ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Скандальний дитсадок Коцюбинського перевірила комісія КОДА (документ)

Скандальний дитсадок Коцюбинського перевірила комісія КОДА (документ)

394

Голова Коцюбинської селищної ради Вадим Садовський занедбав не лише селище, а й наших дітей у дитсадках.

“Знаєте, штраф у 170 гривень за те, що у наших дітей крадуть їжу з тарілок, спонукав взяти телефон і набарати гарячу лінію Кабміну”, – розповідає Ольга Матюшина, яка майже рік воює за якість дошкільної освіти в селищі.

У Кабміні, як не дивно, відреагували й направили перевірку з облдержадміністрації, – пише Наталка Толуб на Сайті громади Приірпіння.

Чиновникам розповіли те, про що вже рік пише “Сайт громади Приірпіння”: харчування у садочках ніхто не контролює, діти голодні, й навчальний процес через це не може тривати до 19:00, як всюди.

Продукти при цьому закуповуємо за корумпованою схемою у родичів-посередників.

У день перевірки борщ був таким смачним, що вихователі казали: такого  тут не куштували діти ніколи. А риба подавалась, як у ресторані. Порції були такі, що не кожному чоловікові під силу.

Зазвичай навесні батьків просять здавати 18 тис гривень на ремонт туалету тоді, коли на ремонт дитсадка передбачені бюджетні кошти. Лише після самостійного розслідування батьків, зокрема Ольги Матюшиної, дитсадок таки ремонтують за наші з вами податки.

Дитсад Т

Це при тому, що торік у групі “Віночок” збирали 1 600 грн на ремонт. І люди здали, хоча ремонтувати мали б бюджетним коштом.

І знаєте, що з’ясувалось потім? Температура у групі сягала 13 градусів.

Дитсад 2

То, може, якщо гроші на ремонт були, то треба було б кошти батьків вкласти в енергозбереження і ефективну систему опалення? Про це комісії розповіла ще одна небайдужа мати Тетяна Хоптинська.

Діти у таких умовах частіше хворіють, а походи в аптеки – це додаткові кошти з кишень батьків.

“Я говорила Садовському про цю проблему. Він мене запитав, чого я до нього в селищну раду ходжу. Спитав цинічно: “Хочеш тепла?” – І потім дмухнув – “На!” – Мовляв дітки нахекають”, – розповідає Хоптинська.

“У прийомний день я з 1,5 річною дитиною і Садовський мене навіть не пустив в кабінет. Були присутні Краєвська, Лютенко, Сич та секретарка. Лютенко сказала: “Скільки Ви будете нами керувати і вказувати що нам робити” – А Сич на таке тільки посміхалась”, – додає Хоптинська.

З опаленням проблему вирішили за день, але лише після дзвінка на гарячу лінію Кабміну.

Активні батьки від директорки Людмили Сич чують на свою адресу непристойні епітети. Таке керівниця дитсадка дозволяла собі навіть публічно і на загальних зборах.

Низький рівень культури й освіти прямо відбивається на навчальному процесі наших дітей. У садку скасували гуртки, бо батьки запідозрили, що завідувачка Сич на них просто заробляла..

Коли вони діяли, то за одне заняття доводилось платити 12 гривень. Гроші ніби невеликі. Але одне таке заняття відвідують 10 – 15 дітей (120 – 180 грн за 30 хв роботи). Звісно, ці гроші не залишаються викладачам.

За нашою, неофіційною, інформацією, їм перепадало за схемою 60 % викладачам,  40 % – завідувачці.

До слова, за весь місяць доводилось платити навіть тоді, ящко дитина відвідала лише 1 заняття, а решту прохворіла. Таку систему оплати завідувачка дитсадка пояснила тим, що вона працює щодня незалежно від того, чи діти ходять, та й оренду за дитсадок, де офіційно навчаються наші ж діти, треба платити щодня.

Торік організували групу “Здоров’ятко” – додаткова оздоровча гімнатика, англійська мова та хореографія. По 120 грн за один додатковий предмет платили десь по 10 – 15 дітей з кожної групи без урахування ясел.

Якщо брати в середньому, то 3 200 грн з групи множимо на 7 (загальна кількість груп без ясел) і виходить 22 400 грн.

40 % від цієї суми, які, за нашою інформацією, йдуть завідувачці, це майже 9 тисяч гривень.

Після перевірки з області заняття з англійської мови провели наступного ж дня. А гурток “Здоров’ятко” запрацював для всіх безкоштовно.

Але гуртки, як і побори на ремонт за наявності бюджетних коштів, не були вичерпними джерелами доходів.

За фотографування у групах та формування випускних альбомів 10 % нібито йшли на дитсадок як орендна плата. Лише випускний альбом, без фотографування дітей посеред року, в середньому коштує 250- 300 гривень. У групі 30 дітей.

Якщо випускається 3 групи, то сума теж сягнула понад 20 тисяч. То батьки дітей мали б оплатити оренду дитсадка, де навчаються їхні діти й де їх фотографують не у позанавчальний час?

Невже не зрозуміло, що ці кошти фотографи просто покладуть на плечі батьків, а хто і як скористається цими 10% – ніхто й не дізнається, бо навіть щорічних обов’язкових звітів тут немає.

Але, як вивилось, проблеми з керівництвом дитсадка виникли не лише у батьків, чиї діти тут навчаються чи хочуть навчатись. Дошкуляє воно і пенсіонерам.

Галина Семенівна, що мешкає на Пономарьова 18а – астматик. На території садочка постійно спалюють сміття, що є правопорушенням. Літня жінка і та не дочекалася розуміння і поваги від завідувачки.

“Я так здивувалася, що мені такого наговорили й задалась питанням, а вища освіта у пані Сич взагалі є?” – говорить Галина Семенівна.

Перевірка виявила, що ані в завідувачки. Ані в методисток немає профільної педагогічної вищої освіти.

Дитсад 3

Чому ж місцева влада і Садовський зокрема так тримаються за некваліфікованого та конфліктного керівника?

Варто зауважити, що до роботи вихователів ніхто з нас немає претензій  чи зауважень. І комісії ми теж про це повідомили.

І от активістка Матюшина після перевірки отримала офіційну відповідь.

“За результатами перевірки встановлено, що факти, про які йшлося у Вашому зверненні, підтвердилися: має місце формальний підхід до організації роботи з батьками, низький рівень контролю за організацією харчування та забезпеченням реалізації варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти (відсутність гурткової роботи), недостатнє володіння завідувачем закладу Сич Л.Л. нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність у галузі дошкільної освіти, та відсутність у неї вищої фахової освіти,” – йдеться в листі директорки департаменту освіти та науки КОДА Наталії Клокар.

“… на підставі викладених фактів направлено лист начальнику управління освіти Ірпінської міської ради … щодо розгляду питання про відповідність займаній посаді керівника дошкільного навчального закладу № 24 “Святлячок” Коцюбинської селищної ради Сич Л.Л. та забезпечення надання якісних послуг населенню,” – повідомляють на звершення в листі.

Дитсад лист

За побажанням батьків діти тепер у садочку співають гімн України.

Задача батьків – захистити інтереси своїх дітей. І місцева влада навіть не помітить, як зовсім скоро заселять нові будинки. У новобудовах будуть люди, які переважно самі заробили гроші на житло. Люди з освітою, які не будуть колінкувати перед місцевою владою.

По-старому працювати не вийде. Кожен новий будинок – це десятки людей з проактивною позицією.

А всім охочим повідомляємо номер лінії Кабміну. Телефонуйте, не стидайтесь: 0-800-507-309 .

nikorupciji.org

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро