ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
 1. Головна
 2. /
 3. Аналітика
 4. /
 5. Порошенко і взуттєва фабрика

Порошенко і взуттєва фабрика

366

На шести гектарах колишньої взуттєвої фабрики «Київ» поряд з Печерською Лаврою сплелись у один клубок представники груп Порошенка, Григоришина та Жванії.

Під час розкопок у електричних та вугільних схемах, які намагається впровадити оточення президента України, ми побачили, що поряд з прізвищем Петра Порошенка часто вигулькують інтереси російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

На відміну від ахметівського бізнес-партнера Вадима Новінського, що пару років тому отримав від Віктора Януковича українське громадянство і нардепський мандат від Партії регіонів, Григоришин не є публічною персоною. Тихенько собі так володіє купкою обленерго, сумським виробником газоперекачувальних агрегатів СНПО ім. Фрунзе, запорізьким виробником трансформаторів. І у політику особисто не лізе (хоча раніше його називали спонсором Комуністичної партії).

Росіяни Вадим Новінський і Констятин Григоришин є одними з найбагатших людей в українському бізнесі.

Росіяни Вадим Новінський і Констятин Григоришин є одними з найбагатших людей в українському бізнесі.

Але по бізнесу росіянин пересікався з Порошенком. П’ять років тому він продав майбутньому президенту Севастопольський морський завод. І як виявилось є ще щонайменше одна точка перетину, у якій Григоришин і Порошенко можуть називати один одного «бізнес-партнером». Ну, і принагідно згадаємо Давида Жванію, який грав не останню роль у виборчому штабі «Блока Петра Порошенка». Ця точка має цілком конкретні географічні координати: це територія колишньої взуттєвої фабрики «Київ», на якій знаходиться низка офісних будівель. Поряд з Печерською Лаврою.

Лавра-Карта

На початку 2000-х взуттєву фабрику вирішили потіснити з елітного Печерська. Підприємство займало понад 6 га фактично золотої землі.

На гектари під Лаврою претендували зокрема Іван Фурсін та Ігор Тинний. За повідомленнями ЗМІ, саме вони у 2004 р. скупили паї працівників фабрики. Однак у 2005 р. об’явилися структури, які пов’язували зі Жванією та Григоришиним, що спонукало працівників повторно продати паї новим претендентам. Тоді, нагадаємо, Порошенко став майже всесильним секретарем Ради Нацбезпеки.

Перемога і земля дісталися «любим друзям». А Фурсін і Тинний ретирувались у м.Вишневе під Києвом, де знаходиться «Перша взуттєва фабрика «Київ» (її співвласником є сам Тинний), яка називає себе правонаступницею старої фабрики «Київ».

Тепер повернемося до землі на Печерську, задля якої все затівалося. Формально власник приміщень фабрики орендує її в Київради. Востаннє договір оренди змінювали минулого року, продовживши на 10 років. Призначення – для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального громадсько-житлового комплексу з об’єктами готельного та офісного призначення, житловими будинками.

У 2008 році російський архітектор представив проект забудови гектарів під Лаврою комплексом у вигляді корабля. Втім плани нових власників залишились без руху. Відомо тільки, що старі будівлі відремонтували і здають під офіси.

Саме тут, по вул.Лаврська,16, цього року розташовувався виборчий штаб порошенківської партії, а у сусідньому будинку знаходиться Міжнародний інвестиційний банк Порошенка.

Далі ми просто перелічимо компанії, що мають частки у колишній взуттєвій фабриці «Київ» (ТОВ «Підприємство «Київ»):

 • 14% – «М.Т.К. Консалтинг», зареєстроване на кіпрську компанію «Амбієнта Лімітед». Раніше співзасновником компанії також значився Глєб Цвєтков. Останній був директором позв’язуваного з Давидом Жванією ТОВ «Міжнародно-діловий центр», співзасновником якого є ТОВ «Консалтингова компанія «Партнер», засновником якої був Євген Бесараб. Останній відомий як директор «Діамантбанку» Давида Жванії у 2001-2005 рр.
 • 2,53% – ТОВ «Шер Ессетс Фанд», зареєстроване на кіпрську компанію «Джен Лімітед». До листопада 2007 року «Шер Ессетс Фанд» було співзасновником ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» з групи Костянтина Григоришина. Щодо «Джен Лімітед» з Кіпру, то вона у жовтні 2008 року значилась серед засновників ТОВ «Кіа Моторс Україна», що протягом 2005-2009 років входила в корпорацію «Богдан» Петра Порошенка.
 • 1,62% – ТОВ «Стратеджік Інвестмент Менеджмент», зареєстроване на кіпрську компанію «Джімена Лімітед». «Стратеджік Інвестмент Менеджмент» у 2006-2007 рр. значилась засновником ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» з групи Григоришина.
 • 28% – ТОВ «Нерухомість та капітал», зареєстроване на кіпрську компанію «Робін Лімітед». Директором є Андрій Бесараб, брата Євгена Бесараба, що був директором «Діамантбанку» Жванія.
 • 20,84% - «Нараіл Лімітед» (Кіпр). Остання також має 6% в ПрАТ «Іста-Центр», що контролюється оточенням Петра Порошенка.
 • 33% – «Фремісіа Трейдінг Лімітед» (Кіпр). Ця сама компанія є співзасновником ТОВ «Столиця Буд», яким володіють компанії, пов’язані з Григоришиним і Жванією. За даними кіпрського реєстру секретарем компаній «Фремісії» є фірма «C.P. Palema Services Limited», що виконує аналогічні функції в «Energy Standard Fund Management Limited» – директором останньої є Костянтин Григоришин.
 • 0,01% – ТОВ «КУА «Глобус Ессет Менеджмент» – власники кіпрська Energy Standard Fund Management Limited та компанія «Херрера Корпорейшн» із Сейшельських островів. Ці компанії були створені для управління частиною активів «Енергетичного стандарту», що контролюється Костянтином Григоришиним.

Відомо, що обидві кіпрські компанії «Джен Лімітед» і «Джімена Лімітед» до квітня 2013 року були партнерами автомобільної корпорації «Богдан» по ПАТ «Агробуд-1».

«Богдан» належить Олегу Свинарчуку, давньому бізнес-партнеру Петра Порошенка. Як стверджують у Порошенка, президент вийшов із співвласників «Богдану» ще до 2009 року. Однак зв’язок з Свинарчуком у голови держави не втрачено. Нещодавно Свинарчук змінив прізвище на Гладковський (по матері) і у серпні президент призначив його головою Міжвідомчої комісії по військово-технічному співробітництву та експортному контролю, яка контролює весь експорт зброї з України.

Станом на сьогодні «Джен Лімітед» і «Джімена Лімітед» мають у ПАТ «Агробуд-1» по 19% і 25% відповідно. Власники решти акцій «Агробуд-1» невідомі, оскільки мають пакети до 10%. Разом з тим, зараз топ-менеджерами «Агробуду-1» є представники Олега Жеваго, брата народного депутата Костянтина Жеваго. Зокрема це колишні працівники БК «Основа», а також Костянтин Гудов, співвласник ЗАТ «Ділові партнери».

…Отже бачимо, що на шести гектарах сплелись у один клубок представники та офшори з груп Порошенка, Григоришина, Жванія, а відгалуження пішло до Жеваго. Останні прізвища так чи інакше фігурують у енергетичному бізнесі. І є враження, що за президента Порошенка їх справи можуть піти на краще. Це поки що гіпотеза. Невдовзі все побачимо.

Ірина Салій, «Наші Гроші»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро