ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 26,98
EUR 31,81
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. Война Онисія Колесникова: «Хлопців били прикладами по голові, примовляючи «Это вам за Майдан»

Война Онисія Колесникова: «Хлопців били прикладами по голові, примовляючи «Это вам за Майдан»

597
Онисія Колесникова, активістка громадського об`єднання «С14»:

Що змінилося особисто для Вас після Революції Гідності?

- Після Революції з’явилося багато надій, які так само швидко й зникли. З’явилася надія на чесне правосуддя, особливо після того, як звільнили політв’язнів попереднього режиму. Але тоді ще ніхто й гадки не мав, що невдовзі нових політв’язнів стане в рази більше. Коли на самому початку війни під воєнкоматами стояли черги охочих воювати, з’явилася віра в те, що ми виграємо цю війну за лічені тижні. Іншого варіанту неможливо було навіть уявити. Хто ж знав, що з позицій будуть відводити техніку, а солдатам заборонятимуть відстрілюватись під страхом кримінальної відповідальності? Багато хто каже, що після Революції стало гірше. І це правда. Але в цьому немає провини Революції та тих, хто її робив. Вона не була марною, вона виконала свою місію - тоталітарний режим Януковича повалено, регіонали піджали хвости і повтікали з країни. А те, що на зміну одному тоталітарному режиму прийшов інший – Майдан не винен, так вирішив електорат.  П’ятнадцять років тому, коли інфопростір був замкнений на телебаченні і газетах, це ще можна було б зрозуміти. Але зараз інтернетом вже користуються й ті, кому за сорок, і ті, кому за п’ятдесят. Це ж так просто – ввести в пошуковик прізвище кандидата і почитати хоча б його стислу біографію. Почитати, хто створював «Партію регіонів», хто займав посади в усіх урядах і ще багато цікавого. Поки люди не навчаться користуватися «гуглом», ніяка революція не допоможе. Тому безглуздо звинувачувати Майдан у тому безладі, що зараз коїться. Майдан дав нам можливість обрати нову владу – от і обрали.

 Чому Ви навчилися?

- Навчилася не мати ілюзій. Це насправді дуже важливо, бо найважче людям прощатися зі своїми ілюзіями. Мої ілюзії зникли 12 квітня 2014 року. В цей день із Києва виїхала автоколона, так званий «автопробіг дружби», – активісти їхали до Харкова підтримати проукраїнський Марш єдності. Але не доїхали. В Чутово, на кордоні між Харківщиною та Полтавщиною, колону зупинив «Беркут» з автоматами. Той самий харківський «Беркут», який прославився особливою жорстокістю та ненавистю до усього українського. Хлопців били прикладами по голові, примовляючи «Это вам за Майдан». Тими ж прикладами трощили вікна машин і автобусів. Позабирали все – від телефонів до верхнього одягу та обручок. Після цього стало ясно, як «нова влада» бореться з сепаратизмом.

 Що втратили і що знайшли?

- На війні я втратила двох друзів. Знайшла – не знаю, мабуть, нічого. Та й не знаю, що могло б компенсувати цю втрату.

 Чи вплинула Революція Гідності на літературу і мистецтво України? Якщо так, то назвіть найкращі приклади.

- Важко сказати, нема коли цим особливо цікавитись. Хоча стали знімати більше українського кіно, і це помітно. Може, це єдина сфера, яка після Революції справді пішла вгору.

 Чи є зараз в Україні пророк, здатний передбачати майбутнє і кликати в нього?

- Не вірю я в магію пророцтв. У мене в університеті один чудовий професор викладав основи футурології – науки про майбутнє. І він нам пояснив, у чому суть передбачень. Передбачення ґрунтуються не на якихось надприродних здібностях, а на вмінні будувати причинно-наслідкові зв’язки. Тому таким «пророком» може бути кожен, хто здатен оцінювати нинішню ситуацію. З тих, кого я знаю – Дмитро Різниченко (громадський активіст, прес-офіцер батальйону «Донбас» ЗСУ, - ред.) часто дає передбачення, які здійснюються. Одним з останніх його прогнозів було те, що війна ще прийде в Київ. І, спостерігаючи за діями владних «верхів», я б цього не виключала. Поживемо – побачимо.

genplanua.com

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро