплату квитків на літак, – і при тому не гарантуєте позитивний результат?” – “Саме так.”
А далі мій Саша зафотошопив бронювання, ми його роздрукували і пішли вже вкотре в цей довбаний візовий центр, по завязку напічканий гальками. І вони, скрегочучи зубами, таки прийняли ці грьобані документи. І ми оплатили візу. І сестрі її таки відкрили, а мені ще не знаю. І ми зламали систему, хоча були близькі до того, щоб заламатися самим – хоча, варто згадати, що ми таки згрішили, бо записувалися на подачу саме через бариг, – бо інакше не було місць.
Мені вже другий тиждень сниться, як цей візовий центр горить синім полумям разом з тими, хто не зміг вибратися із-за стіни.
Мені огидна та корумпованість тих, хто там працює, – бо вони роблять усе можливе, щоб людям було неможливо податися на візу без посередників. Бо тільки у Тернополі до страхового полісу ти ще повинен принести чек про його купівлю, – щоб принести виручку страховим фірмам, що розгніздилися навколо нього. Бо там все заточено під бариг. Мені огидні ті дівчата, що там працюють невідомо як і невідомо чому, що не знають правил, що тільки стадним розумом приймають рішення. І що радять подаватися на візу іншого призначення, ніж мені потрібна, радять брехати про ціль поїздки. Я надивилася там на консультантів, що дають людям неправдиві поради, – люди приходять порадитися чи підійдуть такі документи (наприклад, бронювання з букінг.ком) – і ті кажуть так.

…Ви знаєте, – я так розчарувалася.
Я не знаю, куди можна поскаржитися на некомпетентність і на таку регіональну дискримінацію, але буду вдячна за поради – якщо хтось в курсі.

Nataliya Holodiuk

poglyad
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро