ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,26
EUR 34,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Турчинов – спільник депутатів-фальсифікаторів

Турчинов – спільник депутатів-фальсифікаторів

214

Фальсифікація голосування нардепами (так зване кнопкодавство) стало сьогодні причиною блокування трибуни. спочатку вийшли "нові обличчя" СвіУПтлана Заліщук, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. Згодом підтягнулися й інші.

Тож спікер був змушений виконати регламентну норму – поставити постанову на переголосування.

Фальсифікація N1

"Офіційно" за фальсифікацією (голосуванням за двох депутатів) був спійманий Ігор Бриченко з Народного фронту. Ця інформація виявилася неповною. Але про все по черзі.

Бриченко кнопкодавив-фальсифікував під час трьох голосувань.

Під час першого я помітив його за кнопкодавством.

Під час другого записав факт кнопкодавства на телефон.

Під час третього – ми записали на професійну камеру.

Фальсифікація голосування. Камера 1

На відео видно, як Бриченко намагається приховати фальсифікацію на одному місці, потім пересідає на сусіднє і вже відкрито голосує. Депутат з дворічним стажем досі не знає, що електронне табло РАДА висвічує з якого місця та як голосували. І в цьому випадку табло невблаганне: зелені лампочки горять на двох місцях, де під час голосування встиг вмоститися Бриченко.

Останній ряд зліва від центрального проходу – ряд "зелених" місць, де Бриченко сидів на двох стільцях

Одразу після третього випадку кнопкодавства Бриченком 4 депутати у сесійній залі отримали СМС-повідомлення про факт фальсифікації: 2 з БПП, 1 з НФ, 1 з Самопомочі. Оголосила про порушення лише Світлана Заліщук. Це так, до принциповості боротьби з кнопкодавством.

Одне з питань, яке виникло у депутатів – хто той другий, за кого сфальсифікував голосування Бриченко. Пошук відповіді на це запитання привів до нових викриттів: одночасно з Бриченко фальшували/кнопкодавили ще 2 депутати Народного фронту.

Фальсифікація N2

На тому ж таки відео з Камери 1 можна побачити, що на початку голосування ліворуч від Бриченка 2 порожніх місця. На табло ці "порожні місця" загорілися зеленим. Тобто окрім Бриченка у цьому ж ряді ще хтось кнопкодавив. Ось ця особа на скріншоті:

Цей чоловік схожий на Володимира Соляра з Народного фронту:

Якщо це дійсно Соляр, то цікаво було б почути від нього відповідь на запитання: за що стояв Майдан?

Цікаво, бо Володимир Соляр був сотником 18-ї сотні Самооборони Майдану.

Фальсифікація N3

Щоб виявити третій факт кнопкодавства варто подивитися на те ж саме голосування з іншої камери. Це камера телеканалу Рада.

Фальсифікація голосування. Камера 2

На цьому відео (13-15 секунди) видно, як одночасно з Бриченком за його спиною у ложі з місця на місце пересідає ще один депутат. У цій ложі 4 місця, депутатів під час голосування було 3, електронне табло показує 4 "зелених" результатів

Три випадки кнопкодавства: 1 – за участі Бриченка, 2 – за участі Соляра, 3 – за участі невстановленого депутата

На відміну від ситуацій з Бриченком та Соляром у цьому третьому випадку не можна визначити кнопкодава. Натомість можна встановити: за кого цей кнопкодав натиснув кнопку.

Одне місце у цій ложі займає голова фракції Народного фронту Олександр Турчинов. Саме він був відсутній на своєму місці під час голосування. Так, він не кнопкодав-фальсифікатор. Він "просто" спільник: залишив свою картку, щоб за нього натиснув кнопку його колега (чи як називають таких людей у фракції НФ?).

На відео з Камери 1 можна побачити реакцію депутатів НФ на виявлений факт кнопкодавства Бриченком. Його соратники тупо ржуть. У тому числі і Турчинов, який з'явився вже після голосування.

Для "найкращого спікера Ради" Туричнова кнопкодавство – звичайна справа. Після зміни влади у лютому цього року він жодним чином не реагував на фальсифікації у сесійній залі.

* * *

Насправді не варто пишатися і сьогоднішнім досягненням. Переголосування питання "через кнопкодавство" – це не те, як мають реагувати на порушення Конституції пост майданні представники народу.

Бо переголосування – це зведення проблеми кнопкодавства до звичайної технічної помилки системи. Ніби відбувся збій – давайте ще раз проголосуємо.

За порушення Конституції має бути відповідальність. Політична – щонайменше. Депутат-фальсифікатор має або сам йти з політики, або ставати ізгоєм у своїй політичній силі. Бо в іншому випадку в суспільстві буде накопичуватися невдоволення та відчуття несправедливості.

Якщо бабця проголосує на виборах за іншого – вона може сісти. Спійманий за аналогічні дії у сесійній залі депутат – лише посміється зі своїми колегами. Але сьогоднішній сміх соратників Бриченка – це як танці на Титанику. Наш корабель вже заповнює водою невдоволення, а політики продовжують "жити по-старому".

Цинізм же цієї ситуації у тому, що голосування з трьома кнопкодавами-фальсифікаторами було за виключення з керівництва парламентських комітетів "депутатів 16 січня". Коаліціанти згадували сьогоднішнім опозиціонерам голосування руками, а разом із цим самі порушували Конституцію.

Олексій Братущак 

журналіст УП
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро