ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією

Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією

635

Корупція – це ганебне явище, вада, що породжує проблеми і загрози для стабільності й безпеки суспільства, що підриває демократичні інститути й цінності, етичні цінності й справедливість та завдає шкоди принципу верховенства права. Вона пліч-о-пліч існує та взаємопов’язана з організованою й економічною злочинністю, у тому числі відмиванням коштів.

Корупція впливає на суспільства й економіки всіх країн, особливого удару завдаючи країнам з перехідною економікою, таким як наша рідна Україна.

Запобігати корупції та викорінювати її – це обов’язок держави, і для забезпечення ефективності своїх зусиль держави мають співпрацювати одна з одною. Тому прийняття міжнародно-правового договору, присвяченого боротьбі з корупцією, стало важливим кроком для міжнародної спільноти. 9 грудня 2003 року у мексиканському місті Меріда була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.

Відповідно до згаданого вище міжнародно-правового договору держави зобов’язуються розробляти й здійснювати, проводити ефективну скоординовану політику протидії корупції.Держави-учасниці забезпечують, наявність органу або органів, які здійснюють запобігання корупції, оптимізацію функціонування публічного та приватного сектору, запровадження кодексів поведінки державних посадових осіб, забезпечення доступу громадськості до процесів протидії корупції, впорядкування сфери державних закупівель й управління державними фінансами та інше. За Конвенцією Хабарі, присвоєння бюджетних коштів та відмивання корупційних доходів є карними діяннями.

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН день прийняття Конвенція ООН проти корупції вважається Міжнародним днем боротьби з корупцією.

Для України, на жаль це «свято зі сльозами на очах». Відповідно до щорічного рейтингу індексу сприйняття корупції, започаткованого міжнародною організацію InternationalTransparency, наша держава посіла 142 місце серед 174 країн, впевнено пасучи задніх разом з Коморськими Островами та Угандою. Гірша ситуація відповідно до індексу сприйняття корупції має місце лише в Бангладеші, Гвінеї, Кенії, Лаосі, Центральній Африканській республіці, Камбоджі та інших країнах третього світу.

Який же сором для країни, що знаходиться в серці Європи, яка за рахунок тисяч людських життів відстоювала та відстоює європейські демократичні цінності, опинитись в рейтингу поруч з економічно відсталими, в переважній більшості антидемократичними державами третього світу! Хіба держава, що має такий прекрасний клімат і родючу землю, інтелектуальний потенціал і багату історію, не заслуговує на владу, яка врешті-решт придушить корупцію?!

Але, на превеликий жаль, українські високопосадовці сьогодні ані на крок не наблизились до перемоги над корупційним монстром. Прикро констатувати, але не за часів Януковича виникли перші прояви корупції та хитромудрі схеми зловживань – вони з’явились задовго до нього. Тільки-от ані Янукович і його поплічники, ані сьогоднішні можновладці не мають ані політичної волі, ані бажання змінювати існуючу систему, прогнилу з голови до найнижчого рівня чиновників.

Разом з тим, Революція Гідності дала початок, активізувала діяльність чисельних громадських організацій, діяльність яких спрямована на боротьбу з корупцією. Саме вони сьогодні є фундаментальною основою боротьби з цим ганебним явищем, а громадський контроль за діяльністю чиновників – зброя в їх руках. Діяльність громадян та їх об’єднань – надія українського суспільства на зміни і покращення. Можливо, якщо кожен зі свідомих українців не залишатиметься осторонь антикорупційної війни, разом ми зможемо подолати цього монстра!

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро