ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu

Фантом

396

Кінець 2014 року. Україна досі повертає борги за Євро-2012. І це не дивно, адже масштабніших проектів - і за обсягами будівництва, і за розмахом корупції - наша країна ще не бачила. Та хоча футбольний чемпіонат давно завершився, спроби заробити на ньому – ні.

У липні цього року Верховна Рада переглядала державний бюджет України. Депутати зменшили або призупинили фінансування держпрограм боротьби зі СНІДом та туберкульозом. Водночас вони збільшили фінансування Національного агентства з питань підготовки та проведення фінальної частини Євро-2012 та реалізації інфраструктурних проектів. Якщо раніше бюджет Нацагентства становив майже півтора мільярда гривень, то у липні він зріс ще на 250 мільйонів! Футбольне свято закінчилося 2,5 роки тому, але в Україні агенція з його підготовки досі працює!

600x337x09598af-evro-2.jpg.pagespeed.ic.TaFjQRPzbXmMlw05gz-X.jpg

ДОСЬЄ

Національне агентство України з питань Євро-2012. Створене у 2007 році. Фактично не встигло розпочати роботу та було ліквідоване. У 2010 році відновлене прем’єр-міністром Азаровим. Нацагентство отримало виняткове право здійснювати закупівлі до Євро-2012 без проведення тендерів. Керівником відомства у 2010 році призначили Володимира Ковалевського.

600x337x2459123-evro-3.jpg.pagespeed.ic.3yWlDmRFm-FU1zfOGoT7.jpg

 Пан Ковалевський – будівельник з Донеччини. Це – фактично єдине відео з ним, яке можна знайти в інтернеті. Під час онлайн-конференції у футбольному клубі «Шахтар» він розповідає про будівництво «Донбас-Арени».

«Я благодарен тем людям, которые доверили мне строительство такого стадиона. К моему большому опыту строителя добавился еще опыт общения с иностранным партнером, со сжатыми сроками строительства, с решением вопросов проектирования на ходу… Мне бы хотелось отметить, что президент клуба Ахметов и генеральный директор Палкин доверили нам принимать решения по строительству стадиона самостоятельно», - каже тодішній генеральний директор з будівництва «Донбас-Арени» Володимир Ковалевський.

У 2004-2009 роках він керував будівництвом найвідомішого донецького стадіону на гроші Ріната Ахметова. У 2010-му пан Ковалевський переїжджає у Київ, де президент Янукович призначає його керівником Нацагентства з підготовки Євро-2012.

За час підготовки до Євро-2012 через Нацагентство пройшло понад 40 мільярдів гривень бюджетних коштів. Вже на початку 2013-го Рахункова палата України дійшла висновку, що половину цієї суми – майже 19 мільярдів гривень –використали неефективно. Відомство Ковалевського грішило тим, що проводило процедури закупівлі у одного виконавця без достатнього обґрунтування.

Володимир Ковалевський у 2009-му так описував, як він ухвалює складні рішення: «Когда вот это много думаешь, получается вот, всплывает решение… Ну, не было ответа на это решение, а потом оно раз и проявилось. Это происходит под утро, когда дремота начинается. И я думаю: «Вот хорошо как, утром, со свежей головой, нашел выход из положения».

Пошуки агенції, яка досі готує чемпіонат, що завершився 2,5 роки тому, «Слідство.Інфо» почало, власне, з керівника. Так ми дізналися, що в жовтні Кабмінлюстрував Ковалевського. Після чого він тихенько зник. А що ж агентство з мільярдним бюджетом?

Діяльність Нацагенції координує міністр інфраструктури. Звертаємося до міністерства. Говоримо з працівницею прес-служби Єлизаветою Ярмош.

Є.Я.: Керівника там вже немає. Може, там хтось є. Ну, в принципі, це агентство вже ліквідується.

А.Б.: Ну, вони в агентстві мали б мені прокоментувати, що вони робили оці два роки.

Є.Я.: Мабуть… мабуть мали б… (…) Нема-нема… На жаль. Ну, агентство зараз самоліквідується.

