ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Столиця
  4. /
  5. Скільки коштував Києву найбільший прапор України

Скільки коштував Києву найбільший прапор України

3231
Скільки коштував Києву найбільший прапор України 1 Скільки коштував Києву найбільший прапор України 2 Скільки коштував Києву найбільший прапор України 3 Скільки коштував Києву найбільший прапор України 4 Скільки коштував Києву найбільший прапор України 5

Фото: прес-служба КМДА

22 серпня увечері у Києві на Печерську відбулось урочисте підняття найбільшого в Україні прапора. Церемонію транслювали у прямому ефірі, а мер Віталій Кличко заявляв неодноразово, що об'єкт реалізують за кошти меценатів.

Прес-служба київського міського голови повідомила, що флагшток споруджений на символічному місці. З печерських пагорбів Державний Прапор України буде видно з багатьох місць столиці: і вдень, і вночі. Висота флагштока  близько 90 метрів. А розміри полотнища  16 на 24 метри.

"Проект зі встановлення флагштока та прапора реалізований за кошти меценатів", — йдеться на сайті міської влади.

"Українські Раелії" вирішили дізнатись, скільки коштував місту прапор і чи правда, що він обійшовся у 47,5 мільйонів гривень, як про це написав Zik.ua.

У електронній системі закупівель справді є дані про оголошення тендеру на "будівництво споруди флагштоку Державного прапору України на території Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні" на вул. Лаврській, 27 у Печерському районі", і справді на суму 47 506 493 гривні з ПДВ. Але торги на цю закупку були скасовані. Місто не витрачало цих коштів на будівництво із бюджету. 

Натомість можна знайти інші видатки з міського бюджету щодо цього об'єкту. Напиклад:

  • Виконання інженерно-геологічних вишукувань на 117 тисяч гривень;
  • Виконання проектних робіт стадії "Проект" на майже 704 тисячі гривень;
  • Виконання науково-проектні роботи з розробки історико-містобудівного обґрунтування на майже 98,5 тисяч гривень.

Замовником усіх цих послуг було Комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд". І торги, як і надання послуг, відбувались у 2017 році. Звіти про надання послуг і решта необхідної документації про торги були опубліковані вчасно і з дотриманням усіх вимог законодавства у сфері закупівель.

Також "Українським Реаліям" не вдалось знайти інформації про вартість обслуговування і правила експлуатації нової для Києва споруди. Але з досвіду іншого міста, якому раніше належав рекорд із державним прапорм — Дніпра — відомо, що місцеве полотно розміром 15 на 20 метрів треба замінювати щомісяця. У цьому українському місті обслуговуванням займається спеціальна служба, яка слідкує за станом конструкцій та кріплень, за станом тканини, утилізує пошкоджені вітром та опадами прапори. Журналісти з Дніпра намагались з'ясувати, скільки це коштує їхньому бюджету, але виокремити ціну прапора чи вартість обслуговування флагштоку неможливо, бо ці послуги входять у тендер із прибирання вулиць, а займається наданням цих послуг та сама організація, яка прибирає цю частину міста і вона надає послуги комплексно.

Як повідомляли "Українські Реалії", Офіс президента вимагає обов'язкової явки всіх депутатів "Слуги народу" на площу 24 серпня для участі в заходах до святкування Дня незалежності України.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро