22 серпня увечері у Києві на Печерську відбулось урочисте підняття найбільшого в Україні прапора. Церемонію транслювали у прямому ефірі, а мер Віталій Кличко заявляв неодноразово, що об'єкт реалізують за кошти меценатів.
Прес-служба київського міського голови повідомила, що флагшток споруджений на символічному місці. З печерських пагорбів Державний Прапор України буде видно з багатьох місць столиці: і вдень, і вночі. Висота флагштока — близько 90 метрів. А розміри полотнища — 16 на 24 метри.
"Проект зі встановлення флагштока та прапора реалізований за кошти меценатів", — йдеться на сайті міської влади.
"Українські Раелії" вирішили дізнатись, скільки коштував місту прапор і чи правда, що він обійшовся у 47,5 мільйонів гривень, як про це написав Zik.ua.
У електронній системі закупівель справді є дані про оголошення тендеру на "будівництво споруди флагштоку Державного прапору України на території Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні" на вул. Лаврській, 27 у Печерському районі", і справді на суму 47 506 493 гривні з ПДВ. Але торги на цю закупку були скасовані. Місто не витрачало цих коштів на будівництво із бюджету.
Натомість можна знайти інші видатки з міського бюджету щодо цього об'єкту. Напиклад:
- Виконання інженерно-геологічних вишукувань на 117 тисяч гривень;
- Виконання проектних робіт стадії "Проект" на майже 704 тисячі гривень;
- Виконання науково-проектні роботи з розробки історико-містобудівного обґрунтування на майже 98,5 тисяч гривень.
Замовником усіх цих послуг було Комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд". І торги, як і надання послуг, відбувались у 2017 році. Звіти про надання послуг і решта необхідної документації про торги були опубліковані вчасно і з дотриманням усіх вимог законодавства у сфері закупівель.
Також "Українським Реаліям" не вдалось знайти інформації про вартість обслуговування і правила експлуатації нової для Києва споруди. Але з досвіду іншого міста, якому раніше належав рекорд із державним прапорм — Дніпра — відомо, що місцеве полотно розміром 15 на 20 метрів треба замінювати щомісяця. У цьому українському місті обслуговуванням займається спеціальна служба, яка слідкує за станом конструкцій та кріплень, за станом тканини, утилізує пошкоджені вітром та опадами прапори. Журналісти з Дніпра намагались з'ясувати, скільки це коштує їхньому бюджету, але виокремити ціну прапора чи вартість обслуговування флагштоку неможливо, бо ці послуги входять у тендер із прибирання вулиць, а займається наданням цих послуг та сама організація, яка прибирає цю частину міста і вона надає послуги комплексно.
Як повідомляли "Українські Реалії", Офіс президента вимагає обов'язкової явки всіх депутатів "Слуги народу" на площу 24 серпня для участі в заходах до святкування Дня незалежності України.