А.Б.: Самоліквідується? Але ж гроші на нього виділяються. А воно самоліквідується. Як це?

Є.Я.: Я не можу вам відповісти на це питання, бо я некомпетентна, я не знаю.

Ми кілька днів дзвонимо у саму Нацагенцію. Ніхто не відповідає. У всіх офіційних джерелах адресою державної агенції зазначено: м.Київ, вул. Хотівська, 4. Виїжджаємо на місце.

За адресою агентства ми знайшли шикарний особняк.

600x337x3dcd641-evro-5.jpg.pagespeed.ic.IgyHwauzMl8YMTjkEIIl.jpg

 «Слідство.Інфо» приїхало на місце у робочий день о 12.30 годині дня, щоб застати співробітників на місці та поспілкуватися про їхню роботу. Проте поспілкуватися вдалося лише через домофон і лише з охороною будинку.

Скажіть, будь ласка, агенція з підготовки Євро тут є?

- Вибачте, на сьогоднішній день вони отсюда з’їхали. Їх не сущєствує тут.

Де вони знаходяться, ви не знаєте?

- Я не знаю.

- А коли з’їхали?

- Більш як три місяці тому.

Тобто агенції більше не існує з серпня, хоча в останній день липня вона отримала збільшене фінансування.

У 2010-му для Нацагентства зі штатом у 80 людей орендували 17-й поверх київського бізнес-центру «Парус». За даними «Української правди», це коштувало державі 73 тисячі доларів на місяць! Незадовго до Євро-2012 – очевидно, заради економії – усіх переселили у віддалений від центру район на вулицю Хотівську, 4.

600x337x54baefc-evro-4.jpg.pagespeed.ic.a2o8NV-6vrshGVo4bwfM.jpg

Цей розкішний особняк дуже зацікавив «Слідство.Інфо». Ми знайшли документ, який змушує сумніватися у тому, що хтось беріг державні кошти. Будівля на Хотівській фігурує у «Переліку об'єктів державного нерухомого майна, які перебувають на балансі підприємств і організацій, підпорядкованих міністерствам та відомствам» (станом на 22.08.2014р.) Органом управління є Укрєвроінфапроект, більш відомий як Нацагентство з підготовки Євро. Тепер Фонд держмайна намагається здати ці приміщення в оренду.

600x280x76e080f--krin--erzhmajno.jpg.pagespeed.ic.kT9fRsQJHeLj9XyH_iPr.jpg 

Дзвонимо за зазначеним у документі Фонду держмайна телефоном, щоб дізнатися про умови оренди. Говоримо з представником ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» Ярославом:

- Я дзвоню щодо оренди офісу на Хотівській, 4.

- Чисто оренда за один місяць виходить 182 гривні 72 копійки з ПДВ за один квадратний метр. Якщо повністю все, як то кажуть, під ключ ( всі опції, які ми можемо надати – і з туалетним папером, і з милом, мусор…), це ще плюс 120 гривень. Орієнтовно 300 гривень за квадратний метр.

Ми знайшли рішення Голосіївського суду від 2009 року, яке узаконило будинок за адресою Хотівська, 4 як збудований приватною особою. Тобто, 5 років тому приміщення було приватним, а тепер є державною власністю, якою керує агенція-фантом. За логікою, у 2012-му відомство Ковалевського не орендувало, а просто купило будинок. Метраж особняка – майже 400 квадратних метрів. Навіть зараз схожі будинки у цій місцевості коштують 1,5-2 мільйони доларів!

Питання до прем’єр міністра Яценюка. Як так сталося, що у структурі Кабміну працює агенція-фантом, яка готує чемпіонат з минулого? Чому її керівник, якого підозрюють у неефективному використанні мільярдів бюджетних коштів, тихо й спокійно залишив свою посаду, хай навіть унаслідок люстрації? І останнє й головне: на що витрачено наші мільярди?

P.S. Ми направили інформаційний запит у Міністерство інфраструктури з проханням повідомити про штат агенції, її бюджет та завдання після закінчення Євро-2012. Однак у встановлений законом термін відповіді не отримали.

Анна Бабінець, Слідство.Інфо
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро