ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Мовчання ягнят

Мовчання ягнят

492

Державні органи України давно роз’їла корупція. Отримання найпростішого дозволу, підтвердження, будь-якого офіційного папірця супроводжується масою штучно створених незручностей – чергами, додатковими вимогами і приниженнями.

Державна міграційна служба України – постійно в епіцентрі скандалів. Захмарні розцінки на послуги, постійні проблеми з отриманням закордонних паспортів, масове здирництво – зміна влади анітрохи не впливає на порядки, що панують у службі.

Нещодавно про корупційні схеми в ДМС кілька її співробітників розповіли новообраному депутату Бориславу Березі. Він поділився цією інформацією зі «Слідством.Інфо».  

«Существует понятие «Пятничный билет». Каждую неделю в пятницу приходит задача, поставленная кем-то сверху, собрать такую-то суму с районного ДМС. Эта сумма собирается. Иногда такие суммы собираются два раза в неделю. То есть, фактически этими суммами людей заставляют заниматься коррупцией. Их коррумпируют, потому что где-то надо брать эти деньги. Понятно, что люди там сидят не за зарплату. Люди сидят там за то, что они получают сверху. Тоже коррумпированы», – розповідає Борислав.

За словами депутата, співробітники ДМС стверджують: щотижневий бакшиш іде безпосередньо до голови Державної міграційної служби. Зараз її очолює Сергій Радутний. ДМСники скаржаться, що нині в службі біда: раніше гроші безболісно «збирали» з «клієнтів», тепер ті «дають» менше. Тому доводиться залазити у власну неглибоку кишеню. На жаль, Береза не зміг гарантувати нам зустріч з тими, хто викрив корупційну схему. Причину він пояснив так:

«Они боятся на физическом уровне. Люди боятся физического уничтожения. Они понимают, что они фактически разрывают цепочку. Вы не представляете, какие там деньги крутятся. Вы не представляете – говорит. Нас уничтожат».

Ми вирішили особисто відвідати установи, підпорядковані Державній міграційній службі України, та розпитати у працівників про «п’ятничний квиток». До нашого екскурсійного списку потрапили Головні управління ДМС у місті Києві Шевченківського, Святошинського, Печерського та Подільського районів, а також Відділ централізованого оформлення документів №3.

2MM.jpg

Реакція працівників органів ДМС на наші запитання була абсолютно різною. Зрозуміло, більшість запевняла нас: жодних корупційних схем у них не існує. Однак траплялися й цікаві випадки.

Керівник Печерського ДМС Кахабер Берікашвілі у відповідь на запитання про «П’ятничний квиток» у сумі 800 гривень починає підраховувати зі своєю помічницею ймовірні прибутки:

- Это около сорока тысяч гривен, да? Получается. – Сколько? – Сорок тысяч гривен в месяц. Сорок тысяч гривен в месяц. – В неделю если 800 гривен, это получается три тысячи двести, десять районов - это тридцать две тысячи гривен.

У Шевченківському управлінні божилися, що «касу» начальству ніхто не збирає:

- Не, у нас такого немає. – Такого не було і немає? - Ну взагалі-то у мене немає, а в інших я не знаю.

Відхрестилася від «п’ятничного квитка» і начальниця Відділу централізованого оформлення документів №3:

- А ви взагалі коли-небудь чули про таке поняття, про таку от систему? – Ні. Не чула. – Ні? – Ні. Я з таким не працюю, тим паче я на цій посаді, будем, так казати, з квітня місяця, тобто я таким, і наш підрозділ не займається.

Бурхливо відреагувала на наше запитання заступниця начальника Святошинського управління ДМС:

- Значить, до керівника, я тільки якщо службове питання. Всьо. Керівник. Підходьте до керівника.

- Тобто ви не будете на цю тему говорити?

- Ні.

Начальника Подільського управління ДМС згадка про «заноси шефу» обурила:

- Бог миловал от этой херни, извините меня за выражение, но я такого не слышал.

А от відповідь його підлеглої була не такою однозначною:

- Я навіть не кажу, що да, я такого ніколи в житті не чула, невже таке існує! Можливо, я чула про такі речі. Я особисто з таким не стикалась.

На наше прохання звинувачення, оприлюднені депутатом Березою, прокоментувала сама державна служба.

- Зрозуміло, що це неправда. Зрозуміло, що жодних п’ятничних білетів і будь-яких інших сум не існує . Пояснив нам керівник прес-служби ДМСУ Сергій Гунько.

3q4.jpg

Відповіді зацікавлених працівників ДМС нас не здивували. А що ж правоохоронні органи? Народний депутат України та екс-радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пояснив нам, що все дуже складно. Потрібні заяви про злочин.:

- Якщо цього немає, то це не означає, що хабарників там нема, це значить, що вони є, але це значить, що ті, хто такі сміливі у розмовах приватних з паном Березою, не хочуть допомагати викривати злочини, тому, що вони, як то кажуть, перебоюються чогось.

А ось яка позиція у Борислава Берези:

- Если я приведу руководство внутренних дел, они готовы при них подтвердить эту ситуацию. Я это предложил руководству. Они сказали: да, мы этим займемся. Пока как бы никаких подвижек нет.

Очевидно, страх співробітників Державної міграційної служби України, про який згадують народні депутати України. Вони бояться за свою роботу і свою безпеку. І якщо держава зможе гарантувати їм ці дві речі, вони готові говорити і палити корупціонерів. Так буде створено прецедент реальної боротьби з корупцією. Може, варто спробувати?

Олександр Гуменюк, Слідство.Інфо

hromadske.tv
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро