ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Конкурсна комісія Національного антикорупційного бюро: а судді хто?

Конкурсна комісія Національного антикорупційного бюро: а судді хто?

344

Останнім часом тема створення Антикорупційного бюро набуває все ширшого розголосу. Українці з обережним оптимізмом покладають надії на майбутню діяльність новоствореного органу. Поки ж навіть незрозуміло хто очолить Бюро, проте вже стали відомі імена декого з тих, кому доведеться обирати майбутнього голову.

У відповідності до статті 1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро» на цей державний правоохоронний орган покладається функція попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових. Національне бюро утворюється Президентом України. Цей новостворений державний орган очолює Директор, якого обирає Конкурсна комісія, котра згідно зі статтею 7 вище згаданого Закону складається з трьох осіб, призначених Президентом України, трьох осіб визначає Кабінет Міністрів України і ще трьох – Верховна Рада України.

Президент України та Кабінет Міністрів України вже визначилися зі своїми кандидатурами.

Квота Президента в Конкурсній комісії Національного антикорупційного бюро представлена істориком та публіцистом Ярославом Грицаком, правозахисником Євгеном Захаровим та кримськотатарським політиком та громадським діячем Рефатом Чубаровим.

Ярослав Грицак: «Ми так звикли до корупції, що нас вже нічого не дивує. З чого має почати влада? Як говорив творець «сінгапурського дива» Лі Куан Ю: "Для перемоги над корупцією потрібно не шкодувати і саджати до в’язниці друзів та родичів, що провинилися». (з інтерв’ю газеті «Сегодня» 24 жовтня 2014 року)

Грицак.jpgЯрослав Грицак, 54 роки. Український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету, директор Інституту історичних досліджень, гість-професор (1996–2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, Перший віце-президент (1999–2005) Міжнародної асоціації україністів.

«Ярослав Грицак – високоінтелектуальна людина, професіонал, патріот. Бренд «Ярослав Грицак» — знак якості. Професор добре розуміє структуру світу, вміє відрізняти цікаві ідеї від мертвонароджених і наскрізь бачить людей. Відтак, коли Грицак береться до справи, справа приречена на успіх» - пише про нього Інтернет-проект TheUkrainians.

Захаров.jpgЄвген Захаров: «Вади закону про люстрацію зараз уже проявляються. Це видно на прикладах того, що відбулося у МВС, у Генеральній прокуратурі, де змінили доволі багато людей. Ця так звана трудова люстрація, коли людей звільняють за те, що вони у певний період часу, більше року працювали на певних посадах, це неправильно…»

Євген Захаров, 62 роки. Правозахисник, Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи. Учасник дисидентського руху 1970-1980-х років.

У 2006 році було розпочато громадську кампанію висунення Захарова на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. В ході кампанії,  його кандидатуру підтримало більше 340 недержавних громадських організацій в Україні і більше 120 міжнародних організацій. 28 січня 2012 Правління Української Гельсінської спілки з прав людини запропонувало депутатам обрати омбудсманом Євгена Захарова. 7 лютого 2012 фракції Верховної Ради БЮТ і НУНС ухвалили спільне рішення про висування Євгена Захарова на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Проте кандидатуру Валерії Лутковської підтримали 212 народних депутатів, Євгена Захарова — 134 депутата.

Ім’я Євгена Захарова не відоме широкому загалу. Проте він користується визнаним авторитетом серед вітчизняних та західних громадських діячів та правозахисників. Йому вдалося здобути повагу та допомогти тисячам українців.

Чубаров.jpgРефат Чубаров, 57 років. Кримськотатарський політик і громадський діяч. Народний депутат України III–V скликань. Голова Меджлісу кримськотатарського народу (з листопада 2013), заступник Голови Ради представників кримськотатарського народу (з 1999). З 2009 року — почесний професор Києво-Могилянської академії.

Найбільш публічно відомий серед членів Конкурсної комісії, призначених за квотою Президента України. Сьогодні Рефат Чубаров є активним борцем за права національних меншин, противником окупації Кримського півострова.

Отже, можна констатувати, що обираючи членів Конкурсної комісії, Президент зробив ставку на найавторитетніших професіоналах, на тих, хто користується повагою та довірою. Хочеться вірити, що Глава держави вчиться на своїх кадрових помилках і не буде наступати на ті ж граблі, що й раніше.

Не меншим авторитетом серед визнаних спеціалістів користуються й кандидатури до Конкурсної комісії, визначені Кабінетом Міністрів України. До них належать Йо?сиф Зі?сельс, Олександра Яновська та Юрій Бутусов.

Йосиф.jpgЙосиф Зісельс, 68 років. Єврейський громадський діяч, член наглядової ради Української Гельсінської спілки, в радянські часи – учасник дисидентського руху. Член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністській організації. Голова Ваад України (з 1991 р.), виконавчий віце-президент Єврейської Конфедерації України. У 2002 р. на засновницькому з'їзді Євро-Азійського Єврейського Конгресу в Москві (Росія) обраний головою Генеральної Ради. Співзасновник Музею історії та культури євреїв Буковини (2008). Виконавчий віце-президент Конгресу Національних Громад України (КНГУ).

Яновська11.jpgОлександра Яновська, 43 роки. Юрист, адвокат, доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, суддя "ad hoc" Європейського суду з прав людини. Голова кваліфікаційної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. За офіційною інформацією є тренером-консультантом Координаційного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні. 

 

 

   

бутусов.jpgЮрій Бутусов, 38 років. Український журналіст, військовий експерт, головний редактор сайту «Цензор.НЕТ», що входить в топ новинних сайтів України, автор сценарію фільму «Помаранчеве небо». Юрій Бутусов – журналіст, який пише гостросоціальні, резонансні матеріали, проводить журналістські розслідування. Він є автором ряду статей про корупцію та інші злочини у вищих ешелонах влади.

Такими є шість членів Конкурсної комісіїНаціонального антикорупційного бюро: За законами жанру представлені відомі й незнані для широкої аудиторії персоналії, активні громадські, політичні діячі, журналіст та історик, два представника національних меншин, одна жінка -суддя "ad hoc" Європейського суду з прав людини. Сподіваємось, уряд та Президент України зробили правильний вибір. З нетерпінням чекаємо на список осіб, визначених Верховною Радою України, сподіваємось побачити не менш авторитетних і поважних осіб, професіоналів та активістів.

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро