ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 35,56
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Як за обманутими Чортківськими аграріями заховались прихвостні Януковича.

Як за обманутими Чортківськими аграріями заховались прихвостні Януковича.

503

Багато людей які за часів Януковича “попали до кормушки” не можуть від неї відірватися, то ж використовують усі засоби, в тому числі такі. що нагадують інформаційні війни Росії.

Учора майже в усіх тернопільських інтернет ресурсах без вказання авторства або навіть першоджерела з’явилась наступна стаття:

Керівники часів Януковича намагаються повернути собі владу руками простих робітників

Сьогодні, 10 грудня, під стінами Міністерства аграрної політики та продовольства відсторонені посадові особи ДП «Укрспирт» часів Віктора Януковича зібрали натовп людей, що прибули з плакатами та вигукували гасла проти чинного керівництва державного підприємства. За нашими даними окрім невідомих осіб, що наглядали за протестуючими, на мітингу були присутні звільнені автори корумпованих схем декількох місць провадження діяльності.

Наразі робота деяких підприємства призупинена, проте працівникам виплачують заробітну плату, а щойно буде владнано протиріччя з Державною фіскальною службою, їх роботу буде відновлено.

Тому причина їх протесту під стінами Міністерства стала очевидною, коли сформувалася «ініціативна група». Наразі до «ініціативної групи» входять: Руслан Пакуляк – керівник часів Януковича, що вже кілька місяців на лікарняних переховується від звільнення та можливого арешту за корупційні схеми; Олексій Сільченков – підлеглий розшукуваного Олекісія Чоботарьова, що на місці керував виробництвом необлікованого спирту на ДП «Зірненський спиртовий завод»; Володимир Михайляк, що був керівником Великолюбінського  МПД за часів команди Януковича; Роман Герега – директор Борщівського МПД за часів Януковича; Ніна Гаркава – керівник Івано-Франківського ОДОСП часів Януковича.

Свого часу саме ці люди, задовольняючи власні інтереси, майже зруйнували спиртову галузь  України. Сьогодні вони ж руками простих працівників, яких ледве не залишили без роботу намагаються повернути собі владу.

Дивно серед них бачити Народного депутата Олега Степановича Барну. Цілком імовірно, що ці вмілі маніпулятори завели народного обранця в оману та обманом схилили відстоювати їхні злочинні прагнення та інтереси. пише Тернопільский тиждень.

Скоріш за все спроба компроментації нашого депутата, за його депутатський запит, що “спутав карти” багатьом.

Шановний Віталію Григоровичу!
Шановний Олексію Михайловичу!

На мою адресу надійшли звернення трудових колективів Марилівського та Борщівського місць провадження діяльності (далі скорочено – МПД) державного підприємства «Укрспирт» щодо подальшої їх діяльності.
Впродовж останніх десяти років вказані МПД входять до п’ятірки найекономічніших та найприбутковіших заводів України з виробництва харчового спирту, а Марилівське МПД – ще й найпотужніше. Їх робота була стабільною та прибутковою за будь-якої влади. Але на даний час, за незрозумілими для них причинами, заводи простоюють.
Крім того, у спиртовій галузі протягом 2014 року спостерігається значний занепад. Фінансування заводів повністю призупинене, розвитку нових технологій немає, виробничі потужності підтримуються виключно силами і засобами трудових колективів, виробництво продукції зменшується, а збут її на зовнішні ринки взагалі відсутній.
При цьому, діють корупційні схеми по виробництву необлікованого спирту на Залучанському, Підгайчиківському, Рава-Руському, Сторонибабському, Воютицькому, Козлівському МПД. Підтвердженням цьому є понаднормове споживання цими МПД газу та електроенергії на одиницю виробленої продукції. Так, наприклад, споживання палива на 1 дал готової продукції Залучанським МПД становить 9,3 м3 при затвердженій нормі 6,7 м3/дал. В порівнянні, на Марилівському МПД питома норма становить 5,4 м3/дал, що майже в 2 рази нижче!
Центральним апаратом ДП «Укрспирт» укладаються угоди на закупівлю сировини, допоміжних матеріалів, насосного обладнання, канцелярського приладдя за завищеними цінами. Для прикладу, при вартості зерна у фермерів 1000 грн. в жовтні 2014 року підприємством закуповується сировина по 1800-1900 грн. за 1 тону. Необхідні первинні документи(накладні, ТТН, якісні посвідчення, графіки поставок та інш.) можуть бути надані компетентним органам при проведенні перевірки.
Дана інформація підтверджується циклом статей журналістського розслідування «Лабутин – Путин или Укрспирт на службе у Кремля», «Как разворовывается госмонополия и куда исчезают деньги», «Политику разбавили спиртом», «Котигорошко из Укрспирта или рука руку моет», у яких викладені вражаючі факти зловживань з боку сьогоднішнього керівника ДП «Укрспирт» Лабутіна М.Ю. та його заступників, а також зафіксована реакція на її зловживання з боку правоохоронних органів України. Проте, навіть відкриття кримінального провадження за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України щодо розкрадання верхівкою державного підприємства державних коштів в сумі 300 млн.грн. не зупинила крадіїв і на сьогоднішній день ця сума сягає близько 900 млн.грн.
Складається думка, що Міністерство внутрішніх справ не зробило жодного дієвого кроку для розслідування зловживань та відсторонення генерального директора від роботи. Не зрозуміло також, чому Державна фіскальна служба залишається осторонь даних розслідувань.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 16, 17, 19 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас провести перевірку діяльності ДП «Укрспирт» протягом 2014 року із залученням відповідних фахівців, а також дотримання слідчими МВС та ДФС України строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях №№ 12014000000000444, 32014000000000073, ефективність та повноту у проведенні слідчих дій та відсутність у їх діяльності ознак корупційних правопорушень.
Хід розгляду депутатського звернення прошу взяти під особистий контроль та про результати розгляду повідомити мене в установлений чинним законодавством строк.

Цікаво, що до Києва було відряджено інших людей зокрема Валерія Запухляка та інших, як вони “перетворилися” на Регіоналів невідомо.

Окрім вищезгаданих регіоналів до спиртової галузу особливо на Тернопільщині мають відношення і представники ВО Свобода:

Поки аграрії Чортківщини, — як і місцева влада, що не раз і рішення сесій, і відповідні звернення посилала до Кабміну, — закликають перевести прибутки спиртзаводів Тернопільщини в обласну скарбницю, в адміністрації таку ідею не святкують, – пише журналіст zbruc.eu Надія Романюк.

Зі слів начальника департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Олега Напори, якщо це станеться, область отримає непотрібний баласт. Адже багато заводів працюють з перебоями, деякі стоять, потребують модернізації, тож власними коштами витягнути галузь із прірви не вдасться. Найоптимальніший варіант — дочекатися, коли «Укрспирт» відновить роботу всіх об’єктів, а тоді вже вимагати їх передання на баланс області.

Наразі робоча група облдержадміністрації напрацьовує пропозиції, як змінити законодавство, щоб воно не заважало спиртзаводам працювати. Також є плани, що робити з усіма об’єктами галузі. «Неможливо відновити роботу Бучацького мальтозного, — каже Олег Напора. — Він у центрі міста, тож аби запрацював, треба його перепрофільовувати, аби діяльність відповідала всім вимогам закону. На Ковалівському заводі «Укрспирт» відновлює горілчану лінію, щоби об’єкт виробляв і спирт, і алконапій. Наразі чекають на отримання ліцензії. У Зарубинецький вклали більше п’яти мільйонів, бо знайшли інвестора для виробництва біоетанолу. Думаю, наприкінці січня 2015-го він запрацює. Працює Козлівський (правда, немає ґарантії на наступний рік, бо є проблеми зі збутом). Схожа ситуація у Кобиловолоках і Новосілці. Ривками працюють Марилівський і Борщівський. Коли знайдуть ринки збуту, то все відновиться. Зупинився, на жаль, Хоростківський, який виготовляв біоетанол. Коли наведуть лад у законодавстві, то проблему розв’яжуть. У планах в нас — реорганізація шести об’єктів під виробництво біоетанолу і переведення трьох на виробництво харчового спирту і кінцевого продукту, що дасть якісну і дешевшу горілчану продукцію. Залишиться тільки два проблемних. Один завод у нас “мертвий” — Бучацький».

Нагадаємо, що за міністра Швайки спиртова галузь потрапила в коло інтересів бізгесменів, пов’язаних з партією Тягнибока.

news.chortkiv.net.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро